loading...

آکاایران : امروزه نرم افزارهای پرکاربرد زیادی در سراسر جهان وجود دارد که توسط شرکت های مختلف و بزرگ ساخته شده است و هرکدام دارای یک کاربرد و همچنین یک محیط کاربری مختلف است . یکی از بهترین و پرکاربردترین نرم افزارهای تولیدی شرکت های بزرگ ،نرم افزار پاورپوینت می باشد . این نرم افزار متعلق به شرکت بزرگ مایکروسافت بوده و کاربری آن بیشتر در حوزه پروژه و کنفرانس می باشد .ما هم برای اینکه شما بازدیدکنندگان محترم بتوانید این نرم افزار کاربردی را یاد بگیرد در این مقاله از سایت ترفند آکاایران آموزش پاورپوینت را می دهیم. با ما همراه باشید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

مایکروسافت پاورپویت یک برنامه نمایشی حاضر در همه جا توسعه یافته برای سیستم عامل های مایکروسافت ویندوز و Mac OS می باشد. در بسیاری از موارد به همراه کسب و کار، آموزش و پرورش استفاده می شود، از جمله متداول ترین شکل های قانع سازی برای استفاده از تکنولوژی است.

پاورپوینت در ابتدا توسط کمپانی «فورثاوت» و با نام اولیه "پرزنتر" و برای سیستم عامل مکینتاش در سال ۱۹۸۷ طراحی شد. در آگوست همان سال، مایکروسافت فورثاوت را با قیمت ۱۴ میلیون دلار خریداری کرد و به این ترتیب پاورپوینت تبدیل به بخش گرافیکی مایکروسافت شد. این نرم افزار به طور رسمی در ۲۲ می ۱۹۹۰ و مصادف با تاریخ انتشار ویندوز ۳٫۰ انتشار یافت و تاکنون نسخه های فراوانی از آن برای سیستم عامل های ویندوز و مکینتاش منتشر شده است که جدیدترین آنها نسخه ۱۵٫۰ است که همراه با آفیس ۲۰۱۳ به بازار جهانی راه یافت.

پاورپوینت نرم افزاریست که هم اکنون ۹۵ درصد سهم نرم افزارهای ارائه کنفرانس در بازار جهانی را داراست؛ همچنین قابل توجه است که بیش از یک میلیارد نسخه از آن بر روی رایانه های جهان نصب شده و تخمین زده می شود که در جهان در هر ثانیه ۳۵۰ بار مورد استفاده قرار می گیرد.

مقدمه :

در این آموزش سعی شده تا حداکثر اطلاعات لازم برای خوانندگان عزیز فراهم گردد. اما همانطور که میدانید با وجود حجم اطلاعات بسیار زیاد و گزینه هایی بسیار، یارای آن نیست تا تمامی این مطالب و گزینه های زیر مجموعه در گام های این آموزش گنجانده شود. این کار علاوه بر زمان بری بسیار زیاد برای آموزش، برای بسیاری از کارآموزان نیز خسته کننده و کسالت بار خواهد بود، از این رو سعی شده است تا به ارایه مطالب مفید به زبان ساده پرداخته شود. ما سعی داریم تا با یاری خداوند آموزش های این نرم افزار را با سربلندی به پایان برده و موجبات ارتقای سطح دانش شما عزیزان را که از این مطالب دیدن خواهید کرد فراهم آوریم.

اما شما در این بین با تکرار و تمرین موارد گفته شده سهم عظیمی در ار تقای سطح دانش خویش خواهید داشت و با انتقادات و پیشنهادات سازنده خود، ما را در جهت ارتقای هرچه بیشتر آموزش ها یاری کنید، ما نیز سهم سازنده شما را در این جهت ارج نهاده و تکریم مینماییم.

تا پایان این دوره آموزشی همراه ما باشید تا ما نیز با نیرویی دوچندان به کار خود ادامه داده و خستگی را از تن بدر کنیم.

خداوند گار آسمان و زمین پشت و پناهتنان باشد.

