اپلیکیشنی که طراحی با آیپد را آسان می کند

آکاایران: اپلیکیشنی که طراحی با آیپد را آسان می کند

آکاایران زمانی طراحی وب سایت و تراکت به سیستم های قدرتمند و مجهز احتیاج داشت. شاید تا همین چند سال پیش هم کمتر کسی فکر می کرد که بتوان به وسیله ی تبلت یا موبایل کار طراحی چنین مواردی را انجام داد. شرکت ادوبی (Adobe) که سابقه ی درخشانی در زمینه ی تولید نرم افزار ها و اپلیکیشن های چندمنظوره ی گرافیکی و هنری دارد، در چند سال گذشته با Khoi Vinh طراح وب سایت نیویورک تایمز وارد همکاری شده. این همکاری به عرضه ی اپلیکیشنی به نام Comp CC منتهی شد که کاربران iPad را هدف قرار داده است.

به گزارش آکاایران این برنامه، امکان طراحی اولیه را به طراحان می دهد. بعد از اینکه کاربر طرح اولیه خود را در این برنامه به اتمام رساند می تواند روی آن بیشتر کار کند و توسعه اش بدهد. برنامه در ابتدا اشکال و طرح هایی از پیش تعیین شده را در اختیار کاربر می گذارد. طراحان همچنین می توانند تصاویرشان را به این برنامه منتقل کنند یا حتی به فونت های TypeKit دسترسی داشته باشند.

اپلیکیشنی که طراحی با آیپد را آسان می کند

اگر کاربر بخواهد تا طرح اولیه خود را بیشتر توسعه داده و آن را پیشرفته تر کند، برنامه امکان انتقال طرح های فرد را به برنامه هایی نظیر ایندیزاین (Indesign)، فتوشاپ (Photoshop) و ایلاستریتر (illustrator) فراهم کرده است. به نظر می رسد Comp CC بتواند یک همراه خوب برای آن دسته از طراحانی باشد که می خواهند طرح های اولیه ی خود را بی دردسر و تمیز و در حداقل زمان ممکن، ترسیم کنند.

درهنگام اسکچ زدن با این اپلیکیشن می توان درون اشکال هندسی را با اشکال واقعی پرکرد. اشکال هندسی به صورت پیش فرض در اختیار کاربر قرار می گیرند. همچنین امکان تغییر فونت ها نیز در این برنامه در نظر گرفته شده است.

اپلیکیشنی که طراحی با آیپد را آسان می کند

با این ابزار، کاربر در سریع ترین حالت ممکن به یک طرح اولیه ی مرتب می رسد. این نکته را مدنظر قرار دهید که وظیفه ی اصلی این اپلیکیشن طرح زدن اولیه است و نمی توان تمام فعالیت های کاری یک طراح را با چنین برنامه ای انجام داد.

البته شرکت ادوبی می توانست این برنامه را کاربردی تر طراحی کند. به عنوان مثال در این اپلیکیشن امکان قرار دادن دو طرح اولیه در کنار هم و مقایسه ی آن ها وجود ندارد. ترکیب تمامی این ویژگی ها در اکوسیستم Creative Cloud، این امکان را به طراح می دهد تا بتواند راحت تر از قبل، طراحی کند. کافی است بعد از تمام شدن طرح، آن را به دیگر برنامه های ادوبی ارسال کنید تا درهمان لحظه، برنامه ی مربوطه طرحتان را به اجرا دربیاورد.

اپلیکیشن Comp CC گزینه ای رایگان و کاربردی برای طراحانی است که می خواهند در اکوسیستم Creative Cloud فعالیت کنند و با استفاده از آیپدشان به فرایند طراحی سرعت بدهند.

اپلیکیشنی که طراحی با آیپد را آسان می کند

نکته ی مثبت:

سرعت بالا در عین کارایی مناسب سبب می شود تا کاربر بتواند به وسیله ی این اپلیکیشن با سرعت هرچه بیشتر طرح های اولیه خود را روی یک دستگاه قابل حمل طراحی کند و آن را با سایر برنامه های شرکت ادوبی توسعه دهد.

نکته ی منفی:

ادوبی می توانست در این برنامه از قابلیت هایی استفاده کند تا این اپلیکیشن کاربردی تر از قبل بشود. برای مثال در برنامه امکان مقایسه ی دو یا چند طرح اولیه به صورت همزمان یا حتی کنار هم وجود ندارد. این نکته را می توان یکی از ضعف های این برنامه به حساب آورد.

منبع :

تبلیغات