اسکایپ نرم افزار کاربردی است که می توان به وسیله اینترنت تماس تلفنی برقرار کنند.

وقتی صحبت از سرویس های VoIP باشد، اسکایپ قابلیت های قدرتمندی را برای کاربران فراهم می کند. شما می توانید به راحتی تماس های صوتی، تماس های ویدئویی و تماس های گروهی را با استفاده از این برنامه برقرار کرده و حتی با شخصی که به زبانی متفاوت با شما سخن می گوید، مکالمه داشته باشید!

با این حال با وجود تمام قابلیت های شگفت انگیزش، هنوز یک کار مهم و به نوعی اساسی را نمی تواند انجام دهد: ضبط مکالمات.

می توان هزاران دلیل، برای اینکه چرا کاربر ممکن است مایل به ضبط مکالمات خود در اسکایپ باشد را پیدا کرد. کاربران آمریکا و دیگر کشورها، تماس های مهمی را با استفاده از اسکایپ می گیرند. این تماس ها شامل مصاحبه، دریافت دستورالعمل ها و شنیدن مراحل کاری و حتی پادکست می شوند. همان طور که اسکایپ قابلیتی برای ضبط تماس ها در نظر نگرفته، ما مجبوریم که از نرم افزارهای واسطی برای ضبط تماس ها استفاده کنیم.

تعداد بسیار زیادی نرم افزار و ابزار مختلف برای ثبت تماس های اسکایپ وجود دارد. البته بیشتر آن ها پولی هستند و قابلیت های بسیار محدودی دارند. این دو ویژگی، پیدا کردن ابزار مناسب را دشوار کرده است.

در این مقاله، به شما نحوه استفاده از ابزاری کاملاً رایگان را برای رسیدن به این منظور آموزش می دهیم.

اخطار: ضبط مکالمه بدون رضایت دو طرف، در بیشتر کشورها و ایالات ممنوع است. اگر می خواهید تماسی را ضبط کنید، لطفاً قبل از شروع، از طرف مقابل خود اجازه بگیرید. همچنین می توانید قوانین قضایی محلی در دو طرف مکالمه را بررسی کنید تا ببینید چه قوانینی، بر ضبط مکالمات حاکم است.


معرفی برنامه
برای ضبط تماس های اسکایپ، قرار است از برنامه ی Free Video Call Recorder For Skype استفاده کنیم. این برنامه توسط DVDVideoSoft تولیدشده که به خاطر برنامه های رایگانی که برای استفاده عموم تولید می کند، شهرت دارد. استفاده از این ابزار کاملاً رایگان بوده و تمام قابلیت هایی که برای ضبط مکالمات اسکایپ بدون محدودیت را نیاز دارید دارا است. بهترین قسمت نحوه استفاده بسیار راحت برای یک کاربر معمولی است، به هیچ گونه آماده سازی نیاز ندارد.

نحوه استفاده
در ابتدا، برنامه را از وب سایت رسمی آن دانلود و نصب کنید. مطمئن شوید که روی Custom Installation کلیک می کنید و تیک نصب برنامه های اضافی را برمی دارید.
بعد از نصب شدن، برنامه را بازکرده و رابط کاربری ساده ای را می بینید. با باز کردن این برنامه اسکایپ هم اجرا می شود. اگر اسکایپ از قبل باز بوده باشد، احتمالاً این ابزار از شما اجازه ریستارت می خواهد تا بتواند به خوبی با اسکایپ ارتباط برقرار کند. رابط آن ساده بوده و تمام گزینه های ضبط را در صفحه اصلی خود جای داده است.

 

چگونه یک مکالمه در اسکایپ را ضبط کنیم؟ - آکا

ثبت تماس های اسکایپ

برای شروع به ضبط، تنها احتیاج دارید که روش دلخواهتان را از منویی که در تصویر نشان داده شده انتخاب کنید. می توانید ضبط تنها صدا، ویدئوی شخصی که با آن صحبت می کنید (به علاوه صدا) و ویدئو و صدای هردو طرف مکالمه را انتخاب کنید.

چگونه یک مکالمه در اسکایپ را ضبط کنیم؟ - آکا

بعد از انتخاب روش ضبط، برای شروع تنها کافی است که با شخص موردنظر تماس گرفته و روی دکمه ضبط که دایره ای قرمز دارد کلیک کنید. برای متوقف کردن پروسه، مربع آبی را فشار دهید.

چگونه یک مکالمه در اسکایپ را ضبط کنیم؟ - آکا

ضبط مکالمات اسکایپ بدون محدودیت

چگونه یک مکالمه در اسکایپ را ضبط کنیم؟ - آکا

 

فایل خروجی در آدرسی که از قبل تعیین شده ذخیره می شود و شما می توانید روی Show in folder کلیک کنید تا محل فایل ذخیره شده برایتان نمایش داده شود.

چگونه یک مکالمه در اسکایپ را ضبط کنیم؟ - آکا

تنظیمات Free Video Call Recorder For Skype
در بالا توضیحات روش ساده استفاده از این برنامه را خواندید؛ اما اگر می خواهید بیشترین استفاده را از این ابزار ببرید، باید یاد بگیرید که آن را بنا به نیازتان تنظیم کنید.

گزینه های زیادی برای انتخاب و به دست آوردن بهترین نتایج یا ساده تر کردن نحوه استفاده از این برنامه وجود دارد. برای شروع، از منو روی Tools کلیک کرده و Options را انتخاب کنید.

چگونه یک مکالمه در اسکایپ را ضبط کنیم؟ - آکا

اسکایپ بهترین نرم افزار تماس صوتی و تصویری

در تب Video Audio، می توانید تنظیمات مربوط به خروجی صدا و تصویر را انتخاب کنید. مواردی نظیر نرخ بیت هایی که در ثانیه پردازش می شوند، تعداد فریم هایی که در ثانیه ذخیره می شود، رزولوشن و گزینه های سودمند دیگری را برای شکل دادن به فایل های خروجی بنا به نیازتان تغییر دهید.

خودکار کردن پروسه ضبط
شما می توانید قابلیت ضبط کردن تماس ها را خودکار کنید. با این روش دیگر لازم نیست که شخصاً برنامه را باز کرده و بر ضبط و توقف کلیک کنید. برای انجام این کار، بر Tools در منو کلیک کنید. حال روی Autostart کلیک کنید. به این ترتیب شروع ضبط و متوقف کردن آن به صورت خودکار انجام شده و در محل تعیین شده، ذخیره خواهد شد.

 
شما همچنین می توانید تعیین کنید که فایل های تولیدشده خروجی، در کجا ذخیره شوند. روی Browse در صفحه اصلی کلیک کرده و محلی که در نظر دارید را انتخاب کنید. حالا فایل ها در محلی که تعیین کرده اید ذخیره می شوند و همواره می توانید پس از پایان ضبط، با کلیک بر روی Show in folder به سرعت به آن دسترسی داشته باشید.

اسکایپ نرم افزاری است که به وسیله اینترنت تماس تلفنی برقرار می کنند.

منبع: farnet.irشما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چطور مکالمه اسکایپ را ذخیره کینم؟ , فهمیدن آنلاین بودن در اسکایپ , امكان گفتگوي گروهي در اسكايپ , پاک کردن مکالمات در اسکایپ , آموزش ضبط مکالمات اسکایپ , امکان ضبط صدا با اسکایپ , اموزش استفاده از اسکایپ , چگونگی پاک کردن اسکایپ , چونگی پاک کردن اسکایپ , ضبط مکالمه اسکایپ , چک آنلاین اسکایپ , آدرس skype

تبلیغات