loading...
عمر باتری گوشی

آکاایران: با برنامه ی Hush عمر باتری گوشی اندرویدتان را افزایش دهید

آکاایران متاسفانه یکی از بزرگ ترین مشکلات در گوشی های اندرویدی عمر باتری آن ها است؛ به این دلیل که برخی از نرم افزارها در پس زمینه ی گوشی اندرویدی به طور مداوم کار می کنند و باعث می شوند عمر باتری گوشی شما کاهش یابد. برهمین اساس به گزارش وب سایت Edgadget، پژوهشگران دانشگاه Purdue برای کمک به حل این مشکل یک برنامه ی جدید به نام Hush را طراحی و تولید کرده اند.

به گزارش آکاایران

پژوهشگران برای افزایش طول عمر باتری در گوشی های هوشمند اندرویدی یک نرم افزار به نام Hush را طراحی و تولید کرده اند.

این برنامه با همکاری دو شرکت اینتل و یک استارت آپ تولیدکننده گوشی های هوشمند به نام Enerlytics تولید شده است. با نصب برنامه ی Hush روی گوشی هوشمند اندرویدی تمام برنامه هایی که در حالت Sleep گوشی هم در پس زمینه ی آن در حال اجرا هستند، متوقف می شوند. به طور کلی این برنامه، قادر است اپلیکیشن هایی که بیش تر استفاده می شوند را در اولویت قرار داده و برنامه هایی که باعث می شوند عمر باتری کاهش یابد را کم تر مورد استفاده قرار دهد.

به گفته ی یکی از استادان الکترونیک دانشگاه Purdue، زمانی که صفحه نمایش گوشی اندرویدی خاموش باشد، سخت افزار گوشی باید در حالت Sleep قرار گیرد و میزان مصرف انرژی در این حالت نزدیک به صفر باشد. همچنین Charlie Hu، مهندس کامپیوتر این دانشگاه معتقد است، زمانی که از اپلیکیشن های گوشی تان استفاده نمی کنید باید صفحه نمایش آن را خاموش کرده تا گوشی در حالت Sleep قرار گیرد. این در حالی است که در حال حاضر برنامه های روی گوشی اندرویدی در حالت Sleep متوقف نمی شوند. به گفته ی او دلیل این موضوع یک باگ نرم افزاری است و به این خاطر است که برنامه نویسان قادر نبودند از کدهای اندروید برای کنترل مصرف انرژی در گوشی های اندرویدی استفاده کنند.

عمر باتری گوشی

در حال حاضر با توجه به پیشرفت فناوری و تلاش های زیادی که برای افزایش عمر باتری در گوشی های هوشمند انجام می شود، برنامه ی Hush یک اقدام مناسب در این زمینه محسوب می شود. البته هنوز امکان دانلود و اجرای این برنامه روی گوشی های اندرویدی فراهم نشده است.

منبع: Digital Trends

منبع :

تبلیغات