آکاایران تیم جیلبریک چینی Pangu موفق شد با عرضه اولین جیلبریک پایدار ویژه ابزارهای مجهز به iOS 9 یک بار دیگر شگفتی ساز شده و لذت استفاده بی دغدغه از این سیستم عامل را فراهم آورد.
چگونه آیفون | آیپد و آیپاد تاچ iOS 9 را جیلبریک کنیم؟

آکاایران: چگونه آیفون، آیپد و آیپاد تاچ iOS 9 را جیلبریک کنیم؟

 
جیلبریک پایدار یا untethered jailbreak به نوعی از جیلبریک می‌گویند که پس از انجام آن، دیگر هنگام ریبوت دستگاه نیازی نیست که آن را به کامپیوتر وصل کنید تا بالا بیاید و دستورات لازم را اجرا کند. بلکه بعد از هر بار ریبوت خود دستگاه بالا آمده و نیازی به هیچ ابزار کمکی برای کارکرد صحیح دوباره ندارد.
 
در حرکتی جالب، تیم جیلبریک Pangu به جای ارسال جیلبریک خود به شرکت Zerodium و برنده شدن جایزه یک میلیون دلاری جیلبریک iOS 9، آن را به صورت عمومی منتشر کرده است! شرکت زیرودیوم یک موسسه امنیتی است که در زمینه خرید باگهای زیرو-دی اپلیکیشنها و سیستم عامل های گوناگون از هکرها و محققان فعالیت دارد.
 
چگونه ابزارهای مجهز به iOS 9.0 و 9.0.1 و 9.0.2 را جیلبریک کنیم؟
به گزارش آکاایران همان‌طور که می‌دانید، جیلبریک کردن یک فرآیند برای حذف محدودیتهای ابزارهای مجهز به iOS اپل است که به کاربران اجازه نصب هرگونه اپلیکیشنی را بدون تایید اپل می‌دهد.
 
اول از همه توجه داشته باشید که پیش از جیلبریک کردن دستگاه‌تان، حتما از اطلاعات مهم شخصی و کاربری تان روی سرویسهای کلودی چون iCloud نسخه پشتیبانی ذخیره کنید.
 
همچنین لازم است هرگونه برنامه آنتی ویروس یا فایروال روی ابزار موبایل و ویندوزتان را غیرفعال کنید تا دسترسی Pangu به اینترنت را سد نکند.
 
حالا وقت شروع است. راهنمای قدم به قدم زیر را دنبال کنید تا با استفاده از Pangu iOS 9 Jailbreak Tool آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ مجهز به نسخه iOS 9.0 و 9.0.1 و 9.0.2 را از زندان طلایی اپل برهانید:
 
قدم اول: Pangu iOS 9 Jailbreak Tool (لینک https://en.pangu.io/) را که یک نرم‌افزار ویندوزی است، دانلود کنید.
 قدم دوم: ابزار اپلی‌تان را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر وصل کنید.
 قدم سوم: روی ابزار موبایلی‌تان حالت Airplane mode را روشن کرده و با مراجعه به Settings -> Touch ID & Passcode رمزعبور را غیرفعال کنید.
 قدم چهارم: با رفتن به Settings -> iCloud -> Find my iPhone قابلیت Find my iPhone را خاموش کنید.
قدم پنجم: اکنون با راست کلید روی فایل Pangu 9 در کامپیوتر آن را به صورت run as an Administrator اجرا کنید.
قدم ششم: پس از اجرای برنامه روی دکمه آبی Start در مرکز نرم‌افزار جیلبریک کلیک کنید.
قدم هفتم: حال یک پنجره دیگر باز می‌شود، برای ادامه بر روی دکمه Already Backup کلیک کنید.
قدم هشتم: با این کار دو اپلیکیشن Pangu و WWDC روی ابزار iOS شما نصب می‌گردند و دستگاه به صورت خودکار ریبوت می‌شود. و دوباره از شما خواسته می‌شود که دوباره Airplane Mode را روشن کنید.
قدم نهم: پس از آنکه Airplane Mode را فعال کردید، برنامه دوباره به شکل اتوماتیک فرآیند جیلبریک را ادامه خواهد داد.
قدم دهم: پس از مدتی از شما خواسته می‌شود که قفل صفحه گوشی‌تان را باز کرده و اپلیکیشن Pangu را که روی صفحه هوم قرار دارد اجرا کنید.
قدم یازدهم: اکنون از شما سوال می‌شود که آیا اجازه دسترسی به اپلیکیشن Photos را می‌دهید. روی Allow کلیک کنید تا مراحل نصب ادامه یابند. هنوز مشخص نیست که این اپلیکیشن چه نیازی برای دسترسی به Photos دارد. 
قدم دوازدهم: پس از مدت کوتاهی دستگاه اپلی شما دوباره ریستارت می‌شود و ابزار پنگو پیام Already Jailbroken را به نمایش می‌گذارد. 
 
اکنون می توانید برنامه پنگو را روی کامپیوترتان  ببندید. پس از آن آیکون اپلیکیشن Cydia بر روی صفحه اصلی آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ شما ظاهر خواهد شد.
 
آنچه که قبل از جیلبریک کردن باید بدانیم:
- جیلبریک کردن باعث می‌شود که شما توافقنامه لایسنس کاربری اپل را نقض کرده و ابزارتان را از گارانتی خارج کنید. در نتیجه احتمال بروز نقایص و باگهای امنیتی در آینده وجود دارد.
- جیلبریک کردن راه برای نفوذ بدافزارها به iOS باز می‌کند. بد نیست بدانید مهاجمانی چون KeyRaider و YiSpector به شکل اختصاصی برای حمله به کاربران iOS های جیلبریک شده طراحی شده اند.
 
ابزارهای iOS سازگار با این نسخه از جیلبریک:
این جیلبریک پایدار در حال حاضر تنها برای استفاده روی ویندوز و برای جیلبریک کردن نسخه های مختلف iOS 9 طراحی شده که شامل این ابزارهای اپلی می‌شود:
* iPhone 6s و iPhone 6s Plus 
* iPhone 6 و iPhone 6 Plus 
* iPhone 5s و iPhone 5c و iPhone 5 
* iPhone 4S 
* iPod touch 5 و 6 
* iPad Mini 1, 2, 3, 4 
* iPad 2, 3, 4 
* iPad Air 1, 2
 
 اگر شما هم از زندان طلایی اپل خسته‌اید و دوست دارید ماجراجویی‌های آزادی همراه با خطر را به جان بخرید، می توانید ابزار iOS9 خود را جیلبریک کرده و تجربیات تان را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.
 

 

منبع :

تبلیغات