با بومرنگ | برنامه ی جدید اینستاگرام آشنا شوید - آکا

آکاایران: با بومرنگ، برنامه ی جدید اینستاگرام آشنا شوید

آکاایران با «بومرنگ» (Boomerang)، برنامه ی جدید اینستاگرام می توانید ویدیوهای شبیه به GIF بسازید.

به گزارش آکاایران

بومرنگ شباهت هایی به Vine و ویژگی Live Photos در آیفون 6s دارد.

اینستاگرم برنامه ی مستقل جدیدی برای ساخت ویدیو های «لوپ» (loop) کوتاه طراحی کرده است. این برنامه که بومرنگ نام دارد روز پنج شنبه برای iOS و اندروید ارایه شد. این برنامه چند تصویر را در یک ویدیوی یک ثانیه ای با هم ترکیب می کند که از اول به آخر و آخر به اول پخش می شود، به همین دلیل به آن ویدیوی لوپ می گویند. ویدیوها را می توان به صورت پرتره و لنداسکیپ فیلم برداری کرد؛ و به صورت اتوماتیک هم در دستگاه کاربر ذخیره می شوند. گرچه این ویدیوها را فقط از طریق این برنامه می توان ضبط کرد، اما می توان آنها را در اینستاگرام یا هر شبکه ی اجتماعی دیگری به اشتراک گذاشت. کاربری این برنامه بسیار سریع و آسان است و برای استفاده هم نیازی به حساب کاربری اینستاگرام ندارد. بومرنگ شباهت هایی به Vine دارد؛ برنامه ای برای ساخت ویدیوهای شش ثانیه ای که به توییتر تعلق دارد. همچنین به ویژگی «تصاویر زنده» (Live Photos) در آیفون 6s اپل هم شبیه است. این ابزار جدید به اینستاگرام کمک می کند که تنوع بیشتری برای سرویس محبوب اش بیاورد؛ بدون اینکه رابط کاربری آن را پیچیده کند.

با بومرنگ | برنامه ی جدید اینستاگرام آشنا شوید - آکا

بومرنگ اولین برنامه ی مستقل اینستاگرام نیست. امسال این شرکت برنامه ی Layout را برای ساختن کولاژ از تصاویر عرضه کرد. مرداد ماه سال گذشته هم برنامه ی Hyperlapse را برای ساختن ویدیوهای تایم لپس با استفاده از تکنولوژی ضد لرزش ارایه داد. تیر ماه سال گذشته هم برنامه ای شبیه به Snapchat به نام Bolt را برای اشتراک تصاویر معرفی کرد.

فیس بوک در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرد. این برنامه ی اشتراک تصویر هم اکنون بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دارد و به طور روزانه هم تعداد ۸۰ میلیون تصویر در این سرویس به اشتراک گذاشته می شود.

با بومرنگ | برنامه ی جدید اینستاگرام آشنا شوید - آکا
با بومرنگ | برنامه ی جدید اینستاگرام آشنا شوید - آکا

منبع: Instagram

منبع :

تبلیغات