آکاایران: برخی آمارهای بازار سیستم عامل نشان می دهد که ویندوز ۱۰ مایکروسافت تنها در ماه اول رونمایی، توانسته بیش از ۷۵ میلیون دستگاه ویندوزی را به تصرف خود در آورد.
نصب ویندوز

آکاایران: نصب ویندوز ۱۰ روی ۷۵ میلیون دستگاه در ماه اول عرضه

یوسف مهدی، معاون بخش بازاریابی ویندوز و ابزارها اشاره می‌کند که تا به اینجا ویندوز ۱۰ روی بیش از ۹۰ میلیون کامپیوتر و تبلت نصب شده است که برخی از آنها تولید سال ۲۰۰۷ هستند.  وی اشاره می‌کند که میزان دانلود ها از اپلیکیشن استور ویندوز روی دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ تقریبا ۶ برابر بیشتر از رقبای ویندوز هشتی‌شان است.
 
به لطف عرضه ارتقا رایگان ویندوز ۱۰ برای بسیاری از کاربران ویندوز، سرعت گسترش این سیستم عامل بسیار بیشتر از ویندوز نسخه ۷ یا ۸ بوده است. ویندوز ۸ در ماه اول عرضه تنها موفق به فروش ۴۰ میلیون لایسنس شد و ویندوز ۷ بعد از دو ماه توانست به عدد ۶۰ میلیون دست یابد.
 
به گزارش آکاایران: البته وقتی به سلطنت ۹۰ درصدی ویندوز بر دنیای کامپیوترهای دسک‌تاپ و لپ‌تاپ نگاه کنیم، عدد ۷۵ میلیون تنها بخش کوچکی از کاربران مایکروسافت را در بر می‌گیرد.  طبق گزارش NetMarketShare در ماه ژولای بیش از ۹۰ درصد ترافیک آنلاین دنیا در قبضه ویندوزیها بوده است. موسسه تحقیقاتی Gartner هم تحمین می‌زند که صنعت کامپیوترهای شخصی در فصل گذشته میلادی موفق به فروش ۶۸.۴ میلیون دستگاه شده است که کمتر از ۴.۸ میلیون دستگاه آن مک بوده‌اند و هنوز ویندوز تنها پلتفرم بی رقیب بازار کامپیوتر دنیا است.
 
مایکروسافت تصمیم دارد گسترش ویندوز ۱۰ را طی سه سال گذشته به یک میلیارد دستگاه برساند. و در این زمینه از فاکتورهای زیادی، همچون ارتقا رایگان برای سال اول، فروش کامپیوتر با سیستم‌عامل آماده کار و امکان نصب همزمان سیستم عامل روی تبلت، موبایل و لپ‌تاپ بهره می‌برد.
 
آیا شما ویندوز ۱۰ را نصب کرده‌اید؟ نظرتان درباره این نسخه از سیستم‌عامل محبوب مایکروسافت چیست؟

 

منبع :

تبلیغات