رمز عبور

آکاایران: inkedIn بعد از اینکه اسناد 117 میلیون کاربر دزدیده شد ، رمز عبور ها را راه اندازی مجدد کرد

آکاایران: در سال 2012 ، linkedIn دچار حمله ی بزرگ هکر ها شده بود و حدود 6.5 میلیون رمز عبور کاربران دزدیده شده بود . ظاهرا این تعداد خیلی بیشتر از آنچه گمان میرفت است . بر اساس مطالب یک بلاگ از LinkedIn ، این کمپانی متوجه شد که این داده ها در واقع شامل بیش از 100 میلیون ایمیل و رمز عبور بود . این عدد میتواند حدود 117 میلیون باشد ، این را یک هکر به motherboard گفت .
linkedIn به شما پیشنهاد میکند که رمز عبورتان را تغییر دهید . linkedIn برای حفاظت از کاربرانش ، خیلی از کسانی که مورد دزدی واقع شده بودند ایمیلی فرستاد که میگفت رمز عبور فعلیشان غیر معتبر شده و به آنها پیشنهاد میکرد که آن را بازیابی مجدد کنند . این کمپانی همچنین پیشنهاد کرد که مردم از امکانات امنیتی بیشتری در اکانت هایشان استفاده کنند ، مانند معتبر سازی دو مرحله ای .تا کار را برای هکر ها سخت کنند
به گزارش آکاایران: بعد از اینکه این حمله در سال 2012 اتفاق افتاد ، linkedIn رمز عبور بیش از 6 میلیون کاربر را بازیابی مجدد کرد اما ظاهرا مشکوک نشد که شاید ایمیل ها هم دزدیده شده باشند . بر اساس گفته های motherboard ، هکری که اسناد linkedIn را دزدیده بود ،آن ها را در یک بازار غیر قانونی با قیمت 5 بیتکوین  معادل 2200 دلار به فروش گذاشت . همه ی رمز عبور ها رمز دار شدند اما یکی از منابع motherboard گفت که آنها درصد رمز عبور ها را در سه روز کرک کردند .
برای امنیت بیشتر ، linkedIn پیشنهاد میکند که شما رمز عبورتان را عوض کنید حتی اگر ایمیلی که شما را تشویق به این کار میکند را دریافت نکرده باشید .

منبع :

تبلیغات