loading...
 مایکروسافت جایزه چالش کشف باگ را به 100 هزار دلار افزایش داد

آکاایران: مایکروسافت جایزه چالش کشف باگ را به 100 هزار دلار افزایش داد

آکاایران: چند روز پس از انتشار رسمی ویندوز 10، مایکروسافت جایزه برنامه کشف باگ این سیستم عامل را افزایش داد تا آن را از نظر امنیت در سطح بالایی حفظ کند.
این شرکت مبلغ جایزه برنامه Bounty for Defense را دو برابر کرده و به 100 هزار دلار رساند. همچنین جایزه برنامه کشف باگ سرویس های آنلاین مایکروسافت که شامل نقص های موجود در هویت سنجی می شود، نیز دوبرابر شده است.
به گزارش آکاایران: به گفته مایکروسافت این افزایش جایزه به درخواست جامعه محققین امنیتی صورت گرفته است. این کمپانی موضوع افزایش مبلغ جایزه را در کنفرانس امنیت فضای سایبری Black Hat که هفته گذشته در لاس وگاس برگزار شد، مطرح و اعلام کرد که این بخشی از برنامه های جدی مایکروسافت در زمینه امنیت می باشد.
بسیاری از کمپانی های نرم افزاری و فناوری تلاش می کنند با راه اندازی برنامه های کشف باگ، هکرها و متخصصین امنیتی را تشویق به مشخص کردن اشکالات امنیتی محصولاتشان کنند.  در این صورت هم یک پولی در جیب این هکرها می رود و هم آبروی شرکت حفظ می شود.
برخی اوقات هکرها برای بدست آوردن جایزه باید شرایطی را بپذیرند. برای مثال اطلاعات راجع به نقص های امنیتی فقط باید به اطلاع شرکت برسد و یا خطرات امنیتی آن نباید در جایی اعلام شود.
مایکروسافت در طی سال های گذشته همواره برنامه های کشف باگ خود را توسعه داده. در آوریل امسال نیز، این شرکت برنامه هایی برای Microsoft Azure و Microsoft Edge پیش از عرضه رسمی داشته است.
مبلغ جایزه برای چنین برنامه هایی در هر کمپانی تاحد زیادی متفاوت است. برای مثال یاهو جایزه هایی از مبلغ 100 دلار تا 20 هزار دلار دارد. شرکت هواپیمایی United Airlines پروازهای مجانی در اختیار محققین قرار می دهد. Mozilla تا 10 هزار دلار براساس میزان خطرناک بودن و پیچده بودن باگ های کشف شده پرداخت می کند.

منبع :

تبلیغات