loading...
هکرها می توانند یک کامپیوتر ویندوز قفل شده را توسط کورتانا به خطر بیندازند

آکاایران: هکرها می توانند یک رایانه ویندوز قفل شده را توسط کورتانا به خطر بیندازند

آکاایران: کورتانا یک دستیار دیجیتال است که توسط هوش مصنوعی طراحی گردیده و یکی از جایگاه هایش ویندوز ۱۰ می باشد. این سرویس می تواند کارهای زیادی را از جمله باز کردن برنامه ها، محاسبات ساده ریاضی، پیشنهاد کوپن های تخفیف و غیره را انجام دهد. حال، دو پژوهشگر اسرائیلی به نام های “Tal Be’ery” و “Amichai Shulman” یافته اند که کورتانا کار دیگری هم می تواند انجام دهد. کورتانا می تواند به هکر ها امکان هک کردن کامپیوترهایی با سیستم عامل ویندوز ۱۰ را بدهد، حتی اگر قفل شده باشند.

هکر می تواند یک دستور صوتی به کورتانا صادر کند و رایانه را به یک وبسایت غیر HTTPS هدایت کند. این کار توسط اتصال یک آداپتور شبکه USB به رایانه هدف انجام می شود که باعث می شود ترافیک متوقف شود و رایانه را به سایت مخرب هکر منتقل کند تا نرم افزار های مخرب را دانلود کند.

به خطر انداختن رایانه از این راه امکان پذیر است زیرا، کورتانا به دستورهای صوتی واکنش نشان می دهد حتی زمانی که رایانه قفل است. همچنین، روش حمله این پژوهشگران با موفقیت انجام شد زیرا کورتانا اجازه می دهد مرور مستقیم به وبسایت ها امکان پذیر باشد. هکر می تواند به راحتی از یک ماوس برای اتصال رایانه مورد هدف به شبکه ی وای فای موردنظر استفاده کند.

چیزی که انجام عملیات هک را محدود می کند این است که، هکر باید دسترسی فیزیکی به رایانه داشته باشد. بنابراین، دسترسی فیزیکی تنها به رایانه اول نیاز است و برای وسعت دادن به حمله نیازی به این دسترسی موجود نیست. با توجه به بیانیه های پژوهشگران، رایانه آلوده شده، می تواند با دیگر سیستم ها در شبکه ی محلی ارتباط برقرار کند. این کار می تواند کامپیوترهای دیگر را نیز آلوده کند که این کار توسط یک تکنیک بنام آلوده کردن APR انجام می شود.

مایکروسافت از این مشکل باخبر شده است و حال، درخواست های اینترنتی کورتانا از موتور جستوجوی Bing عبور میکند، اما واکنش کورتانا به دستور صوتی در حین قفل بودن فعلا فاقد تغییر مانده است که با این حال می توانید این ویژگی در بخش تنظیمات کورتانا غیرفعال کنید.

به هر حال یک سری از افراد مصمم همیشه در پی آسیب رساندن به فن آوری های مدرن می باشند. و اینکه هک کردن دستگاه ها بوسیله دستورهای صوتی حقه ی جدیدی نیست.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات