قطع و وصل سریع صدا در ویندوز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد قطع و وصل سریع صدا در ویندوز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


قطع و وصل سریع صدا در ویندوز
,قطع و وصل سریع صدا در ویندوز, ترفندهای کامپیوتری, صفحه کلید,[categoriy]

آکاایران: قطع و وصل سریع صدا در ویندوز

آکاایران اختصاص کلید میانبر برای قطع و وصل سریع صدا در کامپیوتر

به گزارش آکاایران
بسیاری از صفحه کلیدهای امروزی کلیدهایی را برای افزایش یا کاهش شدت صوت و قطع و وصل سریع صدا در اختیار شما قرار می دهند، اما همچنان کاربرانی وجود دارند که صفحه کلیدشان از این قابلیت پشتیبانی نمی کند و به دلایلی همچون از کار افتادن کلیدهای مالتی مدیا روی صفحه کلید خود قادر به استفاده از این قابلیت نیستند.

 

دلایل بسیاری وجود دارد که ممکن است بخواهید در کم ترین زمان ممکن صدای پخش شده در رایانه را قطع یا دوباره وصل کنید. در این شرایط چنانچه صفحه کلید شما از کلید قطع (Mute) یا پخش مجدد (Unmute) پشتیبانی نکند، می توانید از ترفندی که آموزش خواهیم داد کمک بگیرید. به کمک این ترفند می توانید با استفاده از هر صفحه کلید، یک کلید میانبر به قطع و وصل صدا اختصاص دهید تا با فشار آن، به سرعت عملیات پخش صدا متوقف شود یا ادامه یابد.

 

نکته: این روش در سیستم عامل ویندوز قابل استفاده است.
1 ـ به لینک زیر مراجعه کرده و فایل Muter.exe را در محلی دلخواه از هارد دیسک رایانه خود ذخیره کنید:

http://jjo.ir/hSXhRF

 

2 ـ به محل ذخیره سازی فایل دانلود شده روی هارد دیسک بروید و پس از انتخاب فایل موردنظر و کلیک راست ماوس روی آن گزینه Copy را انتخاب کنید.

 

3 ـ به دسکتاپ ویندوز مراجعه کرده و پس از کلیک راست ماوس، گزینه Paste Shortcut را کلیک کنید تا میانبری از فایل اجرایی این ابزار در دسکتاپ ایجاد شود.

 

4 ـ اکنون روی فایل میانبر کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

 

5 ـ به تب Shortcut بروید و نشانگر ماوس خود را در کادر مقابل Shortcut key قرار دهید.

 

6 ـ کلیدی را به دلخواه فشار دهید تا به عنوان کلید میانبر برای عملیات قطع یا وصل صدا اختصاص داده شود. توجه داشته باشید این کلید نباید پیش از این به عنوان میانبر برای ابزارهای دیگر انتخاب شده باشد. (به عنوان مثال کلید F1 میانبری برای دسترسی به ابزار کمک در ویندوز است، اما کلید F7 در بیشتر موارد به ابزار خاصی اختصاص ندارد)

 

7 ـ با کلیک روی Apply, Ok تغییرات را ذخیره کرده و با فشار کلید میانبر اختصاص یافته در مرحله 6، نتیجه کار را مشاهده کنید.

 

نکته: شما می توانید ضمن کلیک راست روی میانبر این ابزار در دسکتاپ و مراجعه به بخش Properties و انتخاب تب General علامت چک مارک کنار گزینه Hidden را فعال کنید تا آیکون برنامه پنهان شده و از روی دسکتاپ رایانه شما حذف شود.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله قطع و وصل سریع صدا در ویندوز شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

علیت نیامدن صدا در کم پلیر

قطع و وصل سریع صدا در ویندوز گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات