آکاایران شرکت مایکروسافت بسیاری از بخش های جهان فناوری را از طریق ویندوز ۱۰ به روزرسانی خواهد کرد. در میان این به روزرسانی ها، یک سری از جدیدترین نوآوری های منابع دیگر مانند USB 3.1 نیز به چشم می خورد.
ویندوز ۱۰

آکاایران: تأیید پشتیبانی از USB 3.1 در ویندوز ۱۰

ماه آینده شاهد برگزاری کنفرانس WinHEC شرکت مایکروسافت خواهیم بود. طبق یک برنامه کاری لو رفته از این کنفرانس، جلسه‌ای در این کنفرانس برگزار خواهد شد که عنوان آن Enabling New USB Connectivity Scenarios in Windows 10 به معنای ایجاد سناریوهای جدید اتصال USB در ویندوز ۱۰ است. طبق گزارش Neowin، شرکت مایکروسافت در این جلسه رسماً پشتیبانی از USB 3.1 را اعلام خواهد کرد.
USB 3.1 یک سری مزایا به همراه دارد، از جمله دو برابر سریع‌تر از USB 3.0 بوده و بسیار کاراتر است. همچنین USB 3.1 مدل‌های قبلی تا USB 2.0 را پشتیبانی می‌کند و احتمالاً ۱۰۰ وات برق را سریع‌تر از نمونه‌های قبلی برای شارژ مجدد دستگاه‌ها تأمین می‌کند. با این حال، این ویژگی ساده‌ترین ویژگی USB 3.1 است که برای تمام افراد کارایی دارد.
به گزارش آکاایران کابل‌های Type-C که به روند درماندگی کاربران خاتمه دادند نیز همانند USB 3.1 برگشت‌پذیر هستند؛ یعنی دیگر هرگز از این که کابل خود را در سمت اشتباه وارد کرده‌اید، آزرده نخواهید شد. این موضوع تبدیل به جک شده است که برای وصل کابل USB حداقل ۳ بار باید این کار را امتحان کنید تا در نهایت سمت درست را پیدا نمایید. این موضوع از این جهت جالب است که کابل USB تنها ۲ سمت دارد. با USB 3.1 این مشکل نیز حل خواهد شد.
پشتیبانی مایکروسافت از USB 3.1 نشان می‌دهد که USB 3.1 زودتر از آنچه انتظار داشتیم، فراگیر خواهد شد. این خبر احتمالاً برای رقیب USB 3.1 یعنی Thunderbolt 2 شرکت اینتل خوشایند نخواهد بود. با این حال، با توجه به این که به‌کارگیری Thunderbolt بسیار گران‌تر است و نمی‌توان از آن به عنوان یک شارژر استفاده کرد، هرگز نمی‌توانست با USB رقابت کند.
اطلاعات بیشتر در این زمینه در کنفرانس WinHEC شرکت مایکروسافت اعلام خواهد شد که قرار است روز ۱۸ مارس برگزار شود.
منبع: https://www.digitaltrends.com/computing/usb-3-1-support-confirmed-windows-10/

 

منبع :

تبلیغات