آکاایران: احتمالاً شرکت مایکروسافت قصد دارد مجموعه آفیس ۲۰۱۶ خود را در روز ۳۱ شهریور برای سیستم عامل ویندوز ارائه دهد.
آفیس ۲۰۱۶ در روز ۳۱ شهریور ارائه خواهد شد

آکاایران: آفیس ۲۰۱۶ در روز ۳۱ شهریور ارائه خواهد شد

شرکت مایکروسافت در ماه جولای نسخه مختص مک آفیس ۲۰۱۶ را ارائه کرد. ظاهراً این شرکت قصد دارد در ماه سپتامبر، آفیس ۲۰۱۶ مختص ویندوز را نیز ارائه کند. این نسخه جدید تغییرات مهمی نسبت به نسخه فعلی آفیس ندارد. طبق گزارش سایت WinFuture، آفیس ۲۰۱۶ مختص ویندوز روز ۲۲ سپتامبر مصادف با ۳۱ شهریور ارائه خواهد شد. در این روز هم نسخه کاربران خانگی و هم نسخه افراد حرفه‌ای ارائه خواهد شد. نسخه دسکتاپ آفیس ۲۰۱۶ دارای یک طرح رنگی جدید است که همانند طرح آفیس ۲۰۱۶ مختص مک، آی‌او‌اس و اندروید است. همچنین این طرح شبیه نسخه لمسی آفیس مختص ویندوز ۱۰ است و ظاهری رنگی دارد که با اپلیکیشن‌های ورد، اکسل و پاورپوینت سازگاری دارد.

طرح رنگی به همراه یک طرح تیره ارائه می‌شود که برای استفاده افرادی طراحی شده که ظاهر قدیمی اپلیکیشن‌های آفیس را دوست ندارند. شرکت مایکروسافت در حال بهبود بخش‌های جستجو، ضمیمه‌، محل ذخیره، عملکرد تحویل ایمیل و تغییراتی در قابلیت اتصال تصویر در ورد ۲۰۱۶ و اکسل ۲۰۱۶ است. احتمالاً مهم‌ترین تغییر ورد این است که به کاربران اجازه می‌دهد به صورت بلادرنگ در نسخه دسکتاپ آفیس ۲۰۱۶، با همکاری چند نفر به صورت همزمان بنویسند. این قابلیت قبلاً تنها برای اپلیکیشن‌های تحت وب آفیس ارائه شده بود؛ اما افزودن این قابلیت به اپلیکیشن‌های نسخه دسکتاپ آفیس تغییری است که بسیاری از کسب‌وکارها را خوشحال خواهد کرد.

به گزارش آکاایران: شرکت مایکروسافت هنوز رسماً روز ۲۲ سپتامبر را به عنوان تاریخ عرضه آفیس ۲۰۱۶ اعلام نکرده؛ اما منابع آشنا با برنامه‌های این شرکت اظهار داشتند کارمندان مایکروسافت در حال حاضر نسخه نهایی آفیس ۲۰۱۶ را تست می‌کنند. این بدین معنی است که آفیس ۲۰۱۶ به زودی ارائه می‌شود. در نتیجه احتمال عرضه این محصول در روز ۲۲ سپتامبر زیاد است.

 

منبع :

تبلیغات