چهار ترفند کاربردی برای مدیریت بهتر فایل ها - آکا

آکاایران: چهار ترفند کاربردی برای مدیریت بهتر فایل ها


آکایران :چهار ترفند کاربردی برای مدیریت بهتر فایل ها - آکا


ترفند تغییر نام فایل ها به صورت گروهی

 
۲. تغییر نام فایل های موجود در یک فهرست به صورت دسته جمعی
برای تغییر نام مجموعه ای از فایل ها به صورت همزمان، نیازی به دانلود یک برنامه خاص ندارید. ابتدا همه ی فایل هایی را که می خواهید نام شان را تغییر بدهید، انتخاب کنید. سپس روی اولین فایل کلیک راست و گزینه ی Rename  را انتخاب کنید (و یا از F2 استفاده کنید). بعد اسم دلخواه تان را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید. این کار به طور خودکار نام بقیه فایل ها را تغییر می دهد و به ترتیب آن ها شماره های ۱،۲ و… را خواهند داشت.


۳. انتخاب چندین فایل به صورت همزمان با استفاده از کیبورد
برای انتخاب مجموعه ای از فایل های پشت سر هم، می توانید کلید Shift را نگه دارید و با جهت بالا یا پایین، فایل های مورد نظرتان را انتخاب کنید. می توانید با استفاده از کلیدهای Shift + Page Down گروه بزرگی از فایل ها را در یک زمان انتخاب کنید.


۴. چیدمان درست فایل ها برای دسترسی آسان
ممکن است در یک فولدر شلوغ، به بعضی از فایل ها یا فولدرها بیشتر از بقیه مراجعه بکنید. اگر این فایل یا فولدر عنوانش به گونه ای باشد که در میانه های فهرست فایل ها و فولدرهای فولدر مادر قرار بگیرد، آن گاه ممکن است یافتن آن کار مشکلی باشد. برای آن که راحت تر به فایل مورد نظر داشته باشید، می توانید در ابتدای عنوان آن فایل، حروفی مانند AA و یا علامت تعجب بگذارید. این علائم باعث می شوند همیشه آن فایل ها در ابتدای فهرست قرار بگیرند و دسترسی به آن ها ساده تر باشد.
منبع:jaryaan.irمنبع :

تبلیغات