loading...
آکاایران: پس از لو رفتن باگهای امنیتی وحشتناک اندروید، ال جی اعلام کرد قصد دارد به صورت ماهیانه آپدیت امنیتی ویژه ای را برای حمایت از اسمارت فونهای اندرویدیش منتشر کند. این سومین شرکتی است که در دو روز گذشته تعهد خود به چنین برنامه امنیتی را اعلام کرده است.
تعهد ال جی برای عرضه آپدیت امنیتی ماهیانه برای اندروید

آکاایران: تعهد ال جی برای عرضه آپدیت امنیتی ماهیانه برای اندروید

گوگل و سامسونگ هم طی روزهای گذشته اعلام کردند که قصد دارند با ارائه ماهیانه آپدیتهای امنیتی، دیگر اجازه ندهند که ابزارهایشان به راحتی به حیاط خلوت هکرها تبدیل شوند. وایرد به نقل از منابعی در ال جی گزارش داده این شرکت طبق یک برنامه ماهیانه معین آپدیتهای لازم امنیتی را برای اسمارت فونهایش عرضه خواهد کرد. البته متاسفانه در ابتدا قرار است این آپدیتها تنها از طریق اپراتورهای موبایل در اختیار کاربران قرار گرفته و بر روی تلفنهای آنها نصب شود. اینگونه تعداد زیادی از کاربران بین المللی از دریافت چنین آپدیتهایی محروم می‌مانند.
 
اما به نظر می‌رسد که مشکل جای دیگری باشد. این سیستم عامل به جای اینکه در آزمایشگاه‌های گوگل آماده شده و به بازار عرضه شود، تمامی شرکتهای موبایلی در آن دست دارند و هر یک نسخه خود را از این سیستم عامل اراده می‌کنند. می توان گفت که اکنون صدها ورژن مختلف از اندروید وجود دارد که هر کدام کدهای خاصی را درون خود دارند که شاید به درستی تست نشده باشند و محصول نهایی گوگل یک نرم‌افزار تک نسخه‌ای نیست که بتوان به راحتی مشکلات امنیتی بین المللی آن را به سرعت حل و فصل کرد.  و اینگونه عرضه آپدیتهای امنیتی همه گیر بسیار سخت‌تر خواهد بود.

 
و به همین دلیل باگ Stagefright که به تازگی کشف شده می‌تواند بسیار خطرناک باشد. زیرا بیش از ۹۵۰ میلیون ابزار وجود دارند که هر یک ساز خود را می‌زنند و امکان ارائه یک وصله هم اندازه برای این رخنه امنیتی در تمامی تلفنهای اندرویدی وجود ندارد.  اما به نظر می‌رسد با این برنامه ماهیانه، در صورتی که عرضه آن به شکلی گسترده تر صورت گیرد و دیگر موبایل‌سازها هم آن را جدی بگیرند، مشکلات امنیتی اندروید کمتر شده و سریع‌تر حل خواهند گردید.

منبع :

تبلیغات