آکاایران شما از چه اپلیکیشن پیام رسان استفاده می کنید؟ با ما همراه باشید.
[اعلامیه] باید از چه اپلیکیشن پیام رسانی استفاده کنیم؟

آکاایران: [اعلامیه] باید از چه اپلیکیشن پیام رسانی استفاده کنیم؟

استفاده از تلفن‌های همراه به شکل سنتی و پیامک در سراسر دنیا رو به کاهش است. در عوض، حالا اپلیکیشن های بسیاری برای ارسال پیامک در بازار وجود دارند. اما کدام یک از این ها بیشتر از دیگران برای ایرانیان مناسب است؟ و البته کدام یک آن قدر بزرگ هستند که بتوانند در چنین بازار رقابتی دوام بیاورند؟
 
ما نگاهی به سه اپلیکیشن بزرگ در ایران انداخته ایم.
 
دسته بندی
[اعلامیه] باید از چه اپلیکیشن پیام رسانی استفاده کنیم؟
[اعلامیه] باید از چه اپلیکیشن پیام رسانی استفاده کنیم؟
[اعلامیه] باید از چه اپلیکیشن پیام رسانی استفاده کنیم؟
قیمت 0.99 دلار در سال، بعد از یک سال استفاده آزمایشی رایگان
 
رایگان رایگان
گزینه ها متن، عکس، ویدئو، اطلاعات محل ( که روی نقشه گوگل باز می شود)
 
متن، عکس، ویدئو متن، عکس، پیام ویدئویی، ویدئو، اطلاعات محل، تماس صوتی، تماس تصویری
 
گزینه های ارتباطی-اجتماعی غیرقابل اجرا ساخت ابزارهای خود با استفاده از API/Store Media (Bot)
 
تایم لاین
شکلک های یا ایموتیکان ها ایموجی سبک اپل اپل/اندروید اسمایلی و استیکرهای سفارشی( استکیرهای معمولی و متحرک)
 
چتت های گروهی تا 100 کاربر تا 200 کاربر تا 200 کاربر
اپلیکیشن های خانوادگی غیرقابل اجرا غیرقابل اجرا aillis, B612  ،بازی و غیره
 
 
 
واتس آپ
به گزارش آکاایران واتس آپ یکی از اولین سرویس های پیام رسان عمومی ( messenger) است و بیشترین تعداد کاربر را دارد اما از زمانی که فیسبوک واتس آپ را به قیمت حیرت آور 20 میلیارد دلار خرید، شایعه شده که فیسبوک به دنبال راهی برای تلافی این سرمایه گذاری و برگشت این رقم است. به گفته وب سایت واتس آپ، شاید لازم شود همه ما چیزی حدود 1 دلار در سال برای ادامه استفاده از این خدمات پرداخت کنیم. این کار چندان در ایران عملی نیست.
 
تلگرام
 در ماه های اخیر، تلگرام به دلیل سادگی، انتخاب مطرحی در میان ایرانیان بوده است. اما، هر چند که شما می توانید با استفاده از ویژگی ساده بودن خدمات خود در شروع، راه خود را باز کنید ولی در طول زمان، کاربران به دنبال جنبه های دیگری هم خواهند رفت. هر چند تلگرام برای متن ساده و ارسال فایل کاربرد دارد، گزینه های اصلی مثل تماس صوتی یا تصویری را کم دارد. به دلیل " سادگی"، برای کابران تنظیم این اپلیکیشن با ترجیحات شخصی کار مشکلی است. ماهیت تلگرام بسیار خشک و فنی و خالی از " روح" است.  
 
لاین
 
لاین، اپلیکیشن پیام رسانی است که شهرت آن در خاورمیانه و آسیا رو به افزایش است. این اپلیکیشن با بیش از 211 میلیون کاربر فعال، فضای جدیدی برای ارسال پیام ارائه می دهد که با حساسیت های شرقی همخوانی دارد. علاوه بر خدمات پیام رسانی اصلی که شامل تماس های صوتی و تصویری رایگان نامحدود می گردد، لاین پر است از گزینه های ارتباطی-اجتماعی جالب و قابل تنظیم. وقتی کاربران لاین را دانلود و استفاده می کنند، دانلود کردن باقی اپلیکیشن های خانوادگی و بازی ها خیلی آسان می شود. لاین فضایی جامع و کامل است که به سرعت بخشی ضروری از زندگی روزمره می شود و به کمک گزینه هایی همچون تایم لاین به چیزی فراتر از یک اپلیکیشن ارسال پیام بدل می شود.  اشکالش چیست؟ گزینه های مختلف زیادی هستند که ممکن است کمی زمان ببرد تا از همه آنها سر دربیاورید. 
 
و بالاخره این که، انتخاب شما برای یک اپلیکیشن پیام رسان به نیازها و شخصیت شما بستگی دارد. اگر شما کسی هستید که فقط به دریافت و ارسال پیام های ساده نیاز دارید، تلگرام برای شما کفایت می کند. اما اگر به دنبال کارکردی غنی تر و امکان حفظ ارتباط با خانواده و دوستان بدون فوت وقت هستید، احتمالاً لاین بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. به هر حال، همین حالا هم لاین کشورهای آسیای شرقی که از نظر فن آوری پیشرفته هستند را به تسخیر خود درآورده است. 

منبع :

تبلیغات