وجود بدافزار در 39 برنامه موجود در App Store

آکاایران: وجود بدافزار در 39 برنامه موجود در App Store

آکاایران براساس اطلاعات منتشر شده، ۳۹ برنامه در فروشگاه اپل وجود دارند که حاوی بدافزار (Malware) هستند.

به گزارش آکاایران

براساس اطلاعات منتشر شده، ۳۹ برنامه در فروشگاه App Store به کدهای مخرب آلوده بوده اند که یکی از آن ها برنامه معروف WeChat است.

در این اطلاعات گفته شده که این بدافزار در برنامه Xcode شرکت اپل بوده است. لازم به ذکر است که برنامه Xcode کدهای لازم برای ساخت برنامه برای آیفون، آیپد، مک و اپل واچ را به کاربران می دهد. در تحقیقات انجام شده، این کدهای مخرب در ۳۹ برنامه ی موجود در App Store قرار داشتند که یکی از آن ها برنامه پیام رسان چینی WeChat بوده است.
در گذشته هم ویروس های مختلف تحت نرم افزارهای گوناگون روی App Store قرار می گرفتند. البته این بدافزارها بدون آگاهی سازنده برنامه، در نرم افزارهای مختلف قرار می گرفتند. براساس اطلاعات به دست آمده، این برنامه مخرب XcodeGhost نام دارد.
نسخه مخرب برنامه Xcode توسط شرکت های چینی مورد استفاده قرار می گرفت. این شرکت ها به جای استفاده از نسخه اصلی این برنامه در سایت اپل، از نسخه تقلبی آن که به فایل های مخرب آلوده بود استفاده می کردند. البته پس از پیدا شدن ویروس ها و فایل های مخرب در این برنامه، شرکت Baidu که این نرم افزار را منتشر می کرد آن را از سایت خودش برداشته است.
براساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان Palo Alto Network ویروس XcodeGhost می تواند توسط هکرها مورد استفاده قرار بگیرد تا آن ها بتوانند از راه دور به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند.

وجود بدافزار در 39 برنامه موجود در App Store

از جمله برنامه هایی که به این کدهای مخرب آلوده شده اند می توان به Railway 12306 که تنها در کشور چین عرضه شده اشاره کرد. با این برنامه می توان بلیط قطار تهیه کرد.

منبع: Phone Arena

منبع :

تبلیغات