آکاایران: ویندوز ۱۰ منوی استارت را به ویندوز بازگرداند، اما ممکن است برخی کاشی های موجود در منوی استارت ویندوز ۱۰ را نپسندید. اگر این طور است با ما همراه باشید تا نحوه شخصی سازی این منو را به شما آموزش دهیم.
ویندوز ۱۰

آکاایران: آموزش شخصی سازی منوی استارت ویندوز ۱۰

اگر از کاشی‌های منوی استارت ویندوز ۱۰ خوشتان نمی‌آید، نگران نباشید؛ زیرا می‌توانید آن‌ها را بزرگ و کوچک کنید و همان‌طور که دوست دارید، بچینید.
در ادامه به تمام کارها و تغییراتی که می‌توانید در دو بخش چپ و راست این منو انجام دهید، اشاره خواهیم کرد.
بخش راست
منوی استارت را بزرگ کنید: قسمت بالا یا گوشه راست را با استفاده از موس یا ترک‌پد بگیرید و بکشید. شکل آن بزرگ‌تر و کوچک‌تر می‌شود.
کل صفحه را با منوی استارت پر کنید: روی جایی در دسکتاپ رایت‌کلیک (راست کلیک) کنید. از فهرستی که مشاهده می‌کنید، Personalize را انتخاب نمایید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، روی Start کلیک کرده و گزینه Use Start Full Screen را روشن کنید.
به گزارش آکاایران: در این حالت بخش سمت چپ منوی استارت مخفی است و بخش کاشی‌های زنده کل دسکتاپ را پر کرده است.
کاشی‌ها را جابه‌جا کنید: پس از باز کردن منوی استارت، کاشی را به محل موردنظر خود بکشید.
اندازه کاشی‌ها را تغییر دهید: روی یک کاشی رایت‌کلیک کنید. سپس از فهرستی که مشاهده می‌کنید، گزینه Resize را انتخاب نمایید. همیشه دو گزینه برای شما وجود دارد: Small (کوچک) و Medium (متوسط). برخی اپلیکیشن‌ها گزینه‌های Wide (عریض) و Large (بزرگ) را نیز ارائه می‌دهند.
کاشی‌های جدید اضافه کنید: روی هر فولدر، دیسک یا اپلیکیشنی که می‌خواهید به منوی استارت اضافه شود، رایت‌کلیک کنید. از فهرستی که مشاهده می‌کنید، گزینه Pin to Start را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید فهرست All Apps را باز کرده و از آنجا روی نام اپلیکیشن موردنظر خود رایت‌کلیک کنید.
بدین طریق کاشی موردنظر شما در پایین بخش سمت راست منوی استارت اضافه می‌شود.
چشمک زدن کاشی‌ها را متوقف نمایید: اگر می‌خواهید انیمیشن یک کاشی زنده متوقف شود، روی کاشی موردنظر رایت کلیک کنید. از فهرستی که باز می‌شود، گزینه Turn live tile off را انتخاب کنید.
کاشی‌ها را حذف کنید: منوی استارت را در گوشه پایین سمت چپ دسکتاپ باز کنید. روی کاشی موردنظر خود رایت‌کلیک نمایید. از فهرستی که می‌بینید، گزینه Unpin from Start را انتخاب کنید. با این کار کاشی موردنظر را از منوی استارت حذف می‌کنید. حتی می‌توانید این کار را برای تمام کاشی‌های موجود در منوی استارت انجام دهید.
رنگ منوی استارت را تغییر دهید: روی جایی در دسکتاپ رایت‌کلیک کرده و گزینه Personalize را انتخاب نمایید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، روی گزینه Colors بروید. حالا می‌توانید هم رنگ کاشی‌ها و هم رنگ پس‌زمینه منوی استارت و تسک‌بار را تغییر دهید.

بخش چپ
آیتم‌های جدید اضافه کنید: شما نمی‌توانید به این بخش آیتم جدیدی اضافه کنید.
آیتم‌ها را حذف کنید: شما می‌توانید بخش Most Used را از فهرستی که در سمت چپ منوی استارت می‌بینید، حذف کنید. برای این کار روی نام آیتم موردنظر رایت‌کلیک کنید. سپس از فهرستی که می‌بینید، گزینه Remove from this list را انتخاب نمایید.


 

منبع :

تبلیغات