مایکروسافت می خواهد با برنامه ی جدیدش اخبار را برای شما بخواند

آکاایران: مایکروسافت می خواهد با برنامه ی جدیدش اخبار را برای شما بخواند

آکاایران مایکروسافت همیشه برنامه ها و ویژگی های جدیدی را آزمایش می کند و اکنون هم مشغول کار روی برنامه ی NewsCast برای ارایه ی اخبار است.

به گزارش آکاایران

شرکت مایکروسافت قصد دارد برنامه ای به نام «نیوزکست» (NewsCast) ارایه کند که اخبار مهم روز را برای کاربران می خواند.

 به گزارش وب سایت Neowin، برنامه ی NewsCast پلی لیستی از خلاصه ی اخبار جدید تهیه می کند و آنها را برای شما می خواند. این برنامه در یکی از صفحه های دامین Microsoft Azure برای دانلود گذاشته شده بود. مایکروسافت در آن صفحه اشاره کرده بود که برنامه ی NewsCast توسط تیم «بینگ» (Bing) طراحی شده است. هدف از طراحی این برنامه این است که افراد از زمانی که صرف رفت و آمدهای روزانه می کنند، استفاده ی مفید ببرند، به عنوان مثال شما می توانید حتی هنگام رانندگی به اخبار روز گوش دهید. متاسفانه، دیگر امکان دانلود وجود ندارد، اما اعضای تیم Neowin موفق شدند از صفحه ی مربوط به دانلود اسکرین شات بگیرند.

مایکروسافت می خواهد با برنامه ی جدیدش اخبار را برای شما بخواند

نیوزکست از نرم افزار متن-به-سخن بینگ (Bing) استفاده می کند تا اخبار را به مدت 30 ثانیه بلند بخواند، هرچند که صدای آن به اندازه ی کورتانا طبیعی نیست. برنامه ی خبری مایکروسافت این امکان را به شما می دهد که خلاصه ی اخبار را ذخیره کنید تا بعدا هم به آن دسترسی داشته باشید؛ همچنین یک کلید بازخورد دارد که نظرسنجی های سه سوالی را در اختیار آزمایش کنندگان قرار می دهد. نکته ی جالب اینجاست که این برنامه که در Azure گذاشته شده بود، تنها برای دستگاه های مجهز به iOS قابل دانلود بود؛ البته شاید این موضوع به خاطر این است که اکثر کارکنان یا آزمایش کنندگان مایکروسافت از آیفون و آیپد استفاده می کنند. در این میان فیس بوک هم روی یک برنامه ی خبری کار می کند و به این ترتیب، دو شرکت مایکروسافت و فیس بوک در این زمینه رقیب یکدیگر خواهند بود.

منبع: Neowin

منبع :

تبلیغات