loading...
 مایکروسافت به شما نمی گوید که آپدیت ها در ویندوز 10 چه کاری انجام می دهند

آکاایران: مایکروسافت به شما نمی گوید که آپدیت ها در ویندوز 10 چه کاری انجام می دهند

آکاایران: تعهدات و شرایط استفاده از ویندوز 10 به مایکروسافت این حق را می دهد که چه کاربر مایل باشد و چه نباشد، به روز رسانی های نرم افزار های سیستم را نصب کند. با اینکه این روش قطعا از نظر امنیتی مزایایی دارد، بی اطلاع بودن از اینکه سیستم شما چه بروز رسانی هایی را دریافت می کند از اساس نامطلوب و غیر عادی به نظر می رسد.
اخیرا مایکروسافت در مصاحبه با روزنامه ی The Register بیان کرد تنها زمانی کاربر را در جریان نوع بروز رسانی ها قرار می دهد که این بروز رسانی ها مهم و اساسی باشند.
به گزارش آکاایران: "در یک بیانیه که از طرف سخنگوی مایکروسافت به ما ارسال شد، چنین آمده که: همانطور که قبلا هم چنین کرده ایم، ما درباره ی بیشتر بروز رسانی هایی که به عنوان سرویس همراه با ویندوز ارائه می دهیم لیستی از ویژگی ها و تغییرات اعمال شده منتشر می کنیم. با در نظر گرفتن اهمیت یک بروز رسانی و اینکه آیا یک کابرد جدید را به کاربران ارائه می کند، ما ممکن است تصمیم بگیریم ویژگی های جدید را بهبود ببخشیم."
پس از آنکه مایکروسافت بعد از انتشار یک بروز رسانی جامع برای ویندوز 10 از توضیح اینکه این بروز رسانی چه تغییرانی را اعمال می کند سر باز زد و صرفا اعلام کرد که این بروز رسانی "قابلیت های ویندوز 10 را ارتقا می بخشد،"The Register از مایکروسافت درخواست شفاف سازی خط مشی اش را کرد.
این نگران کننده است. نداشتن کنترل روی آپدیت های سیستمی ممکن است قابل پذیرش باشد، ولی اینکه مایکروسافت حتی درباره ی محتوی آن ها شفاف سازی نمی کند موضوع دیگری است. انتظار داشتن از کابران که کور کورانه با بروز رسانی های تار و گنگ همراهی کنند برای سال 2015 براستی چیز عجیبی است.
The Register هوشمندانه اشاره می کند:"به روز رسانی هایی که اطلاعات اندکی درباره ی کاربردشان می دهند نمی توانند حس اعتماد را به کاربر القا کنند، بلکه بالعکس آن ها حس شک و تردید را بوجود می آورند، حداقل بخاطر سخنرانی های غرای مایکروسافت درباره ی اطمینان."
حتی اگر برای یک لحظه نگرانی های امنیتی را کنار بگزاریم، بروز رسانی های خود به خودی بدون توضیح دقیق کاربردشان می تواند ارتباط منظم بین سایر نرم افزار ها را به کلی مختل کند. حتی یک بروز رسانی کوچک نرم افزاری می تواند سهوا مانع کارکرد درست نرم افزار های حیاتی شود؛ و این بخصوص مایه ی نگرانی کسانی است که روی طرح های مرحله به مرحله ای پیچیده و مهم کار می کنند.
این به عنوان مطلب آخر ارزش اشاره کردن را دارد که کاربران ویندوز 10 نسخه Home مشمول بروز رسانی های خود به خودی می شوند، در حالی که برای استفاده کنندگان از نسخه Professional این طور نیست.

منبع :

تبلیغات