فروشگاه ویندوز فاصله خودش را با گوگل پلی و اپل استور کم می کند

آکاایران: فروشگاه ویندوز فاصله خودش را با گوگل پلی و اپل استور کم می کند

آکاایران مهم نیست که تا چه اندازه محصولی با سخت افزار قدرتمند راهی بازار می شود، مهم این است که کاربران بتوانند به وسیله آن کارهای مختلفی انجام دهند. انجام دادن فعالیت های گوناگون روی موبایل، تبلت یا کامپیوترهای شخصی نیازمند نرم افزارهای کاربردی مختلف است. به تازگی شرکت مایکروسافت آمار جالبی را از فروشگاه ویندوز منتشر کرده است.

به گزارش آکاایران

تا این لحظه ۶۶۹۰۰۰ نرم افزار روی فروشگاه ویندوز برای تلفن های همراه، تبلت و کامپیوترهای شخصی قرار گرفته است.

براساس این اطلاعات تا این لحظه نزدیک به ۶۶۹۰۰۰ نرم افزار روی فروشگاه ویندوز قرار گرفته که می توان آن ها را روی تلفن های همراه، تبلت و کامپیوتر نصب کرد. در این آمار برنامه های همگانی که روی تمام پلتفرم های مایکروسافت نصب می شوند هم به چشم می خورند. برنامه های همگانی (Universal Apps) به نرم افزارهایی گفته می شود که به راحتی روی موبایل، تبلت، کامپیوترهای شخصی و حتی ایکس باکس وان نصب می شوند و برای ساخت آن ها نیازی نیست که نرم افزار را به شکل مخصوص برای پلتفرم های مختلف تولید کرد. این برنامه ها باعث شده اند که مایکروسافت بتواند فاصله خودش را با گوگل و اپل کم تر کند.
براساس آخرین اخبار منتشر شده، نزدیک به ۱٫۵ میلیون برنامه روی فروشگاه اپل و ۱٫۶ میلیون نرم افزار روی فروشگاه گوگل پلی قرار دارند. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که در فروشگاه ویندوز برنامه های مخصوص کامپیوتر بسیار زیاد هستند.

بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار به دلیل بازار کم گوشی های ویندوزی برنامه های زیادی برای آن تولید نمی کنند. این موضوع باعث شده که بسیاری از توسعه دهندگان به مایکروسافت فشار بیاورند که یک گوشی اندرویدی تولید کند. البته نباید این موضوع را فراموش کرد که مایکروسافت پول زیادی برای استفاده از پتنت های خودش در پلتفرم های اندرویدی به دست می آورد. بسیاری از شرکت ها از نرم افزارهای مایکروسافت برای ساخت برنامه روی اندروید استفاده می کنند و به همین دلیل باید پول زیادی به این شرکت پرداخت کنند. براساس آخرین اخبار منتشر شده، مایکروسافت می تواند تا سال ۲۰۱۷ درآمدی نزدیک به ۸٫۸ میلیارد دلار از سیستم های اندرویدی داشته باشد.

این آمار در حالی منتشر شده که مایکروسافت تا چند روز دیگر قصد دارد ویندوز ۱۰ را برای موبایل عرضه کند. این خبر باعث می شود که بسیاری از کاربران به سمت خرید گوشی های جدید مایکروسافت تشویق شوند. مایکروسافت در تاریخ ۱۴ مهر ماه گوشی های جدیدی معرفی خواهد کرد.

منبع: Phone Arena

منبع :

تبلیغات