فایرفاکس بر روی جایگزینی خطای 404 با صفحات آرشیو کار می کند - آکا

آکاایران: فایرفاکس بر روی جایگزینی خطای 404 با صفحات آرشیو کار می کند

آکاایران: فایرفاکس مرورگر شرکت موزیلا شاید در قافله ی تعداد مخاطب پشت سر کروم، مرورگر شرکت گوگل و اینترنت اکسپلورر معروف باشد اما موزیلا وعده ی ویژگی جدیدی را به کاربران داده است که در سایر مرورگر ها موجود نیست. موزیلا تلاش می کند تا کاربران را از شر خطای 404 خلاص کند. با تکفارس همراه باشید:

به گزارش آکاایران: این هفته موزیلا یک پروژه ی نوین را بر روی پلتفرم آزمایشی خود راه اندازی کرد که تلاش دارد تا صفحات حذف شده بر روی اینترنت را با با آرشیوی از سایت مورد نظر جایگزین کند.

موزیلا تلاش دارد وقتی که شما در اینترنت با یک صفحه ای که حذف شده است مواجه می شوید دیگر خطای 404 را نشان ندهد و در عوض کاربران خود را به نسخه ی آرشیو شده ی Wayback machine ( یک وبسایت است که به صورت خودکار به آرشیو سازی صفحات وب اقدام می کند ) منتقل کند. صفحات قدیمی یا محبوب معمولا از صفحات خود به صورت فوری برای آرشیو کردن عکس برداری می کنند اما اگر از این صفحات در وبسایت Wayback machine آرشیوی وجود نداشته باشد موزیلا نمی تواند کاربران را به آرشیو آن صفحات منتقل کند در این صورت ممکن است خود سایت مرورگر را به صفحه ی دیگری منتقل کند و یا خطای دیگری را نشان دهد. ویژگی عدم نمایش خطای 404 ممکن است بزودی برای مرورگر شرکت موزیلا فراهم شود اما اگر هم اکنون می خواهید این قابلیت را امتحان کنید باید به پلتفرم آزمایشی شرکت موزیلا دسترسی داشته باشید که به نظر نمی رسد توانایی انجام آن را داشته باشید.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شما هم مانند ما از این خطای نفرت انگیز خسته شده اید؟

منبع : theverge

0
.

منبع : ech.gamefa.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

جایگزین ایرانی فایرفاکس , صفحه خطای 404

تبلیغات