آکاایران: چندی پیش مایکروسافت تصمیم گرفت دستیار صوتی دیجیتال خود با نام کورتانا را به عنوان رقیبی برای سیستم عامل اندروید گوگل، روانه این اکوسیستم کند. اما تا کنون شما تنها قادر بودید از این برنامه همچون یک اپلیکیشن عادی بهره ببرید.
 
دستیار صوتی کورتانا

آکاایران: کاربران اندروید می توانند دستیار صوتی کورتانا را جایگزین Google Now کنند

حالا مایکروسافت در آخرین آپدیت نسخه بتا (1.0.0.204) به شما اجازه می‌دهد تا کورتانا را به عنوان جایگزین گوگل نو فعال کنید و همانند آن با فشار دادن دکمه هوم گوشی، به جای گوگل نو با کلاس و اداری، از کورتانای شوخ و ساده بهره ببرید. اگر چه کورتانا مدتها است به بینگ  متکی بوده، اما کم کم مایکروسافت راهی برای نفوذ در گوگل سرچ و نزدیک شدن به آن را دارد. 
 
البته کورتانا به شکل کامل جایگزین گوگل نو نمی‌شود. در حال حاضر هنوز نمی‌توانید همانند گفتن Ok Google که گوگل نو را فعال می کرد، روی موبایل اندرویدی تان بگویید Hey Cortana و منشی زیبایتان را احضار کنید.  علاوه بر این نسخه بتای کورتانا فعلا تنها در اختیار اعضای Microsoft Insiders است و شما نمی توانید آن را دانلود کرده و سرگرم بازی شوید. البته این برنامه پله‌ای دیگر از نقشه مایکروسافت برای ارائه کورتانا روی تمامی پلتفرمهای دنیا است.
 
 

 

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دستیار صوتی برای کامپیوتر

تبلیغات