WhatsApp از امسال دیگر از BlackBerry و برخی پلتفرم های دیگر پشتیبانی نخواهد کرد - آکا

آکاایران: WhatsApp از امسال دیگر از BlackBerry و برخی پلتفرم های دیگر پشتیبانی نخواهد کرد

آکاایران: WhatsApp تایید کرد که تا پایان سال ۲۰۱۶ پشتیبانی از برخی پلتفرم ها شامل BlackBerry OS و BlackBerry 10 را پایان خواهد داد. این شرکت زیر مجموعه ی Facebook، دلیل این اقدام را چنین اعلام کرد که این پلتفرم ها انواعی از قابلیت ها را که WhatsApp برای گسترش نیاز دارد را ندارند. در ادامه با تکفارس همراه باشید.

به گزارش آکاایران: به غیر از BlackBerry OS و BlackBerry 10، شرکت WhatsApp پشتیبانی از Nokia S40، Symbian S60، Android 2.1، Android 2.2 و WindowsPhone 7.1 را پایان خواهد داد. تاریخ دقیقی برای این اقدام اعلام نشده است؛ WhatsApp فقط اعلام کرده است که این کار را تا پایان ۲۰۱۶ انجام خواهد داد.

شرکت در یک بیانیه که در بلاگ WhatsApp منتشر شد، اعلام کرد:

در حالی که این گوشی های موبایل بخش مهمی از تاریخ شرکت ما را رقم زده اند، آنها قابلیت هایی را که ما برای افزایش امکانات نرم افزارمان در آینده نیاز داریم را ارائه نمی دهند.

این یک تصمیم گیری سخت برای ما بود، اما برای ارائه ی راه های نوین ارتباط با دوستان، آشنایان و خانواده  که از WhatsApp استفاده می کنند، این تصمیم گیری درستی بود.

WhatsApp تهیه ی یک پلتفرم جدیدتر را در صورتی که از یکی از پلتفرم های بالا استفاده می کنید پیشنهاد می کند، اما البته که گفتن این حرف معمولا خیلی آسان تر از انجام آن است. این خبر مخصوصا برای کاربران BB10 که هنوز مانند دیگر پلتفرم ها قدیمی و از رده خارج نشده است، ناراحت کننده و ناامیدکننده خواهد بود.

شاید این اتفاق موجب کوچ کاربران و طرفداران قدیمی BlackBerry به گوشی نوین این شرکت، BlackBerry Prive، و یا یک گوشی از یک سازنده ی دیگر شود.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

تبلیغات