بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

آکاایران: بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

آکاایران با پیشرفت روزافزون فناوری های ارتباطی، سد بزرگی به نام «بُعد مسافت» از سر راه بشریت برداشته شده. امروزه مراوده با دورترین نقاط زمین برای همگان امکان پذیر است. خصوصا با عالم گیر شدن اینترنت، ارتباط با هر کس و در هر جا به راحتی هرچه تمام تر صورت می گیرد. همین سهولت در ارتباط باعث شده در بسیاری موارد لزوم حضور فیزیکی در نشست ها، قرارها و حتی سر کار کم رنگ تر شود؛ تا جایی که در برخی کشورهای توسعه یافته قریب به یک چهارم افراد در منزل کار می کنند و از هم آن جا با محل کارشان در ارتباطند. اگر شما هم علاقه مند به دورکاری هستید، یا در آینده قصد دارید در فضای دل چسب منزل کسب درآمد کنید، با ما در این مجموعه ی دو بخشی همراه باشید تا به معرفی برخی از کاربردی ترین ابزار های مورد نیاز برای این امر بپردازیم.

  

به گزارش آکاایران پیش از شروع لازم به اشاره است که در عمل در کشور ما، دسترسی به تمام امکانات برخی از نرم افزارهایی که از دیدتان خواهد گذشت به سادگی ممکن نیست. به علاوه برای بیشترین بهره گیری، خوب است ابتدا بستر کاری خود و شرکت تان را مشخص کرده، سپس به سراغ تعیین نرم افزارهای مورد نیاز بروید.

مثلا اگر کاربر محصولات مایکروسافت هستید انتخاب یک حساب Outlook برای ایمیل و همگام کردن آن با Skype ،MS Office ،OneDrive ،OneNote و Office Lens می تواند کمک شایانی به عملکرد یکپارچه ی نظام کاری شما بکند؛ هرچند اغلب این نرم افزارها چندبستره هستند، ولی یکپارچگی همه ی کارکنان در استفاده از نرم افزارها، مزایای بیشماری دارد و از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری می کند.

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۱- Basecamp

گاهی فعالیت شما به گونه ای است که جهت پیشبرد پروژه ها، پیوسته به مدیریت، نظارت و ارتباط با همکاران نیاز بوده و حتی برخی اوقات باید وظایف مشارکت کنندگان در پروژه را تعیین کرده یا تغییر داد؛ در این صورت Basecamp راه کار خوبی برای تان خواهد بود.

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۲- Boomerang

خیلی وقت ها فاصله تا محل کار آن قدر زیاد است که لازم می شود با ساعت کشورهای مختلف هماهنگ شده، تقویم و ایمیل خود را طبق یک جدول زمانی تنظیم کنید. این جا است که Boomerang می تواند حساب جی میل تان را برای این کار آماده کند. البته هرچند این نرم افزار نسخه ای برای Outlook مایکروسافت هم دارد؛ ولی بهترین نتیجه ی رایگان را با جی میل و مرورگر گوگل کروم به شما خواهد داد.

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۳- Dropbox

محدودیت هایی که خدمات دهندگان اینترنت در کشور برای حجم ترافیک قرار داده اند استفاده از فضاهای ذخیره سازی ابری را به امری لوکس تبدیل کرده؛ ولی حقیقتا امکاناتی که این نوع ذخیره سازها در اختیار کاربران شان قرار می دهند باعث می شود باوجود همه ی دشواری ها نتوانیم از خیر آن ها بگذریم.

دراپ باکس یکی از شناخته شده ترین ارایه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری است که ویژگی چندبستری (چندپلتفرمی)، آن را به انتخاب اول بسیاری از کسب و کارها بدل کرده. دراپ باکس امکان هم گام سازی بالایی با محصولات و خدمات دیگر شرکت های بزرگ را دارا است. این امر موجب می شود کاربران با خیال راحت از این ذخیره ساز برای امور مختلف بهره بگیرند.

در کنار دراپ باکس، OneDrive مایکروسافت و Drive گوگل هم بهترین هماهنگی را با محصولات شرکت های مادر خود دارند؛ اگر دنبال یکپارچگی و تجمیع فعالیت ها هستید، حتما باید به استفاده از این ابزارها هم فکر کنید.

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۴- Join.me

همیشه انجام هماهنگی ها از راه دور، فقط با ارسال یک ایمیل یا استفاده از ابزارهای ارتباطی معمول میسر نیست. گاهی لازم می شود افراد دخیل در پروژه با هم، نشستی برگزار کنند و در لحظه، تصمیماتی بگیرند.

در این صورت Join.me می تواند چاره ی کار باشد و یک ویدیو کنفرانس خوب را به شما ارایه دهد. این نرم افزار نیز در چندین بستر (پلتفرم) قابل استفاده است و مجموعه را محدود نمی کند.

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۵- Narrow.io

به هر شکلی که می خواهید کار کنید؛ دورکاری، حضوری، نیمه حضوری و … اما از یک مساله نباید غافل شوید و آن هم نحوه ی حضور در شبکه های اجتماعی است. لینکدین به عنوان یک شبکه ی اجتماعی برای کسب و کارها، به خوبی جایش را باز کرده و باید بیاموزید چطور از این شبکه بیشترین بهره را ببرید.

اما شبکه های اجتماعی دیگری همچون توییتر هم خصوصا بر کسب و کار شما، انفرادی یا گروهی، تاثیر بسزایی دارند. این مساله که بتوانید افراد بیشتری را به پیگیری مطالب خود وا دارید، در پیشبرد اهداف کاری تان قطعا موثر خواهد بود. Narrow.io این کار را با هدف دنبال کردن افراد مشخص و مورد نظر انجام می دهد.

  

  

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۶- Trello

گاهی تنها به صورت نوشتاری دنبال کردن پروژه های در جریان دشوار است و داشتن یک دید کلی از پروژه و این که قدم بعدی چه خواهد بود کمک شایانی به درک بهتر اوضاع می کند؛ به ویژه اگر کار، گروهی باشد.

Trello از نرم افزارهای شناخته شده در این زمینه، روی اکثر بسترها موجود است تا خیال شما را از بابت استفاده از آن در دستگاه های مختلف آسوده کند.

  

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۷- Toggl

همان طور که متوجه شده اید برای ما وجود یک نرم افزار در بسترهای مختلف مهم است. Toggl قطعا یکی از این نرم افزارها جهت رصد زمان های صرف شده برای امور مختلف است. به کمک Toggl می توانید ببینید زمان ارزشمندتان صرف چه کارهایی می شود و هریک چه قدر از وقت شما را می گیرند. مطمئن باشید برای افزایش بهره وری در دورکاری، زمان بندی از مهم ترین عوامل است.

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۸- Skype

اولین چیزی که برای دورکاری به صورت اصولی نیاز دارید یک ارتباط قابل اتکا و خوب است که Skype مایکروسافت به راحتی این امکان را به شما می دهد. کیفیت بالای تماس های صوتی، تصویری و نوشتاری این نرم افزار به علاوه ی چندبستره بودنش موجب می شود آن را در فهرست خود جای دهیم.

همچنین امکانات حرفه ای تری چون ویدیو کنفرانس و شماره ی بین المللی، آن را به یک نرم افزار همه روزه برای دورکاری بدل می کند. اما نرم افزارهای دیگری مانند oovoo هم می توانند بسیاری از نیازهای ارتباطی شما را برآورده کنند.

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۹- ارتباط پستی

اگر شغل تان طوری است که نیاز به ارسال بسته های پستی و احیانا دریافت مبلغ آن در مقصد دارید، لازم است با شرکت هایی که چنین خدماتی را ارایه می دهند قرارداد ببندید.

توجه داشته باشید که اگر تازه کارتان را شروع کرده اید خوب است برای جلب اعتماد مشتری ابتدا حتما روش پرداخت در محل را در بین شیوه های دیگر دریافت وجه بگنجانید.

  

بهترین ابزارهای یک دورکاری موفق – بخش اول

۱۰- ایجاد امکان پرداخت اینترنتی

با رایج شدن خرید اینترنتی و جلب اعتماد مصرف کنندگان تمایل به پرداخت غیرحضوری وجه هم بیشتر شده. اگر محصول نهایی فعالیت شما (کالا یا خدمت) به صورتی است که امکان چنین پرداخت هایی را میسر می کند، حتما با یکی از بانک ها جهت برقراری ارتباط با درگاه اینترنتی، وارد مذاکره شوید.

توجه داشته باشید که روش های دیگری هم برای اخذ وجه از مشتری وجود دارد؛ لذا لازم است با بررسی دقیق تر، روش مناسب خود را انتخاب کنید. در هر صورت مطمئن باشید یک حساب بانکی و شماره حساب شبا، کارت پول متصل به شتاب و دسترسی به اینترنت بانک از ملزومات دورکاری هستند.

راستی اصولا شما چه قدر با دورکاری موافقید؟ به نظرتان فضای این شیوه ی کار کردن در کشور فراهم است؟

منبع: Entrepreneur

منبع :

تبلیغات