آکاایران: ساده سازی گسترش و توسعه خدمات ارزش افزوده برروی تلفن همراه یکی از اولویت های فضای ارتباطی کشور است.
اپراتورهای تلفن همراه به دنبال افزایش ارزش ارتباط هستند

آکاایران: اپراتورهای تلفن همراه به دنبال افزایش ارزش ارتباط هستند

محمدرضا سوهانیان، سرپرست خدمات ارزش افزوده همراه اول در حاشیه نخستین همایش برنامه نویسان موبایلی کشور گفت:

بستر ارتباط خوبی با سرمایه گذاری های سنگین توسط تمامی اپراتورهای تلفن همراه در حال فراهم شدن است تا ارتباط ارزشمندتر شود.

به گزارش آکاایران: وی افزود: این افزایش ارزش افزوده ارتباط نیازمند یک اکوسیستم توسعه دهنده است. بر همین مبنا هم تلاش کرده ایم این فضا را گسترش دهیم. یکی از روش ها، تزریق جریان های درآمدی خوب است. در این صورت می توان به پایداری این جریان امیدوار بود.
سوهانیان گفت: یکی از مشکلاتی که در این راه معمولا با آن مواجه هستیم، عدم تناسب اندازه و اقتضائات اپراتور با ارائه دهنده های سرویس است چرا که در این حوزه عمدتا با افراد زیادی سر و کار داریم که ایده های تجاری بسیار خوبی دارند اما امکانات سخت افزاری یا سرمایه لازم را ندارند.

وی ادامه داد: از این رو تعریف سرویس ها و امکاناتی از جنس «باس» یا همان «توسعه دهنده های پشت سرویس» در حوزه تلفن همراه که به اختصار «ام باس» نامیده می شود، می تواند کمک خوبی به تسریع و تسهیل گسترش خدمات داشته باشد.

وی گفت: با این امکانات در واقع صاحبان ایده که برای توسعه خدمات ایده هی خوبی دارند می توانند با استفاده از امکانات واسظه ای «ام باس» ها خدمات ارزش افزوده خود را سریع و آسان گسترش دهند. در این شرایط سرعت و کیفیت خدمات بیشتر می شود و زیرساخت های اپراتورها هم بهتر عمل می کند.
دکتر محمدجعفر صدیق، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز در این همایش گفت: این وظیفه نهاد دولت است که با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و برقراری تعامل میان سرمایه گذاران و افراد صاحب ایده، امکان تبدیل این ایده ها به ابزار تولید ثروت و فرصت های شغلی را فراهم آورد.
اپراتورهای تلفن همراه به دنبال افزایش ارزش ارتباط هستند
وی افزود: دانشگاه ها نیز در شناسایی صاحبان ایده و معرفی آنان به سرمایه گذاران نقش مهمی برعهده دارند چرا که متأسفانه سازوکار مناسبی برای شناسایی افراد صاحب ایده و نوآورانه از میان انبوه ادعاهای موجود، در کشورمان وجود ندارد و همین خلأ نوعی بی اعتمادی  میان صاحبان کسب و کار و سرمایه گذاران از یک سو و افراد ایده پرداز ایجاد کرده است که دانشگاه ها به عنوان نهادهای واسط مورد اعتماد هر دو طرف این فضا را از بین ببرند.
بنا بر این گزارش، نخستین همایش برنامه نویسان موبایلی کشور صبح امروز با حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت همراه اول برگزار شد و در حاشیه آن از اولین سرویس MBASS  در کشور رونمایی شد.

با استفاده از این سرویس برنامه نویسان مختلف این امکان را پیدا می کنند که برنامه های خود را به قابلیت هایی مانند پردازش ابری و... که ملزم به برنامه نویسی سمت سرور است، مجهز کنند.
سرویس «ام باس» علاوه بر امکاناتی که BASS  عموما به کاربران صفحات وب ارائه می دهد، خدماتی را نیز مختص برنامه نویسان تلفن های هوشمند و تبلت ها ارائه می کند. خدماتی مانند «پوش نوتیفیکیشن» PUSH NOTIFICATION  و «لوکال سرویس» از جمله این امکانات است.
 

منبع :

تبلیغات