آکاایران: در حالی که اپل خودش را برای عرضه نسخه نهایی iOS 9 آماده می کند و نسخه توسعه دهندگان را هم از امروز در اختیار آنها قرار می دهد، دیروز گزارشی از میزان گسترش نسخه قبلی این سیستم عامل، یعنی iOS 8 ارائه کرد.
 
آمار سیستم عامل موبایل

آکاایران: گزارش آمار سیستم عامل موبایل اپل اندکی قبل از عرضه iOS 9

طبق گزارش منتشر شده توسط اپل، آی او اس ۸ این شرکت اکنون بر روی ۸۷ درصد از دستگاه‌های سازگار با سیستم عامل موبایل این شرکت در حال استفاده است.  طبق داده‌های منتشره در صفحه پشتیبانی اپ استور اپل، سیستم‌عامل iOS 7 اکنون تنها ۱۱ درصد حاکمیت دنیای اپل موبایل را در دست دارد و ۲ درصد هم سهم نسخه‌های قدیمیتر iOS است. اپل می گوید این داده ها از آمار بازدیدکنندگان اپ استور تا تاریخ ۱۴ سپتامبر(دو روز پیش) استخراج شده اند. 
 
در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته که iOS 8 جایگیزین نسخه قبلی (iOS 7) شد، به نظر می‌رسد که میزان گسترش آخرین نسخه سیستم عامل موبایل اپل با افت ۳ درصدی مواجه شده است.  علیرغم فروش پر رونق آیفونها و همچنین عرضه اپل میوزیک همراه با iOS 8.4 ، همچنان نرخ جذب iOS 8 به شکل میانه‌ای باقی مانده است. در ماه آوریل اپل میزان رشد iOS 8  را ۸۱ درصد اعلام کرده بود.
 
به گزارش آکاایران: iOS 9 که از ماه ژوئن رونمایی و معرفی شده، قرار است امروز رسما عرضه شود. سیستم عامل جدید طبق رسم معمول با تعدادی قابلیت کلیدی و ارتقا مهم نسبت به نسخه پیشین همراه است که از این میان می توان به رابط کاربری بهینه شده، اپلیکیشن نیوز، ادغام و تکامل هوشمندانه‌تر سیری، قابلیتهای چندوظیفگی ویژه آیپد و اطلاعات حمل و نقل عمومی درون اپلیکیشن مپز اشاره کرد. 
همچنین سیستم عامل جدید به گونه‌ای طراحی شده تا تمام مزایای آیفون های تازه 6S و 6S Plus را به خدمت گرفته و در اختیار کاربران قرار دهد. از جمله این سیستم عامل کاملا با لمس سه بعدی حساس به فشار نمایشگر آیفونهای جدید هماهنگ خواهد بود. علاوه بر این آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی تازه اپل از نسخه ویژه iOS بهره می برد تا به خوبی از پس کار با ابزارهای جانبی چون پنسل حساس به فشار و کیس-کیبورد هوشمند بر بیاید. همچنین نمایشگر بزرگ این آیپد امکان استفاده کامل از قابلیتهای مولتی تسکینگ را فراهم آورده است.
 

 
 

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات