در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نرم افزارهایی که با TaskManager هم بسته نمی شوند! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای نرم افزارها از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

نرم افزارهایی که با TaskManager هم بسته نمی شوند!
نرم افزارهایی که با TaskManager هم بسته نمی شوند!

آکاایران: نرم افزارهایی که با TaskManager هم بسته نمی شوند!

آکاایران: بسیاری از کاربران ویندوز، در اجرای برخی از نرم افزار های خود با مشکلات زیادی رو برو می شوند. مشکلاتی که اغلب که با ارور هایی همچون Not Responding و هنگ کردن سیستم عامل همراه است و برای رفع آن نمی توان از روش های رایج همچون تسک منیجر ویندوز استفاده کرد. ما برای برطرف کردن این مشکل راه حلی برای شما سراغ داریم، پس با ما همراه باشید.

وقتی ویندوز به شما در مورد ارور یک برنامه پیغام می دهد، شما درصدد بستن آن هستید ولی هیچ اتفاقی رخ نمی دهد. سپس شما سعی بر خاتمه دادن به آن در task manager هستید اما باز بی جواب می ماند و با یک برنامه ای که ارور داده، گیر افناده اید. چه کاری از دست شما بر می آید؟ به پیغامی که یکی از کاربران برای وبسایت How To Geek برای آن ها ارسال نموده، نگاهی بیندازید. آشنا نیست؟

به گزارش آکاایران: « در محل کار باید از اپلیکیشنی استفاده کنیم که به شدت بی ثبات است. نمی توانم آن را به نسخه جدیدی بروز کنم زیرا کمپانی مصر به استفاده از همان نسخه بخصوص است. به این ترتیب من از نسخه ای که به سختی در ویندوز ۷ اجرا می شود استفاده می کنم. خسته کننده ترین موضوع و دلیل اصلی پیغام من، این است که زمانی که این نرم افزار به خوبی اجرا نمی شود یا اجرای آن با مشکل همراه می شود، از راه های طبیعی نمی توان مشکل را حل کرد. اگر گزینه Close the program را انتخاب کنید، در صفحه نمایش، پیغام Not responding ظاهر می شود. اگر سعی بر حل مشکل از طریق Task Manager در قسمت process نیز را داشته باشید، نتیجه ای بهتر از قبل نصیبتان نمی شود و تنها راه بستن نرم افزار، راه اندازی مجدد رایانه است که این هم راه حل مناسبی نمی باشد! کمکم کنید.»

آیا شما هم به استفاده از نرم افزاری که گاهی به درستی کار نمی کند و حتی نمی توان از آن خارج شد، ناچار هستید؟ واقعا این موضوع فراتر از حوصله آدم است. ولی اکنون ما به شما برای حل این مشکل کمک خواهیم کرد.

زمانی که بستن یک اپلیکیشن از روش های معمول از جمله روش هایی که ذکر کردیم به مشکل برمی خورد، سعی کنید آنرا از طریق همان پنجره ارور و اگر امکان پذیر نبود از طریق Task manager ببندید. اما اگر این دو راه مقدماتی پاسخ گو نبود، شما نیاز به اسلحه ای بزرگ برای کشتن پردازش این برنامه ها دارید. اما اسلحه بزرگ شما چه چیزی می تواند باشد؟ اسلحه بزرگ ها به اپلیکیشن هایی گفته می شود که می تواند به فرایند ID level برود و بی رحمانه به این روند خاتمه دهد.

نرم افزار رایگان Process Explorer آن اسلحه ای است که برای کشتن پردازش ها بدنبال آن هستیم. همچنین این برنامه جایگزینی بسیار خوب برای Task Manager به منظور راه اندازی امورسیستم است. شما می توانید نسخه رایگان آنرا از سایت Technet Microsoft دریافت کنید.

بعد از دانلود، فایل زیپ را باز کنید. آنرا در کاربر ادمین رایانه خود اجرا کنید و به Process list نگاه کنید تا نرم افزاری که مشکل زا است را پیدا کند. روی اپلیکیشن مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه Kill process Tree را انتخاب کنید. اگر همچین گزینه ای پیدا نکردید و یا غیرفعال شده بود، بجای آن kill process را انتخاب کنید. پنجره ای که با پیام ” آیا مطمئن به بستن فرایند نرم افزار هستید؟” ظاهر می شود را تایید کنید. بعد از تایید آن، پروسه طولانی شما به اتمام رسیده است. حالا می توانید از استفاده دوباره از سیستمتان لذت ببرید.

.

منبع :

نرم افزارهایی که با TaskManager هم بسته نمی شوند! گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
تبلیغات