در اولین گام از آموزش گام به گام پاورپوینت ۲۰۰۷ به نحوه شروع کار با این برنامه و آشنایی های لازم از قسمت های مختلف آن خواهیم پرداخت. اکنون کار با نرم افزار Microsoft Office Powerpoint 2007 آغاز شده است و شما چیزی را که در این نرم افزار باید مد نظر داشته باشید این است که بسیاری از ویژگی های نسخه های قبلی این نرم افزار در این برنامه نیز گنجانده شده است و همچنین ویژگی های جدیدی نیز به این نرم افزار افزوده شده است که در ادامه از آنها بیشتر خواهید آموخت.

سه ویژگی اصلی که در این نرم افزار وجود دارد عبارتند از :

دکمه مایکروسافت آفیس و نوار ابزار اصلی یا ریبون و نوار ابزار کوتاه. در ادامه آموزش درباره هرکدام از این ویژگی ها بیشتر صحبت خواهم کرد.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

شروع به کار با برنامه پاورپوینت ۲۰۰۷

آنچه در این آموزش میخوانید:

دکمه مایکروسافت آفیس (Microsoft Office Button)
نوار ابزار اصلی یا ریبون (Ribbon)
نوار ابزار دسترسی سریع (Quick Access Toolbar)
اسلاید (Slide)
نوار ابزار کوتاه (Mini Toolbar)
پنجره انتخاب اسلاید (Slide/Outline)
نوار وضعیت (Status Bar)
پنجره یادداشت (Note Page)

توجه داشته باشید که هرکدام از این گزینه های موجود شامل توابع یا گزینه های دیگری می باشند که  با آنها کار را آغاز و به پایان میبریم و از این گزینه ها در جهت ساخت سندی کاری و ویرایش و تغییرات و… در یک برنامه استفاده خواهد شد.

تعریف ارایه پاورپوینت در همایش های علمی:

ارایه پاورپوینت مجموعه ای از اطلاعات و داده هاست که یک مخاطب آن را به فرد، افراد و یا گروه خاصی تحویل میدهد. ارایه پاورپوینت مجموعه ای از اسلاید های الکترونیکی است که میتواند در برگیرنده متن، تصاویر، گرافیک، جداول، صدا و ویدیو های خاصی مرتبط با موضوع آن باشد. این مجموعه اسلایدی میتواند توسط یک اپراتور (ارایه دنده خاص) و یا بصورت خودکار اجرا گردد.

۱- دکمه مایکروسافت آفیس (Microsoft Office Button)

دکمه ایست که در گوشه چپ وبالای این برنامه قرار گرفته است و شامل گزینه های متعددی می باشد که به شما امکان ایجاد یک ارایه جدید (New) ، باز کردن سند های  موجود (Open) ، ذخیره (Save) و ذخیره به عنوان (Save as) ، چاپ (Print) ، ارسال (Send) ، انتشار (Publish) و بستن (Close) را میدهد.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

۲- نوار ابزار اصلی یا ریبون (Ribbon)

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

نواری است که در بالای برنامه قرار گرفته و شامل هفت سربرگ اصلی  خانه (Home) ، وارد کردن (Insert) ، طراحی (Design) ، انیمیشن (Animated) ، نمایش اسلاید (Slide Show) ، بررسی (Reviw)، و نمایش (View) می باشد. هر کدام از این سربرگ ها شامل گزینه های دیگری هستند که به ایجاد یک سند جدید، ویرایش و گسترش آن و… به ما کمک میکنند. در ادامه با قابلیت های نوار ابزار اصلی یا ریبون بیشتر آشنا خواهید شد.

با کلیک بر روی هر کدام از این سربرگ ها، ویژگی های معمول برنامه نمایش داده میشوند که هرسربرگ مجموعه ای از ویژگیها و ابزارهای طراحی شده برای انجام توابع مختلفی هستند که شما در حال نوشتار و یا ویرایش سند ورد خود استفاده می کنید.

تعریف کادر گروه : گزینه های مرتبط در هر سربرگ در کادری در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که از این پس این کادر را کادر گروه مینامیم.

تصویر زیر: کادر گروه Slide در سربرگ Home را نشان میدهد.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

برای دیدن و استفاده از گزینه ها و امکانات بیشتری و تنظیمات بیشتر از هر بخش (کادر گروه) باید بر روی فلش کوچکی که در گوشه سمت راست هر خانه قرار گرفته است کلیک نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

ترفند های پاورپوینت

 

هفت سربرگ اصلی موجود در ریبون  شامل کادر گروه های  زیر میباشند :

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

پاور پوینت

 

Home:  Clipboard, Slides, Font, Paragraph, Drawing, Editing
صفحه اصلی : کلیپبرد،اسلایدها، فونت، پاراگراف، رسم کردن، ویرایش

Insert: Tables, Illustrations, Links, Text, Media Clips
وارد کردن : جداول، تصاویر، لینک ها، متن، کلیپ های رسانه ای

Design: Page Setup, Themes, Background
طراحی : راه اندازی صفحه، پوسته ها، پس زمینه ها

Animations: Preview, Animations, Transition to this Slide
انیمیشن ها : پیش نمایش، انیمیشن، انتقال به این اسلاید

Slide Show:  Start Slide Show, Set Up, Monitors
نمایش اسلاید : شروع، راه اندازی، ارایه ها

Review:  Proofing, Comments, Protect
مرور-نقد کردن: تصحیح، نظرات، محفاظت

View: Presentation Views, Show/Hide, Zoom, Window, Macros
نمایش : نوع نماش ارایه ، نمایش / عدم نمایش، زوم، پنجره ، ماکروها

۳- نوار ابزار دسترسی سریع (Quick Access Toolbar)

نوار ابزار دسترسی سریع، نواری است که به صورت پیش فرض در کنار دکمه مایکرو سافت آفیس نمایش داده میشود.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

این نوار امکاناتی را که کاربر در زمان کار با این نرم افزار بدان احتیاج بیشتری خواهد داشت را به صورت نواری در بالای تصویر نمایش میدهد بگونه ای که نیاز شما به رجوع به گزینه های تنظیمات  و باز کردن گزینه های دیگر را از بین برده و تنها با یک کلیک میتوانید به گزینه های دلخواهتان دسترسی داشته باشید (بطور پیش فرض گزینه save یا ذخیره ، undo یا بازگشت به یک حرکت قبل ، redo را در خود جا داده است که این گزینه در زمانی استفاده می گردد که حرکت و یا حرکاتی را به اشتباه به عقب برگردانده باشیم و حال می خواهیم این حرکات را یک به یک به جای خود بازگردانیم). برای اضافه و یا حذف کردن گزینه ها و یا ابزار های نوار ابزار دسترسی سریع،  باید بر روی فلش کوچکی که در کنار این نوار قرار دارد کلیک کرده و از پنجره باز شده، گزینه هایی را که می خواهید در این نوار ابزار گنجانده شوند را تیک دار نمایید (۱). برخی از این گزینه ها در تصویر پایین ذکر شده اند. با انتخاب show below the ribbon نوار ابزار دسترسی سریع را به زیر نوار ابزار منتقل کنید و بلعکس(۲). همچنین میتوانید از پنجره باز شده با انتخاب گزینه Minimize the ribbon  نوار ابزار را از صفحه پیش رو کوچک کنید که تنها گزینه های اصلی را نمایش میدهد و با برداشتن تیک آن  نوار را به حالت اولیه برگردانید(۳).

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

۴- اسلاید (Slide)

در این ناحیه اطلاعات، داده ها، جداول، تصویرها و… قرار میگیرد.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

 

۵- نوار ابزار کوتاه (Mini Toolbar)

یکی از ویژگی های جدید در آفیس ۲۰۰۷ نوارابزار کوتاه است.هنگامی که شما بر روی داده ها و یا نوشته های موجود در متن راست کلیک کنید، این نوار ابزار ظاهر میگردد که می توانید از گزینه های موجود در آن که برای کارهای نوشتاری از جمله نوع فونت، اندازه فونت، ایتالیک کردن و بولد (برجسته کردن) نوشته های منتخب و رنگ و… مناسبند استفاده نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

پاور پوینت

 

۶- پنجره انتخاب اسلاید (Slide/Outline)

این پنجره که بصورت کادری در کنار صفحه اسلاید جاری نمایش داده میشود امکان دسترسی و انتخاب سریع یک اسلاید را برای کاربر فراهم خواهد کرد. این پنجره دارای دو گزینه Slides و Outline میباشد.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

 

با انتخاب گزینه Slides ، برنامه تمامی اسلاید های موجود در فایل جاری (ارایه پاورپوینت ساخته شده) را به صورت کوچک نمایش میدهد.

با انتخاب گزینه Outline ، برنامه پاورپوینت متن ها و داده های موجود در اسلاید جاری را به نمایش میگذارد و این امکان را برای کاربر فراهم میکند که براحتی به ویرایش قسمتی دلخواه از متن بپردازد.

۷- نوار وضعیت (Status Bar)

نوار وضعیت در پایین صفحه پاورپوینت قرار گرفته است و از سه قسمت اصلی تشکیل میشود که این سه قسمت به ترتیب واز سمت راست عبارتند از:

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

پاور پوینت

 

  •  اولین گزینه از سمت راست نوار بزرگنمایی صفحه قرار گرفته است

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

 

  •  دومین قسمت نوار وضعیت متشکل از سه حالت مختلف نمایش صفحه مانند تمام صفحه، نمایش اسلایدها و حالت نرمال میباشد.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

 

  •  سومین قسمت شامل اطلاعات ارایه جاری مانند، شماره اسلاید جاری، تعداد اسلاید های موجود در ارایه جاری و زبان و… میباشد.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

۸- پنجره یادداشت (Note Page)

این پنجره دقیقا بالای نوار وضعیت و زیر پنجره اسلاید قرار دارد و شخص کاربر ارایه (مجری نمایش دهنده طرح) در این پنجره برای یادآوری، توضیح و تذکرو.. خود یادداشتی را بنویسد

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

 

قسمت دوم

درود بر شما همراهان گرامی که آموزش گام به گام پاورپوینت ۲۰۰۷ را از سایت هنر دیجیتال دنبال میکنید. امروز با گام دوم از این سری آموزش ها با عنوان ایجاد یک ارایه جدید در پاورپوینت در خدمت شما عزیزا ن خواهم بود. با ما همراه باشید.

آنچه در این آموزش میخوانید:

انواع نمایش های اسلاید (Slide Views)
ایجاد یک ارایه جدید (New Presentation)
ذخیره کردن ارایه (Save a Presentation)
اضافه کردن اسلاید ها (Add Slides)
پوسته ها (Themes)

در ادامه پیرامون هرکدام از این موضوعات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

۱- انواع نمایش های اسلاید (Slide Views)

شاید شما نیز دیده باشید که نمایش اسلاید ها در همایش های علمی، یادداشتها ، ارایه های دانشجویی و … متفاوت هستند.

برای انتخاب نوع نمایش اسلاید از سربرگ View به کادر گروه Presentation View مراجعه نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

ترفند های پاورپوینت

 

گزینه های نمایش اسلاید در این کادر گروه به این صورت میباشند:

Normal (نمای معمولی اسلاید) :
نمای معمولی نمایی است که برای کار کردن بر روی تک تک اسلایدها بسیار مناسب میباشد. در این نما پنجره انتخاب اسلاید وجود دارد (Slide/Outline) که کار کردن با اسلاید ها و ویرایش آنها راساده کرده است و همچنین این نما دارای پنجره یادداشت نیز هست.

Slide Sorter (نمای دسته بندی اسلاید) :
این نما برای اعمالی مانند حذف کردن اسلاید، کپی کردن اسلاید ها، و جابجا کردن آنها بسیار مناسب میباشد. در این نوع نمایش اسلاید ها بصورت کوچک شده در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و هرکدام دارای شماره مربوط به خود میباشند تا کار با آنها آسان گردد.

Notes Page ( نمای یادداشت اسلاید ها) :
از این نما برای ارایه توضیحات بیشتر (تهیه کننده ارایه، توضیحات تکمیلی و …) استفاده میگردد. این نما در هنگام نمایش ارایه  نشان داده نخواهد شد، اما در صورت لزوم در هنگام چاپ میتوان این نما را نیز به چاپ رساند.

Slide Show (نمایش اسلاید) :
از این ما برای نمایش پشت سرهم اسلاید های موجود در یک ارایه استفاده میشود. هنگامی که شما یک ارایه را تهیه کرده و آن را ساخته اید نوبت به نمایش آن میرسد. با انتخاب این حالت نمایشی اسلایدها پشت سر هم، به ترتیب و بصورت تمام صفحه نمایش داده میشوند و شما با کلیک بر روی اسلاید موجود میتوانید به اسلاید بعدی بروید.

نکته: برای انتخاب نمای نمایش اسلایدها راه دیگری نیز وجود دارد. برای این کار به نوار وضعیت که در پایین برنامه قرار دارد مراجعه نموده و با استفاده از ابزار های نشان داده شده در تصویر زیر نوع نمایش را انتخاب کنید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

ترفند های پاورپوینت

 

این نماها به ترتیب و از سمت چپ عبارتند از:

  • Normal  .۱ (نمای معمولی اسلاید)
  • ۲. Slide Sorter (نمای دسته بندی اسلاید)
  • ۳. Slide Show (نمایش اسلاید)

۲- ایجاد یک ارایه جدید (New Presentation)

به نقل از آکاایران : توجه داشته باشید، زمانی که شما برنامه پاورپوینت را باز میکنید یک اسلاید خالی برای ایجاد ارایه جدید باز خواهد شد. اما شاید شما بخواهید از انواع دیگر قالب ها برای ارایه جدید استفاده نمایید. برای این کار بر روی دکمه مایکرو سافت آفیس کلیک کنید و با باز شدن پنجره آن از گزینه های موجود بر روی گزینه New کلیک کنید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

ترفند های پاورپوینت

 

با کلیک بر روی گزینه New پنجره ای جدید باز میشود که در آن روش های مختلف نمایشی (قالب ها) برای ایجاد یک ارایه جدید وجود دارد.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

 

این پنجره شامل سه قسمت میشود. در سمت چپ این پنجره نوع قالب ارایه جدید قابل انتخاب است و با انتخاب نوع قالب در قسمت میانی پنجره الگوهای زیر مجموعه قالب انتخابی و در سمت راست پنجره، نمای بزرگتری از الگوی انتخابی شما ارایه خواهد شد.

برخی از قالب های ایجاد ارایه جدید عبارتند از :

Blank and Recent : با انتخاب این گزینه، یک اسلاید خالی در حالت نمایشی نرمال برای ایجاد ارایه جدید ایجاد میشود.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

Installed Template : با انتخاب این گزینه، الگوهای زیر مجموعه آن نمایش داده خواهند شد که این الگوها ی نصب شده توسط برنامه پاورپوینت میباشند و شما بنا به نیاز خود میتوانید از الگوی متناسب استفاده نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

پاور پوینت

 

Installed Theme : ارایه جدید بر اساس پوسته های موجود در برنامه ساخته میشوند و دارای تنوع زیر مجموعه ای بوده و میتوانید بنا به نیاز خود از سبک دلخواه استفاده نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

My Templates : اگر شما قبلا برای ارایه ای الگویی اختصاصی ساخته اید و حال میخواهید از همان الگو در ارایه جدید نیز استفاده کنید، ازاین گزینه استفاده نمایید.

New From Exiting : اگر میخواهید ارایه شما بر اساس ارایه ای که قبلا ساخته شده و شما آن را ذخیره کرده اید ساخته شود، از این گزینه استفاده نمایید.

با انتخاب این گزینه پنجره جستجو در درایوهای کامپیوتر شما باز خواهد شد و شما میتوانید به انتخاب ارایه مود نظر بپردازید.

Microsoft Office Online : انتخاب این گزینه نیاز به اتصال اینترنتی خواهد داشت و شما میتوانید بوسیله این گزینه الگوی ارایه جدید خود را از سایت مایکروسافت دریافت کنید.

۳- ذخیره کردن ارایه (Save a Presentation)

برای ذخیره سازی یک ارایه ساخته شده میتوانید از به روی دکمه مایکروسافت آفیس کلیک کنید و از پنجره باز شده آن گزینه Save (ذخیره کردن) را انتخاب نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

ترفند های پاورپوینت

 

همچنین میتوانید عملیات ذخیره سازی ارایه ساخته شده را بوسیله کلیک بر روی آیکون ذخیره سازی (Save) موجود در نوار ابزار دسترسی سریع انجام دهید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

پاور پوینت

 

حال در پنجره باز شده نامی را که برای ارایه در نظر گرفته اید را وارد کرده و محل ذخیره سازی را مشخص کرده و اطلاعات را تایید کنید تا عملیات ذخیره سازی با موفقیت انجام شود.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

نکته: اگر قبلا ارایه جاری را ذخیره کرده باشید، با کلیک بر روی دکمه Save تغییرات و ویرایش های جدیدی که از سوی شما صورت گرفته است بر روی ارایه ای که قبلا ذخیره کرده اید ذخیره خواهد شد.

