با این اپ افراد را هم مثل فیلم و رستوران نقد کنید و به آن ها نمره دهید

آکاایران: با این اپ افراد را هم مثل فیلم و رستوران نقد کنید و به آن ها نمره دهید

آکاایران فکر کنید به پایگاه داده ای دسترسی دارید که تمام افراد زندگی تان در آن رده بندی شده است؛ آن هم با نمره ها، نقدها و در دسته های مختلف.

به گزارش آکاایران اپ Peeple با همین هدف ساخته شده است. این اپ که قرار است در آبان آغاز به کار کند، اجازه می دهد تا همانطور که برای مثال در Google Maps رستورانی را جستجو می کنیم و به آن نمره می دهیم، افراد مختلف را جستجو کنیم و برای شان نقد بنویسیم.

اپ Peeple به افراد اجازه می دهد تا هر کسی را نقد کنند و به آن ها نمره بدهند.

این اپ از همین حالا هم کمی ترسناک به نظر می رسد؛ چون احتمالا با هر کسی که بد بیافتید، به این اپ رجوع می کند و از شما بد می نویسد. سازندگان Peeple هم گفته اند که هیچ راهی برای پاک کردن اسم افراد یا نقدها وجود ندارد. در کنار نقدها، هم چنین می توان به افراد، از بین ۰ تا ۵ نمره داد.

با این اپ افراد را هم مثل فیلم و رستوران نقد کنید و به آن ها نمره دهید

Peeple فعلا قرار است روی سیستم عامل iOS عرضه شود. بر اساس آماری که سازندگان این اپ داده اند، از همین حالا هم هزاران نفر برای استفاده از نسخه ی بتای این نرم افزار ثبت نام کرده اند. خبرگزاری «واشنگتن پست» هم ارزش شرکت Peeple را ۷٫۶ میلیون دلار اعلام کرده است. این موضوع را هم در بگیرید که نرم افزار Peeple هنوز حتی شروع به کار هم نکرده است.

برای اینکه بتوان نقدی در Peeple پست کرد، کاربران باید حداقل ۲۱ سال و یک حساب کاربری در فیس بوک داشته باشند. نقدها هم با اسم خود افراد منتشر می شود. کاربران باید رابطه شان را با فردی که می خواهند نقد کنند، از بین سه گزینه ی «شخصی»، «کاری» و «عشقی» انتخاب کنند.

این امکان هم در Peeple وجود خواهد داشت که حتی بدون تایید و حضور فردی، برای او حساب کاربری ساخت و او را نقد کرد. تنها کافی است که شماره ی فردی را داشت. چون حساب های کاربری افراد بر اساس شماره ی آن ها ساخته می شود.

وقتی یک پروفایل برای کسی ساخته می شود، پیغامی از طریق SMS برای اش ارسال می شود که در آن، نام فردی که پروفایلی برای او ساخته مشخص شده است.

با این اپ افراد را هم مثل فیلم و رستوران نقد کنید و به آن ها نمره دهید

جولیا کوردری، سازنده ی این نرم افزار

«جولیا کوردری» (Julia Cordray) که این نرم افزار را ساخته است درباره اش می گوید: “مردم قبل از اینکه ماشینی بخرند یا تصمیماتی این چنین بگیرند تحقیقات زیادی انجام می دهند. چرا چنین تحقیقاتی را در دیگر بخش های زندگی انجام ندهیم؟”

افراد و چهره های زیادی از همین حالا شروع به صحبت علیه Peeple در شبکه های اجتماعی کرده اند.

منبع: Mashable

منبع :

تبلیغات