اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

خاموش و روشن های مک

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خاموش و روشن های مک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


خاموش و روشن های مک
,خاموش و روشن های مک, ترفندهای اینترنتی, سیستم  عامل ,[categoriy]

آکاایران: خاموش و روشن های مک

آکاایران ترفندهای سیستم عامل ک

 

به گزارش آکاایران انجام برخی کارها در سیستم های عامل مختلف جزو امور عادی به شمار نمی رود، اما در برخی موارد ممکن است اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد.

یکی از این کارها، اطلاع یافتن از مدت زمانی است که رایانه شما روشن بوده یا بررسی تاریخچه زمان هایی که رایانه ری استارت شده یا خاموش شده است. گرچه دانستن این اطلاعات برای یک کاربر عادی در شرایط طبیعی ضرورتی ندارد، اما همین اطلاعات در بررسی مشکلات رایانه یا رفع عیوب احتمالی مشاهده شده در آن می تواند بسیار موثر و ضروری باشد.

 

دوست دارید بدانید رمزگشایی جعبه سیاه رایانه در سیستم عامل مک چگونه است؟ با استفاده از این ترفند به روش های مختلفی می توانید به این اطلاعات دسترسی یابید:

 

روش اول (مدت روشن بودن رایانه)

در این روش از ابزار System Information کمک می گیریم. برای اجرای این ابزار از نوار منوی اصلی روی آیکون اپل کلیک کرده و کلید Option را فشار دهید تا گزینه About This Mac به System Information تغییر کند سپس روی گزینه System Information کلیک کنید.

 

از ستون سمت چپ روی Software کلیک کرده و مدت زمان به نمایش درآمده (مدت روشن بودن رایانه در بوت فعلی) را در مقابل عبارت Time since boot در ستون سمت راست مشاهده کنید.

 

روش دوم (مدت روشن بودن رایانه)

ابزار ترمینال را اجرا کرده و فرمان uptime را در آن وارد کنید و کلید اینتر را فشار دهید.

با اجرای این فرمان، به ترتیب زمان فعلی رایانه، مدت زمان روشن بودن رایانه، تعداد پنجره های ترمینال در حال اجرا و میانگین پردازش های موجود روی سیستم عامل در بازه های زمانی 1، 5 و 15 دقیقه اخیر به شما نمایش داده می شود.

 

روش سوم (تاریخچه ری استارت و خاموشی ها)

ترمینال را اجرا کرده و یکی از فرمان های last reboot یا last shutdown را در آن وارد کرده کلید اینتر را فشار دهید.

با اجرای هریک از این فرمان ها، تاریخچه کاملی از زمان کل ری استارت و خاموش شدن های رایانه در اختیار شما قرار می گیرد. این تاریخچه از ابتدای نصب سیستم عامل روی رایانه شما قابل مشاهده است و اگر می خواهید بدانید چند وقت پیش سیستم عامل رایانه را نصب کرده اید کافی است آخرین ردیف موجود را مشاهده کنید.

منبع:jamejamonline.irچند گام بالاتر

خاموش و روشن های مک گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات