آکاایران: این روزها تقریباً همه افراد حداقل از یک سرویس ذخیره کلاد استفاده می کنند. با این حال، آیا هنوز از روش های قدیمی برای انجام فرآیند ذخیره روی کلاد بهره می برید؟
افزونه ای برای کروم مختص ذخیره مستقیم فایل ها روی کلاد

آکاایران: افزونه ای برای کروم مختص ذخیره مستقیم فایل ها روی کلاد

در روش قدیمی اگر بخواهید به عنوان مثال یک فایل یا یک عکس را آرشیو کنید، اول باید آن را روی کامپیوتر خود دانلود کنید و بعد آن را روی سرویس ذخیره کلاد موردنظر خود مانند دراپ‌باکس آپلود کنید.
اما اگر جزو کاربران مرورگر کروم گوگل هستید، یک روش راحت‌تر برای این کار وجود دارد. افزونه Ballloon، یک افزونه کروم که به شما اجازه می‌دهد فایل‌های روی اینترنت را روی سرویس ذخیره کلاد موردنظر خود ذخیره کنید.

به گزارش آکاایران: پس از نصب این افزونه، بایستی به حساب کاربری گوگل خود وارد شوید. سپس یک یا چند سرویس ذخیره کلاد را برای ذخیره سریع فایل‌ها روی آن‌ها انتخاب کنید. شما می‌توانید از بین سرویس‌های ذخیره کلاد باکس، کپی، دراپ‌باکس، گوگل درایو، وان‌درایو و شوگرسینک انتخاب خود را انجام دهید.

پس از نصب و ورود به حساب کاربری گوگل، به عنوان مثال به دنبال یک عکس از Harry Houdini، شعبده‌باز معروف، بگردید. نشانگر ماوس را روی عکس‌هایی که در صفحه نتیجه جستجو نمایش داده می‌شود، ببرید تا فهرست Ballloon را مشاهده نمایید.
روی آیکون Google Drive کلیک کرده و بعد گزینه Enable Google Drive link را انتخاب نمایید. سپس فرایند احراز هویت را به اتمام برسانید. حالا به صفحه جستجوی تصاویر بازگردید، دوباره نشانگر ماوس را روی عکس موردنظر ببرید و روی آیکون Google Drive کلیک کنید. این بار فهرستی از پوشه‌های ممکن که می‌توانید عکس را در آن‌ها ذخیره کنید، مشاهده خواهید کرد.
یک پوشه را انتخاب کنید و بعد روی گزینه Save کلیک کنید.
افزونه Ballloon با فایل‌ها و لینک‌ها نیز به خوبی کار می‌کند. تنها کافی است راست کلیک کرده و به دنبال گزینه‌های فهرست آبی رنگ Save link to یا Save image to بگردید. بعد سرویس ذخیره کلاد موردنظر خود را انتخاب کنید.

اگر از مراحل اضافه‌ای که در روش‌های قدیمی ذخیره فایل روی کلاد باید طی شود، خسته شده‌اید، این افزونه روشی سریع‌تر و راحت‌تر ارائه می‌دهد.
 

منبع :

تبلیغات