loading...
آکاایران: شرکت مزدا اخیراً یک اپلیکیشن مختص دستگاه های همراه ارائه داده که به شما اجازه می دهد برخی از عملکردهای اتومبیل خود را از راه دور انجام دهید.
اپلیکیشن مختص دستگاه های همراه مزدا

آکاایران: اپلیکیشن مختص دستگاه های همراه مزدا

این اپلیکیشن که مزدا موبایل استارت (Mazda Mobile Start) نام دارد، به کاربران اجازه می‌دهد موتور اتومبیل را با استفاده از یک گوشی هوشمند روشن یا خاموش کنند. همچنین این اپلیکیشن می‌تواند اتومبیل را به مدت ۳۰ دقیقه بیهوده روشن نگه دارد تا داخل کابین گرم یا سرد شود. با این حال، فکر خوبی نیست که اتومبیل روشن را برای چنین مدت طولانی بیهوده رها کنید.

این اپلیکیشن دارای یک تایمر است که مدت‌زمان روشن بودن اتومبیل و زمان باقی‌مانده از ۳۰ دقیقه‌ای که اتومبیل بیهوده روشن بوده را نشان می‌دهد. زمانی که اتومبیل روشن شود، قابلیت کنترل آب‌وهوا با تنظیمات آخرین باری که مورد استفاده قرار گرفته، فعال می‌شود. تنها از داخل اتومبیل می‌توان تنظیمات را تغییر داد.

به گزارش آکاایران: این اپلیکیشن نیز همانند سایر اپلیکیشن‌های ارائه شده توسط شرکت‌های خودروسازی، به کاربران اجازه می‌دهد از راه دور ببینند اتومبیلشان قفل شده یا خیر. همچنین کاربران می‌توانند از راه دور درها را قفل کرده یا باز کنند. آیکون‌های قفل و باز در واقع شبیه آیکون‌هایی هستند که روی کلید فیزیکی مزدا وجود دارند. همچنین این اپلیکیشن یک آلارم وحشت برای مواقع اورژانسی نیز دارد.
یک اتومبیل یاب نیز برای یافتن محل پارک اتومبیل در این اپلیکیشن وجود دارد. این قابلیت از دوربین و جی‌پی‌اس (GPS) گوشی هوشمند بهره می‌برد؛ اما طبق گفته مزدا تنها در پارکینگ‌های روباز می‌تواند اتومبیل را پیدا کند. در پارکینگ‌هایی که زیر زمین هستند، بایستی خودتان اتومبیلتان را پیدا کنید.

این اپلیکیشن را می‌توانید تنها از طریق نمایندگی‌های مزدا به عنوان یک ابزار جانبی تهیه کنید. این اپلیکیشن گارانتی اتومبیل را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد و نصب آن ۵۰۰ دلار هزینه دارد. همچنین یک هزینه اشتراک سالانه نیز بایستی پرداخت کنید. شرکت مزدا در سال اول منصف بوده و تنها ۶۵ دلار به ازای هر سال می‌گیرد.

این سیستم تنها در اتومبیل‌های مدل ۲۰۱۶ مزدا ۶ (Mazda6) و مزدا سی‌ایکس-۵ (Mazda CX-5) دنده اتوماتیک ارائه شده است. کاربران هر دو پلت‌فرم اندروید و آی‌او‌اس می‌توانند از این اپلیکیشن بهره ببرند. شرکت مزدا قصد دارد قبل از پایان سال جاری، این سیستم را در مدل‌های دیگر نیز ارائه دهد.


 

منبع :

loading...
تبلیغات