آکاایران: 85 میلیون هک برای سازنده بدافزاری که 10 میلیون گوشی اندرویدی را آلوده کرده

آکاایران: «چک پوینت» در گزارش نوشت بدافزار موسوم به HummingBad با هک 85 میلیون گوشی، بیش از 10 میلیون گوشی اندرویدی را آلوده کرده و از راه تبلیغات غیرقانونی ماهانه 300 هزار دلار پول به جیب سازنده فرستاده است.

به گزارش آکاایران: آکا ایران: سازندگان این بدافزار در کمپانی Yingmob کار می‌کنند و برای کمپانی‌های تبلیغاتی روی موبایل برنامه می‌نویسند. بدافزار HummingBad با استفاده از rootkit به روت گوشی اندرویدی دسترسی پیداکرده و دستورات تعریف‌شده را اجرا می‌کند و اگر این مرحله با شکست مواجه شود، پیغام جعلی آپدیت گوشی ظاهرشده و از این طریق بدافزار خود را روی گوشی نصب می‌کند. سپس کنترل گوشی از دست کاربر خارج‌شده و تبلیغات روی گوشی ظاهر می‌شوند و تولید پول برای سازنده می‌کند. گفته می‌شود این بدافزار ماهانه 300 هزار دلار پول نصیب سازندگان می‌کند. گفته می‌شود 85 میلیون گوشی اندرویدی اپلیکیشن Yingmob را نصب‌کرده‌اند و چین با 1. 6 میلیون گوشی و هند با 1. 35 میلیون گوشی آلوده رتبه اول و دوم آلودگی به این بدافزار را دارند. (288800 گوشی آلوده در آمریکا توسط چک پوینت گزارش‌شده است. ) چک پوینت این بدافزار را در ماه فوریه کشف کرده و معتقد است مسئولیت مستقیم ساخت آن بر عهده Yingmob است.  

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فرمول 10 هک

تبلیغات