آکاایران شرکت گوگل صاحب دو سیستم عامل اندروید و کروم است. ظاهراً این شرکت قصد دارد سیستم عامل کروم را با سیستم عامل اندروید ادغام کند و یک سیستم عامل واحد بسازد.

سیستم عامل اندروید

سیستم عامل

آکاایران: ادغام سیستم عامل های کروم و اندروید

سیستم‌عامل اندروید در دستگاه‌های مختلفی از گوشی‌ها گرفته تا اتومبیل‌ها و غیره وجود دارد. سیستم‌عامل کروم نیز در ابتدا به عنوان یک سیستم‌عامل فوق‌العاده ظریف مختص اجرای اپلیکیشن‌های تحت وب طراحی شده بود. حالا طبق گزارش سایت وال‌استریت ژورنال، شرکت گوگل قصد دارد این دو سیستم‌عامل را با یکدیگر ادغام کند.

نسخه جدید این سیستم‌عامل اندروید ظاهراً می‌تواند بر روی کامپیوترها نیز اجرا شود. با این حال، این خبر باعث بروز ابهاماتی شده است. آیا این خبر بدین معنی است که کروم‌بوک‌ها و دستگاه‌های مشابهی که در حال حاضر از سیستم‌عامل کروم بهره می‌برند، در آینده از اندروید استفاده خواهند کرد یا این که بیشتر قابلیت‌های سیستم‌عامل کروم از طریق مرورگر کروم به کار گرفته خواهد شد و اندروید می‌تواند روی کامپیوترهای ویندوزی و مک، نرم‌افزار اجرا کند.

به گزارش آکاایران بسیاری از افراد فکر می‌کنند شرکت گوگل از مدت‌ها قبل بر روی این پروژه کار کرده است. از سال ۲۰۱۳ هر دو سیستم‌عامل تحت نظر یک فرد یعنی سوندار پیچای بودند. اگرچه همواره اظهار شده که این دو سیستم‌عامل مجزا خواهند ماند؛ اما با گذشت زمان برخی قابلیت‌ها بین این دو سیستم‌عامل ردوبدل شده است. مهم‌ترین قابلیت ردوبدل شده، به‌کارگیری فروشگاه گوگل پلی در سیستم‌عامل کروم است که به اپلیکیشن‌های آفلاین اجازه می‌دهد کار کنند و می‌تواند اپلیکیشن‌های اندروید را اجرا کند. ادغام این دو سیستم فرصتی برای افزایش پوشش پلت‌فرم گوگل پلی ایجاد خواهد کرد.
ظاهراً پیش‌نمایش این سیستم‌عامل ترکیبی در کنفرانس توسعه‌دهندگان سال ۲۰۱۶ گوگل معرفی شده و نسخه کامل آن در سال ۲۰۱۷ ارائه خواهد شد.
 

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات