آموزش اصلاح رنگ پوست در Adobe camera raw - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آموزش اصلاح رنگ پوست در Adobe camera raw ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدوقتی رنگ پوست در عکس درست و زیبا باشد، عکس جلوه ای خیره کننده پیدا می کند

آموزش اصلاح رنگ پوست

یکی از سخت ترین و پیچیده ترین مشکلات در ویرایش عکس، اصلاح رنگ پوست و رسیدن به رنگ مناسب آن است.

وقتی رنگ پوست در عکس درست و زیبا باشد، عکس جلوه ای خیره کننده پیداکرده و بسیار جذاب می شود. اگر آموزش اصلاح رنگ پوست اصلاح رنگ پوست را نمی دانید، بهتر است این مطلب را دنبال کنید تا به شما ۳ گام اصلاح رنگ پوست از طریق Adobe Camera Raw را آموزش دهیم.

(توجه داشته باشید که در Adobe Camera Raw هم می توانید همین اعمال را انجام دهید، زیرا ابزارها و کارکردهای آن ها کاملاً یکسان هستند).

 

,آموزش ویرایش عکس, فتوشاپ,اصلاح عکس,ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار

یکی از مشکلات در ویرایش عکس اصلاح رنگ پوست است


وایت بالانس
وقتی به دنبال اصلاح رنگ پوست هستید، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید وایت بالانس است. وایت بالانس درست، شرایط لازم برای رسیدن به رنگ پوست مناسب را فراهم می کند. وقتی وایت بالانس سرد تنظیم شده باشد، پوست متمایل به خاکستری و آبی می شود. در مقابل اگر وایت بالانس بیش ازاندازه گرم تنظیم شود، پوست متمایل به نارنجی و قرمز می شود. هیچ کدام از مواردی که گفته شد نمی توانند باعث رسیدن به عکس خوب شوند و درنهایت کار بر روی عکس را سخت می کنند.

 

,آموزش ویرایش عکس, فتوشاپ,اصلاح عکس,ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار

اگر وایت بالانس بیش ازاندازه گرم تنظیم شود، پوست متمایل به نارنجی و قرمز می شود

 

آموزش اصلاح رنگ پوست

برای اینکه متوجه شوید که وایت بالانس شما درست است یا نه، باید از ابزار ویرایش عکس استفاده کنید. این ابزار به شکل یک قطره چکان بوده و در بالای کادر، سومین ابزار از سمت چپ است. این ابزار را انتخاب کرده و بر روی قسمتی از عکس که به رنگ سفید است کلیک کنید.

 

سفیدی چشم به عنوان گام اول ویرایش عکس انتخاب مناسبی است. با انجام این کار نرم افزار Adobe Camera Raw عکس را به میزان مناسب آن تغییر می دهد. اگر احساس می کنید عکس شما زیادی گرم و یا زیادی سرد است، کافی است با اسلایدر دمای رنگ که در سمت راست کادر به عنوان اولین اسلایدر مشخص شده است آن را تغییر دهید. برای رسیدن به رنگ بهتر، می توانید از اسلایدر «تینت» که درست پایین اسلایدر دمای رنگ قرار دارد نیز استفاده کنید.


نوردهی
گام بعدی برای آموزش اصلاح رنگ پوست، اصلاح نوردهی عکس است. در این قسمت باید نوردهی عکس را با توجه به نمودار «هیستوگرام» که در گوشه بالای سمت راست کادر وجود دارد اصلاح کنید.برای ویرایش عکس در حالت معمولی منحنی نمودار باید در وسط نمودار بوده و از دو سمت به هر گوشه نزدیک باشد. اگر منحنی به سمت راست نزدیک باشد، عکس زیادی روشن و اگر منحنی به سمت چپ نزدیک باشد عکس زیادی تاریک است.

 

,آموزش ویرایش عکس, فتوشاپ,اصلاح عکس,ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار

نرم افزار Adobe Camera Raw عکس را به میزان مناسب آن تغییر می دهد

 

اگر منحنی شما از هریک از دو سمت فاصله زیادی دارد، کافی است با اسلایدر «اکسپوژر» که سومین اسلایدر در سمت راست کادر است، آن را اصلاح کنید. هنگام جابجا کردن اسلایدر اکسپوژر، به هیستوگرام دقت کنید که منحنی به وسط کادر بیاید. در منحنی هیستوگرام برخی عکس ها، در دو گوشه آن مقادیر بالا مشاهده می شود.

 

این حالت معمولاً زمانی اتفاق می افتد که سوژه ای بسیار روشن و یا بسیار تاریک در عکس وجود داشته باشد. مثلاً اگر یک آسمان بسیار روشن در کادر باشد، منحنی هیستوگرام در سمت راست خود مقادیر زیادی خواهد داشت. در ویرایش عکس اکسپوژر، این روشنی ها و تاریکی ها را نیز مدنظر قرار دهید. در پایان فرآیند اصلاح اکسپوژر، بهتر است خودتان هم درست بودن آن را قضاوت کنید.


لومینانس
گام آخر این آموزش اصلاح رنگ پوست روشن تر کردن پوست است. این ابزار از طریق پانل HSL/Grayscale و تب Luminance در دسترس است. وقتی که وارد تب لومینانس شدید، اسلایدر نارنجی را که دومین اسلایدر از بالاست به سمت راست حرکت دهید. همان طور که مشاهده خواهید کرد، رنگ پوست به شکل واضحی روشن تر و خوش رنگ تر خواهد شد و مابقی عکس دست نخورده باقی می ماند. بهتر است با قضاوت چشم خودتان میزان لازم برای حرکت دادن اسلایدر نارنجی را مشخص کنید.

 

,آموزش ویرایش عکس, فتوشاپ,اصلاح عکس,ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار

برای ویرایش عکس در حالت معمولی منحنی نمودار باید در وسط نمودار باشد


اگر عکسی که در حال ویرایش آن هستید با فرمت RAW باشد، پس از باز کردن آن در فتوشاپ می توانید بسیار دقیق تر و کامل تر عکس خود را اصلاح کنید.

 

,آموزش ویرایش عکس, فتوشاپ,اصلاح عکس,ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار

سفیدی چشم به عنوان گام اول ویرایش عکس انتخاب مناسبی است

منبع:farnet.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله آموزش اصلاح رنگ پوست در Adobe camera raw شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

افکت اصلاح و ویرایش رنگ عکس فتوشاپ , افکت اصلاح و ویرایش راگ عکس فتوشاپ

آموزش اصلاح رنگ پوست در Adobe camera raw گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات