loading...
آکاایران: طبق گفته مدیرعامل اپل، این شرکت قصد دارد قابلیت حذف برخی از اپلیکیشن های پیش فرض آیفون را که به ندرت استفاده می شود، ارائه دهد.
بالاخره می توان اپلیکیشن های پیش فرض آیفون را حذف کرد

آکاایران: بالاخره می توان اپلیکیشن های پیش فرض آیفون را حذف کرد

اپلیکیشن‌های پیش‌فرض همان‌هایی هستند که معمولاً در دقیقه اول تنظیم آیفون، آن‌ها را در یک فولدر قرار داده و مخفی می‌کنید، مانند اپلیکیشن‌های Compass، Stocks، Podcasts، Tips و غیره. مدیرعامل اپل، تیم کوک، طی مصاحبه‌ای با سایت BuzzFeed News از این که کاربران چنین قابلیتی را درخواست می‌کنند، استقبال کرد؛ اما اعلام کرد احتمال حذف اپلیکیشن‌های مهمی مانند Messages، Safari یا Mail وجود ندارد.

وی افزود: «این موضع بسیار پیچیده‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد. برخی اپلیکیشن‌ها وجود دارند که به چیز دیگری روی آیفون مرتبط هستند. اگر قرار باشد این اپلیکیشن‌ها حذف شوند، باعث بروز مشکلاتی در بخش‌های دیگر آیفون می‌شوند. اپلیکیشن‌های دیگری وجود دارند که این گونه نیستند. در نتیجه با گذشت زمان، فکر می‌کنم روشی برای حذف اپلیکیشن‌هایی که به چیز دیگری ارتباط ندارند، پیدا خواهیم کرد». در نتیجه اپلیکیشن‌های مهم حذف نمی‌شوند؛ اما احتمالاً اپلیکیشن‌های دیگر قابل‌حذف خواهند شد. در آی‌او‌اس ۸، شرکت اپل اپلیکیشن‌های Health، Podcast و Tips را به عنوان اپلیکیشن‌های پیش‌فرض اضافه کرد. در آی‌او‌اس ۹ نیز اپلیکیشن‌های Find My iPhone، Find My Friends و News اضافه شده‌اند که نمی‌توان آن‌ها را حذف کرد.

به گزارش آکاایران: همچنین کوک اظهار داشت: «ما نمی‌خواهیم فضای شما را اشغال کنیم. ما هیچ اشتیاقی برای این کار نداریم. ما می‌خواهیم شما خوشحال باشید». البته مدیرعامل اپل هیچ جزئیاتی در مورد زمان ارائه قابلیت جدید اعلام نکرد. با این حال ما می‌دانیم در آی‌او‌اس ۹ که روز ۲۵ شهریور ارائه خواهد شد، این قابلیت اضافه نشده است.
 

منبع :

تبلیغات