آکاایران اگر پیام های متنی مهمی را به اشتباه پاک کردید، نگران نباشید. شما می توانید پیام های متنی پاک شده را با احتمال ۹۹ درصد موفقیت، بازگردانید. برای آشنایی با روش این کار با ما همراه باشید.
چگونه می توان پیام های متنی حذف شده از روی گوشی اندرویدی را بازیابی کرد؟

آکاایران: چگونه می توان پیام های متنی حذف شده از روی گوشی اندرویدی را بازیابی کرد؟

مهم‌ترین فاکتور برای بازگرداندن پیام‌های پاک‌شده، زمان است. اگر صندوق دریافت پیام‌های متنی را پاک کرده‌اید، باید سریع عمل کنید؛ زیرا تا زمانی قابل بازیابی هستند که روی آن قسمت از حافظه که روی آن ذخیره شده بودند، چیزی مجدداً ذخیره نشود. پس هرچه بیشتر طول بکشد، احتمال دریافت پیام‌های متنی جدید، آپدیت‌های اپلیکیشنی یا هر چیزی روی آن بخش از حافظه بالا می‌رود و پیام‌های پاک‌شده برای همیشه از بین می‌روند. در ادامه مراحل بازیابی پیام‌های متنی حذف‌شده در اندروید آورده شده است.

ابزارهای بازیابی پیام‌های متنی حذف‌شده
یک سری ابزارهای مبتنی بر کامپیوتر برای بازیابی پیام‌ها وجود دارد که در این بخش از فرآیند به شما و البته کاربران مک کمک می‌کنند. در حالت کلی بیشتر این ابزارها رایگان هستند و این کار را به خوبی انجام می‌دهند.
به گزارش آکاایران ابزاری که به کار می‌برید، به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد؛ اما همه این ابزارها یک کار را انجام می‌دهند؛ حافظه دستگاه اندروید را اسکن کرده و پیام‌های پاک‌شده را شناسایی و بازیابی می‌کنند. برای استفاده از تمام این ابزارها بایستی ۴ مرحله را طی کنید: دستگاه را به کامپیوتر وصل کنید، اسکن کنید، پیش‌نمایش پیام‌ها را ببینید و آن‌ها را بازیابی کنید. این فرایند برای داده‌های دیگر نیز کار می‌کند. برخی از این برنامه‌ها عبارت‌اند از:
  • Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery
  • Wondershare Dr.Fone for Android که به روت نیاز دارد
  • Android Data Recovery

چگونه پیام‌های پاک‌شده از روی سیستم اندروید را بازیابی کنیم؟
بر اساس برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید، ممکن است مراحل مختلفی موردنیاز باشد؛ اما معمولاً مراحل موردنیاز به شرح زیر اتفاق می‌افتند:
۱. یکی از برنامه‌های مذکور را دانلود و نصب کنید. این برنامه را روی کامپیوتر اجرا نمایید.
۲. قابلیت USB Debugging را روی دستگاه اندرویدی خود فعال نمایید. برای این کار باید به Developer Options در فهرست Settings بروید. اگر این بخش را ندارید، به بخش About Phone بروید و در پایین صفحه روی Build Number چند بار بزنید. حالا به Developer Options در فهرست Settings دسترسی خواهید داشت. در این بخش در پایین صفحه، تیک کنار USB Debugging را بزنید.
۳. دستگاه خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. در این زمان بایستی برنامه‌ای که بدین منظور نصب کرده‌اید، در حال اجرا باشد.
۴. پیام‌های برنامه موردنظر را دنبال کنید تا حافظه دستگاه اندروید اسکن و تجزیه‌وتحلیل شود.
۵. زمانی که فرآیند کامل شد، شما می‌توانید در میان داده‌های ذخیره شده روی دستگاه اندرویدی خود جستجو کنید. اگر هنوز چیزی روی آن بخش از حافظه نوشته نشده باشد، در این میان داده‌های پاک‌شده را نیز مشاهده خواهید کرد و می‌توانید آن‌ داده‌ها را بازگردانید. به همین دلیل باید هر چه سریع‌تر پس از پاک شدن داده‌ها، اقدام کنید.
۶. کافی است فولدر پیام‌های متنی را پیدا کنید و پیام‌های موردنظر را برای بازیابی انتخاب نمایید. سپس یا از گزینه Recover برنامه برای بازیابی استفاده کنید یا آن‌ها را روی کامپیوتر ذخیره کنید تا در جای امنی بمانند.
توجه داشته باشید اگر می‌خواهید بدون کمک کامپیوتر این فرایند را تکمیل کنید، احتمالاً باید دستگاه خود را روت کنید و از یک اپلیکیشن احتمالاً پولی بهره ببرید. به هر حال، استفاده از کامپیوتر راحت‌تر و رایگان است.

چگونه می‌توانیم هرگز پیام متنی را از دست ندهیم؟
این اتفاق ممکن است دوباره برایتان پیش بیاید. اگر دوست ندارید از برنامه‌های مذکور استفاده کنید، بهتر است مطمئن شوید این اتفاق دیگر برایتان نمی‌افتد. این بدین معنی است که باید از این به بعد از پیام‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این کار بسیار ساده است.
من از یک اپلیکیشن رایگان به نام SMS Backup & Restore استفاده کردم. این اپلیکیشن ساده است و به خوبی کار می‌کند. در ادامه تصاویر مراحل استفاده از این اپلیکیشن را می‌بینید.

چگونه می توان پیام های متنی حذف شده از روی گوشی اندرویدی را بازیابی کرد؟

 

منبع :

تبلیغات