آکاایران: شرکتی به نام Zerodium که در حوزه خریدوفروش روش های هک فعال است، جایزه ا ی ۱ میلیون دلاری برای هک آی او اس ۹ تعیین کرده است.
 
تعیین جایزه ۱ میلیون دلاری برای هک آی او اس ۹

آکاایران: تعیین جایزه ۱ میلیون دلاری برای هک آی او اس ۹

یک شرکت صنعتی امنیتی که روش‌های هک را به آژانس‌های دولتی می‌فروشد، به کسی که بتواند با یک حمله روز صفر به آی‌او‌اس ۹ نفوذ کند، جایزه‌ بزرگی می‌دهد. شرکت Zerodium جایزه‌ای ۱ میلیون دلاری برای چنین اکسپلویتی تعیین کرده و نام این جایزه را The Million Dollar iOS 9 Bug Bounty گذاشته است. این اقدام شرکت Zerodium حرکتی جسورانه در معاملات محسوب می‌شود که معمولاً در هاله‌ای از ابهام انجام می‌شوند.

بر اساس گفته‌ی شرکت Zerodium، «به دلیل افزایش بهبودهای امنیتی و تأثیر کاهش اکسپلویت‌ها، سیستم‌عامل اپل در حال حاضر ایمن‌ترین سیستم‌عامل مختص دستگاه‌های همراه محسوب می‌شود؛ اما گول نخورید، امنیت به معنی غیرقابل نفوذ بودن نیست. امنیت به این معنی است که سیستم‌عامل اپل در حال حاضر بیشترین قیمت و پیچیدگی آسیب‌پذیری را دارد. در این مرحله جایزه‌ ۱ میلیون دلاری وارد بازی می‌شود».

به گزارش آکاایران: چاوکی بکرار، مؤسس Zerodium، سابقه‌ی زیادی در معامله‌ اکسپلویت‌های روز صفر دارد. وی همچنین مؤسس شرکت فرانسوی معروف Vupen است که در گذشته در رابطه با نقشی که در فروش روش‌های هک به آژانس‌های دولتی داشته، سروصدای زیادی به پا کرده است.

بکرار به سایت WIRED گفت: «هدف اصلی این شرکت به دست آوردن پیشرفته‌ترین اکسپلویت‌های روز صفر و پرخطرترین آسیب‌پذیری‌هایی است که کشف و نگهداری شده‌اند یا گاهی به‌وسیله‌ی با استعدادترین محققان سراسر جهان گردآوری شده‌اند».

اپل باید موضوع تعیین جایزه‌ای بزرگ برای نفوذ به آی‌او‌اس ۹ را به عنوان یک تعریف از خود تلقی کند؛ زیرا بیانگر این است این سیستم‌عامل جدید به سختی قابل‌نفوذ است. اگرچه با وجود یک جایزه ۱ میلیون دلاری، احتمالاً افراد زیادی برای نفوذ به این سیستم‌عامل تلاش خواهند کرد.
 

منبع :

تبلیغات