آکاایران این اپلیکیشن که در دسته اپلیکیشن های مختص پخش ویدئو همانند چاقوی سوئیسی همه کاره و برتر است، پس از غیبتی طولانی و بعد از انتشار iOS8 به آیفون و آیپد بازگشته است.

بازگشت VLC Player به iOS

آکاایران: بازگشت VLC Player به iOS

این اپلیکیشن علاوه بر iOS8، در پلت‌فرم‌های دیگری نیز نصب و اجرا می‌شود. اپلیکیشن VLC در Windows Phone، Windows RT، هر چند که دانلود آن در حال حاضر کار نمی‌کند و Android TV به عنوان یک نسخه آزمایشی عمومی برای اولین بار اجرا می‌شود. نسخه غیرآزمایشی اندروید Player VLC نیز ارائه شده و حتی آپدیت‌هایی نیز برای سیستم‌عامل ویندوز و OS X وجود دارد. در واقع، در حال حاضر افراد می‌توانند فرمت‌های ویدئویی غیرعادی، عجیب‌وغریب و خاص را با استفاده از این اپلیکیشن، پخش کنند و از تماشای آن‌ها لذت ببرند.

همه نسخه‌های منتشرشده به همراه یک سری ویژگی‌های جدید وارد بازار می‌شوند. در حال حاضر این نسخه‌ها قادر به تشخیص ویدئوهایی هستند که به صورت portrait فیلم‌برداری شده‌اند و می‌توانند صحنه‌ها را به درستی بچرخانند. اپلیکیشن VLC مختص Android دارای یک به‌روزرسانی ظاهری است تا با دستورالعمل‌های Design Material شرکت گوگل سازگارتر باشد. اپلیکیشن VLC مختص سیستم‌عامل OS X در حال حاضر قرار است با سبک جدید Yosemite سازگارتر باشد. قابلیت پخش مجدد از جایی که پخش را متوقف کرده‌اید، از دستگاه همراه به کامپیوتر انتقال می‌یابد. همچنین طبق ادعای VLC، این اپلیکیشن پشتیبانی از پخش فرمت‌های UltraHD مانند H.265 را بهبود بخشیده است.

به گزارش آکاایران رئیس شرکت VideoLAN می‌گوید: «من از انتشار این اپلیکیشن بسیار خوشحال هستم. ورود VLC Player به دنیای دستگاه‌های همراه کار دشواری بود، اما این دشواری به پایان رسید. حالا VLC Player در همه‌جا اجرا می‌شود و همه فرمت‌ها را پخش می‌کند». هنوز مشخص نیست که آیا VideoLAN همگام‌سازی به‌روزرسانی VLC را ادامه خواهد داد یا خیر؛ اما طبق گفته این شرکت، انجام این کار برای این نسخه منجر به یک ثبات و نوآوری بی‌سابقه شده است. همچنین این شرکت قصد دارد در سال جاری کارهای بیشتری بر روی این پروژه انجام دهد که شامل انتشار نسخه VLC Player 3.0 است که حمایت از Chromecast را نیز به همراه خواهد داشت.

 

منبع :

تبلیغات