آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از زومیت؛ بخش نرم افزار:

به گزارش آکاایران: Grab for Instagram اپلیکیشنی بی نظیر برای گوشی های موبایل است و به کمک آن می توانید اینستاگرام خود را، با امکانات بی شماری نسبت به نسخه ی اصلی آن مدیریت کنید که به تازگی نسخه ی اندرویدی آن نیز منتشر شده است. با زوم اپ همراه باشید.

تاکنون اپلیکیشن های بسیاری برای مدیریت اینستاگرام منتشر شده اند که در زومیت نیز به معرفی چند نسخه ی بی نقص از آن ها مانند Imagine Instagram پرداخته ایم. قصه ی Grab for Instagram اما بسیار با اپلیکیشن های پیشین متفاوت است. امکانات و کلاس کاری این برنامه به حدی غیر قابل انتظار و غافل گیر کننده است که گویی اینستاگرام رسما نسخه ی جدیدی از خود را منتشر کرده است. برخلاف همیشه که اپلیکیشن های مختلف همان اینستاگرام همیشگی را با ظاهری متفاوت به شما نمایش می دادند، Grab for Instagram امکانات بسیاری را نیز به آن اضافه کرده است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. تمام ویژگی هایی که در زیر با آن ها آشنا خواهید شد به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهند گرفت و بخش پرداخت درون برنامه، تنها برای حذف تبلیغات قرار داده شده است.

ابتدا به بررسی منوی کشویی در کنار برنامه و ابزارهای موجود در آن خواهیم پرداخت. با بازگشایی این منو، ابتدا تصویری از عکس پروفایل خود را مشاهده می کنید که نام نمایشی و آیدی شما در زیر آن نوشته شده است و با لمس روی آن، به پروفایل شخصی خود منتقل خواهید شد. در پایین این بخش گزینه ای با نام Switch Account وجود دارد که با انتخاب آن می توانید به اکانت های دیگر خود منتقل شوید که خوشبختانه، این بخش از اپلیکیشن نیز به طور رایگان در دسترس قرار دارد. در پایین تر نیز سه گزینه همراه با آیکون مشاهده خواهیم کرد که دو بخش از آن ها، ابزاری جدید است که توسط Grab for Instagram به اینستاگرام اضافه شده است.

زوم اپ: اپلیکیشن Grab for Instagram امکانات متنوعی را به اینستاگرام اضافه می کند

آکاایران: زوم اپ: اپلیکیشن Grab for Instagram امکانات متنوعی را به اینستاگرام اضافه می کند

آیکون اول Liked نام دارد که با لمس آن به تصاویری که در اینستاگرام لایک کرده اید منتقل خواهید شد. نکته ی بسیار با ارزشی که در این بخش در نظر گرفته شده است امکان نمایش کامل عکس های لایک شده است. در نسخه ی اصلی اینستاگرام شما مجبور به تماشای عکس های لایک شده در حالت Grid و 3 ستونه بودید که طبیعتا برای دیدن سایز اصلی هرکدام، محبور به لمس آن ها بودید. در Grab for Instagram اما توسط گزینه ای که در نوار آبی رنگ بالا وجود دارد می توانید بین دو حالت Grid و سایز اصلی سوئیچ کنید و به آسانی به مرور تصاویر لایک شده بپردازید.

زوم اپ: اپلیکیشن Grab for Instagram امکانات متنوعی را به اینستاگرام اضافه می کند

آیکون دوم به ابزار Bookmark اختصاص یافته است که مانند بخش های جدید دیگری که Grab for Instagram به اینستاگرام اضافه کرده است، از امکاناتی بوده که جای خالی آن در اینستاگرام به شدت احساس می شود. تصور کنید قصد دنبال کردن شخصی را بدون فالو کردن او دارید. یا در حالتی دیگر، برای یک اکانت Private درخواست فالو می فرستید که طبیعتا با خروج از اپلیکیشن و در صورت رد درخواست شما، شاید برای پیدا کردن مجدد آن پروفایل به مشکل بخورید. اگر هر کدام از دو مشکل بالا را دارید می توانید به آسانی و با لمس گزینه ی Bookmark در صفحه ی آن ها، نام کاربریشان را بوکمارک کنید.  از آنجایی که این بوکمارک تنها آدرس پیج اشخاص بوده و به عکس های موجود در آن ها ارتباطی ندارد، برای پروفایل های Private نیز کاربردی خواهد بود.

