هوش مصنوعی گوگل اولین ملودی خود را نوشت

آکاایران: هوش مصنوعی گوگل اولین ملودی خود را نوشت

آکاایران: کمپانی گوگل با ساخت سیستم یادگیری ماشین توانست اولین قطعه ملودی را بدون دخالت انسان تولید کرد این قطعه در جشنواره Moogfest نواخته شد.
تیم پروژه هوش مصنوعی مگنتا نام دارد که متشکل از دو تیم Brain و TensorFlow AI شرکت گوگل است متن این موسیقی ثانیه است و تنها از 4 نت ساخته موسیقی برای پیانوساخته شده است.

 هوش مصنوعی گوگل اولین ملودی خود را نوشت

به گزارش آکاایران:
گوگل از TensorFlow در سرویسهای تشخیص صدا، Smart Reply در میلباکس و جستجوها در Google Photos استفاده میکند. این توانایی اولین بار توسط محققان تیم Google Brian، با هدف برقراری ارتباطی مابین یادگیری عمیق در شبکههای عصبی و یادگیری ماشینی توسعه پیدا کرده است. زیرساختهای اصلی نرمافزار TensorFlow را با استفاده از زبان سی پلاس پلاس طراحی شده است.

 هوش مصنوعی گوگل اولین ملودی خود را نوشتسازندگان عنوان کرده اند در حال توسعه این پروژه هستند و می خواهند با استفاده از هوش مصنوعی برای آلات دیگر موسیقی هم نت بنویسند.
پیش تر طی گزارشی در همین مجله خبری نیز در مورد خلق یک سناریو توسط هوش مصنوعی خوانده بودیم.

 هوش مصنوعی گوگل اولین ملودی خود را نوشت

 
داگلاس اک یکی از محققان این تیم گفته که با تحقیق جدید میتوان در آیندهای نزدیک شاهد همکاری انسانهای هنرمند با AI برای ساخت کارهای باارزش هنری بود.
او می گوید، نمیدانیم که هنرمندان و موسیقیدانها با این ابزار جدید چگونه کنار می آیند اما ما بیش از حد برای رسیدن به نتیجه هیجان زده هستیم.
پروژه «مگنتا» در حال پیگیری است و در ماههای آینده ساختههای هنری موتور AI باعث حیرت همه خواهد شد.

منبع :

تبلیغات