Microsoft قصد دارد برنامه ی جستجوی مبتنی بر عکس با استفاده از هوش مصنوعی خود را راه اندازی نماید -آکا

آکاایران: Microsoft قصد دارد برنامه ی جستجوی مبتنی بر عکس با استفاده از هوش مصنوعی خود را راه اندازی نماید

آکاایران: برنامه‌ی عکس نوین Microsoft همراه با قابلیت جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی خواهد بود، به این معنا که امکان دسته‌بندی، تعیین افراد و مکان به آن افزوده خواهد شد. شاید آن را بتوان به مقدار زیادی شبیه به برنامه‌ی Google Photos و یا Apple Photos دانست.
بر طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی کاربران آخرین نسخه‌ی آزمایشی Windows، این برنامه هم‌اکنون تنها دارای نوار آدرس جستجو است که می‌توان عکس‌های مورد نظر را از طریق کلماتی چون گُل و یا کتابخانه جستجو نمود. این برنامه با استفاده از الگوریتم‌های تشخیص عکس مبتنی بر رایانش ابری اقدام به دسته‌بندی عکس‌ها با توجه به کلمه‌ی مورد جستجوی کاربر می‌نماید.
به گزارش آکاایران: اولین‌باری که کاربر اقدام به استفاده از برنامه‌ی Microsoft Photos کند، تمامی عکس‌ها اقدام به ایندکس‌گذاری شده و پردازش‌ها بر روی آن آغاز خواهد شد. پس از آن تمامی ایندکس‌گذاری‌ها در سیستم کاربر قرار خواهند گرفت تا سرعت دسترسی آن توسط وی بالاتر رود.
این برنامه‌ نیز همانند Google Photos اقدام به پیشنهاد ایجاد آلبومی از عکس‌های گرفته شده، با توجه به موقعیت مکانی و شرایط مشترک موجود در آن‌ها خواهد نمود.

.

منبع : askitnews.com

تبلیغات