ابزار سوم که Stack نام گرفته است دومین بخش اختصاصی Grab for Instagram بوده که شایسته ی حضور در نسخه ی اصلی اینستاگرام است. توسط این بخش می توانید تصاویر مختلف اینستگرام را بدون آنکه لایک کنید، در یک کالکشنی جداگانه جمع آوری کنید. امکان ساخت نامحدود کالکشن نیز در نظر گرفته شده است تا بتوانید به طور آسان تری به مدیریت عکس های مورد نظر بپردازید. تصور کنید چندین پیج در رابطه با آشپزی، حیوانات و تکنولوژی را فالو کرده اید. با کمک Grab for Instagram می توانید به جای آنکه تمام تصاویر مورد نظرتان را با لایک کردن به بخش لایک شده ها بفرستید، توسط ابزار Stack آن ها را به کالکشن مربوط به موضوع آن منتقل کنید. به این ترتیب، برای مثال تمام تصاویر مربوط به آشپزی یا تکنولوژی در پوشه های مجزا و مربوط به خود قرار خواهند گرفت. این کار توسط بوکمارک کردن لینک عکس و پست مربوطه صورت می گیرد بنابراین تنها جایی که مجددا می توانید به این پوشه ها دسترسی داشته باشید، همین اپلیکیشن Grab for Instagram خواهد بود.

زوم اپ: اپلیکیشن Grab for Instagram امکانات متنوعی را به اینستاگرام اضافه می کند

در بخش پایینی از منوی کناری، یک فضای تیره رنگ قرار دارد که بخش های مختلفی را برای شما آماده سازی کرده است. گزینه ی اول یعنی Feed شما را به صفحه ی اصلی اینستاگرام خواهد برد تا بتوانید جدیدترین پست های ارسال شده را در این بخش مشاهده کنید. تماشای عکس های فید در دو حالت Grid و سایز اصلی ممکن است و امکانات ویژه ای نیز در آن در نظر گرفته شده است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. گزینه های بعدی نیز به ترتیب Nearby (تصاویر مربوط به افراد نزدیک به شما، نیازمند فعال بودن موقعیت یاب)، Popular (تصاویر محبوب و لایک شده توسط افراد دیگر، همانند بخش Explore در اینستاگرام)، Camera (انتقال به دوربین دستگاه و ثبت عکس یا ویدئو برای آپلود در اکانت شما) و در نهایت Search که می توانید توسط آن به جستجوی هشتگ یا آیدی های مختلف بپردازید که در این بخش نیز شاهد دو ویژگی جالب بودیم که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

امکانات اضافه شده:

Feed - Original View

زوم اپ: اپلیکیشن Grab for Instagram امکانات متنوعی را به اینستاگرام اضافه می کند

همانطور که در بالا گفته شده شد دو بخش از موارد گفته شده یعنی Feed و Search دارای ویژگی های جدیدی هستند که استفاده از اینستاگرام را بسیار لذت بخش تر خواهند کرد. در بخش Feed و در حالت نمایش سایز اصلی، شما می توانید با نگه داشتن انگشت خود روی عکس ها، یا کلیک روی منوی سه نقطه در زیر هر عکس، به گزینه های Download (دانلود عکس یا ویدئوی مربوطه)، Stack (انتقال به آلبوم های مجزا که در بالا به آن اشاره شد)، Repost (امکان پست مجدد عکس یا ویدئوی مربوطه) و در نهایت Share دسترسی خواهید داشت.

Feed - Grid View

زوم اپ: اپلیکیشن Grab for Instagram امکانات متنوعی را به اینستاگرام اضافه می کند

فید در حالت نمایش Grid نیز منوی ذخیره و... را در بر دارد اما با یک تفاوت که در این حالت شما می توانید با نگه داشتن انگشت خود روی هر عکس (که به صورت بندانگشتی و سه ستونه در کنار هم قرار گرفته اند) منوی مربوطه را باز کنید و امکانات ذکر شده در بالا را در اختیار داشته باشید. موضوع جالبی که به آن اشاره کردیم نیز قابلیت انجام کارهای گروهی است به طوری که می توانید برای مثال 26 عکس مارک شده را به صورت یک جا و تنها با یک لمس، لایک یا دانلود کنید یا به Stack انتقال دهید.

Search

زوم اپ: اپلیکیشن Grab for Instagram امکانات متنوعی را به اینستاگرام اضافه می کند

در بالا اشاره کردیم که بخش جستجوی Grab for Instagram نیز دو ویژگی جدید را به همراه داشته است. به کمک ویژگی اول یعنی multiple hashtags می توانید در بخش تگ ها، به صورت چندگانه و همزمان به جستجو بپردازید به این معنا که در کادر مربوطه، بیش از یک تگ را وارد کنید و تنها پست هایی را مشاهده کنید که هر دو تگ وارد شده در آن وجود داشته باشد که دقت جستجو را، ده ها برابر افزایش خواهد داد. ویژگی دوم نیز به بخش تگ ها مربوط است به طوری که می توانید تگ ها را تنها در میان عکس ها، یا تنها در میان ویدئوها جستجو کنید که کاربردی بودن این بخش را چندین برابر خواهد کرد.

Feed Slides یا Slideshows
با این دو ویژگی می توانید عکس ها را (هم در بخش فید، و هم در بخش های دیگر) به صورت اسلاید تماشا کنید. اسلاید به دو صورت دستی و خودکار قابل نمایش است به طوری که بعد از بزرگ کردن هر عکس، با کشیدن انگشت خود به سمت راست و چپ، می توانید به عکس قبل یا بعد بروید. توسط بخش اسلایدشو خودکار نیز می توانید با اعمال تنظیمات دلخواه، عکس ها را به صورت خودکار و بدون دخالت دست، به نوبت مشاهده کنید.

زوم اپ: اپلیکیشن Grab for Instagram امکانات متنوعی را به اینستاگرام اضافه می کند

Comment
تا پیش از این معمولا اپلیکیشن های مدیریت اینستاگرام امکان ارسال کامنت را نداشتند و در صورتی که قصد ارسال نظر برای عکسی را داشتید، ناچارا باید به اپلیکیشن رسمی اینستاگرام مراجعه می کردید. خوشبختانه Grab for Instagram قابلیت نمایش کامنت های دیگران و همچنین ارسال مستقیم کامنت از درون اپلیکیشن را دارد.

Tags
افراد تگ شده روی عکس نیز در گذشته تنها در چند اپلیکیشن خاص قابل مشاهده بودند که Grab for Instagram این ویژگی کاربردی را نیز مورد پوشش قرار داده و با کلیک روی آیکون مربوطه، می توانید افراد تگ شده در عکس را مشاهده کنید و با لمس نام هر کدام نیز، به پروفایل وی منتقل شوید.

امکان زوم کردن عکس ها، انتخاب لحظه ی دلخواه از ویدئوهای 15 ثانیه ای، فالو و آنفالو کردن افراد از داخل اپلیکیشن، امکان اشتراک گذاری عکس ها یا ویدئوها به صورت مستقیم در Facebook, Twitter, Tumblr, Whatsapp, Snapchat, LINE, Wechat, Email  و طراحی تخت و کاربرپسند از دیگر ویژگی های این اپلیکیشن کاربردی به حساب می آیند. برای دانلود می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

 

اپلیکیشن های محبوب خود را از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با ما در میان بگذارید.منبع :

تبلیغات