و یا ممکن است شما پس از تغییرات یا ویرایش یک ارایه، نیاز داشته باشید آن را در قالب ارایه ای جدید و جدا از ارایه فعلی (که آن را باز کرده اید) ذخیره نمایید. برای این کار به روی دکمه مایکروسافت آفیس کلیک کنید و از پنجره باز شده آن گزینه …Save As را انتخاب نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

پاور پوینت

 

 نکته بسیار مهم:

ممکن است شما نیاز داشته باشید که ارایه ساخته شده را در برنامه پاورپوینت ورژن پایینتری مانند پاورپوینت ۲۰۰۳ نمایش دهید. توجه داشته باشید که پاورپوینت ۲۰۰۳ توانایی باز کردن و اجرای ارایه های ذخیره شده در پاورپوینت ۲۰۰۷ را ندارد مگر اینکه فرمت ذخیره سازی ارایه خود را برای پاورپوینت ۲۰۰۳ انتخاب و اقدام به ذخیره سازی نمایید.

برای این کار بر روی دکمه مایکروسافت آفیس کلیک کنید و از پنجره باز شده آن بر روی فلش کوچک کنار گزینه …Save As کلیک کنید. حال از گزینه های نمایش داده شده در سمت راست این پنجره، گزینه Powerpoint 97-2003 Presentation را انتخاب کنید و اقدام به تعیین نام و ذخیره سازی ارایه کنید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

 

اکنون فایل ارایه با فرمت پاورپوینت ۹۷-۲۰۰۳ ذخیره سازی شده و براحتی میتوانید این ارایه را در پاورپوینت ۲۰۰۳ باز کنید.

۴- اضافه کردن اسلاید ها (Add Slides)

برای اضافه کردن اسلاید در یک ارایه گزینه های مختلفی از جمله اضافه کردن اسلاید با تم های پاورپوینت، تکثیر اسلاید موجود و استفاده مجدد از یک اسلاید در اختیار شما قرار گرفته است.

  • برای اضافه کردن یک اسلاید جدید به ترتیب زیر عمل کنید:

ابتدا اسلاید قبل از جایی را که میخواهید یک اسلاید جدید وارد کنید را انتخاب نمایید. مثلا اگر بین اسلاید پنجم و ششم میخواهید یک اسلاید جدید وارد کنید، به اسلاید پنجم بروید و این اسلاید را انتخاب کنید. سپس از سربرگ Home به کادر گروه Slides مراجعه کرده و از این کادر گروه بر روی فلش کوچک پایینی گزینه New Slide کلیک کنید تا کادر زیر مجموعه های آن باز شود.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

ترفند های پاورپوینت

 

حال از این کادر اسلادی که متناسب با نیاز شماست را انتخاب کرده و با کلیک بر روی آن، اسلاید جدید در ارایه ایجاد خواهد شد.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

 

  • حال اگر میخواهید اسلاید جدیدی که به ارایه اضافه میشود، اسلایدی تکراری از یک و یا چند اسلاید موجود در  ارایه جاری باشد:

ابتدا اسلاید و یا اسلایدهایی را که باید تکرار شود انتخاب نمایید. سپس بر روی فلش کوچک پایینی گزینه New Slide در سربرگ Home کلیک کنید و از کادر باز شده گزینه Duplicate Selected Slides را انتخاب کنید تا اسلاید (های) انتخاب شده تکرار شوند.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

نکته: عملیات کپی کردن یک اسلاید موجود در ارایه را میتوانید از طریق فشردن کلید Ctrl و دراگ کردن همزمان اسلاید مورد نظر براحتی انجام دهید.

  • برای اضافه کردن یک اسلاید از ارایه ای دیگر:

برای این کار ابتدا اسلاید قبل از جایی که میخواهید اسلاید جدید وارد شود را انتخاب کنید (مثال اسلاید پنجم و ششم گفته شده در بالا)، سپس بر روی فلش کوچک گزینه New Slide کلیک کنید و از کادر آن گزینه Reuse Slides را انتخاب کنید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

حال از پنجره باز شده در سمت راست برنامه بر روی گزینه Brows کلیک کنید و از کارد باز شده زیر آن گزینه  Brows File را انتخاب کنید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

ترفند های پاورپوینت

 

حال از پنجره باز شده اقدام به انتخاب فایل مورد نظر (ارایه دیگر) که در سیستم شما موجود است نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

نرم افزار پاور پوینت

 

مشاهده میکنید که در پنجره سمت راست برنامه تمامی اسلاید های موجود در ارایه انتخاب شده نمایش داده خواهند شد. از این کادر، اسلاید مورد نظری که باید مورد استفاده قرار گیرد را انتخاب کرده و وارد ارایه موجود نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

پاور پوینت

 

نکته: برای حذف اسلاید های موجود در ارایه کافیست که از پنجره انتخاب اسلاید (Slide/Outline) بر روی اسلاید مورد نظر (که میخواهید آن را از ارایه حذف نمایید) کلیک راست کرده و از کادر باز شده گزینه Delete Slide را انتخاب نمایید.

۵- پوسته ها (Themes)

پوسته ها (تم ها) قالب های طراحی شده ای هستند که به شما این اجازه را میدهند که در سراسر ارایه ای که روی آن کار میکنید (تمامی اسلایدهای ارایه) یک هماهنگی در زمینه آن بوجود آورید.

  • استفاده از یک پوسته در ارایه در حال ساخت:

برای اضافه کردن یک پوسته (تم) به ارایه ابتدا از سربرگ Design به کادر گروه Themes مراجعه نمایید.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت

آموزش پاور پوینت

 

از این کادر گروه بر روی فلش کوچک کناری کادر پوسته ها کلیک کرده تا کادر زیر مجموعه ها که شامل تعدادی پوسته بصورت پیش فرض میباشد باز شود.

آموزش پاور پوینت, پاور پوینت, نرم افزار پاور پوینت


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

در حین پاور پوینت نامرئی کردن تصاویر و متن , آموزش اضافه کردن صفحه جدید در پاورپوینت , طریقه واردکردن اسم وبیوگرافی شخص درگوگل , انتخاب کردن کل متن اسلاید های پاورپوینت , راست چین رکردن موارد در کتابخانه تولبار , نشان دادن اسلاید مورد نظر در پاورپوینت , درج شماره صفحه چند از چند در پاورپوینت , اضافه کردن شماره صفحه در پاورپوینت , نمایش خودکار اسلایدها در پاورپوینت , نشان ندادن album art در مدیا پلیر , چگونگی اتصال انیمیشن به پاورپوینت , نشان دادن یک اسلاید در پاورپوینت , سرعت نمایش اسلایدها در پاورپوینت , اضافه کردن اسلاید جدید در وورد , فرمت های ذخیره در power point , اضافه کردن مطالب در پاورپوینت , یکی کردن چند فایل پاور پوینت , پاور پویینت اموزش درسmysity , درج شماره صفحه در پاورپوینت , پاور پوینت روابط حجمی گازها , learning microsoft transact , پاورپوینت آموزش power point , آموزش گام اه گام پاورپوینت , قفل کردن عکس در پاورپوینت , آموزش پاورپوینت زمان اجرا , کار template در پاورپوینت , چگونه یادگرفتن پاور پوینت , تعیین سایز صفحه پاورپوینت , نمایش اسلاید در پاورپوینت , ساخت داستان با پاورپوینت , نکات ریز برنامه پاورپونت , پاورپوینت آموزش تلگجرام , پاور پوینت آموزش کودکان , آموزش لوپ در پاورپوینت , سایز صفحه پاورپوینت , پاورپوینت دو نمایشه , پاورپویت های اخلاقی , اغموزش پاور پویینت , یادگیری پاورپوینت , پاورپوینت انگلیسی , آموزش پاور پویینت , اموزش پاور پوینت , پاورپوینت آموزشی , پاور پوینت سردرد , بستن پاور پوینت , اموزش پاورپوینت , آموزش پاور پینت , سرعت پاورپوینت , نکات پاورپوینت , پاور پورینت , پاور پویینت

تبلیغات