در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بوت سریعتر ویندوز 10 با تغییر در تنظیمات ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای نرم افزارها از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


آکایران :بر کسی پوشیده نیست که مایکروسافت تمام تلاش خود را در جهت بهینه کردن فضای تعاملی ویندوز 10 دسکتاپی به کار گرفته، با این حال با اعمال برخی ترفندها کاربران قادر خواهند بود سرعت سیستم عامل دستگاه خود را به خصوص هنگام بوت شدن افزایش دهند. با ما در ادامه همراه باشید تا یکی از این راه ها را مرور نماییم.

بوت سریعتر ویندوز 10 با تغییر در تنظیمات
بوت سریعتر ویندوز 10 با تغییر در تنظیمات - آکا

آکاایران: بوت سریعتر ویندوز 10 با تغییر در تنظیمات

بنا به گزارش آکاایران : افزایش سرعت بوت ویندوز 10

ویندوز 10 به سخت افزاری به مراتب ساده تر از نسخه های پیشین این سیستم عامل برای اجرا نیاز دارد، با این حال برخی از دستگاه های نسبتاً قدیمی هنگام بوت ویندوز 10 با مشکلاتی مواجه می شوند که انجام این عمل را به تأخیر میندازد.

بوت سریع یا همان Fast Startup قابلیتی است که موجب می شود سیستم عامل پس از خاموش شدن یا راه اندازی دوباره در کوتاه ترین زمان ممکن بارگذاری شده و در اختیار شما قرار گیرد. زمانی که شما سیستم را روشن می کنید، ویندوز اطلاعاتی را که در فایل hiberfil.sys ذخیره کرده، به جای راه اندازی مجدد تمامی درایورها و سشن هسته به کار می برد. استفاده از قابلیت Fast Startup به دلیل آزاد سازی لحظه ای حافظه رم سبب کاهش قابل توجه زمان بوت خواهد شد و سرعت اجرا شدن ویندوز را بین 30 تا 50 درصد افزایش می دهد.

• برای فعال کردن این قابلیت در صورت فعال نبودن پیش فرض بایستی ابتدا "Power options” را در منوی جستجو تایپ نمایید و به آن وارد شوید.

• حال سربرگ "Choose what the power buttons do” را از منوی سمت چپ صفحه انتخاب نمایید.


• اکنون گزینه "Change settings that are currently unavailable.” را انتخاب نمایید تا به صفحه تنظیمات مصرف انرژی دستگاه وارد شویم.

• در قسمت "Shutdown settings”  که در پایین صفحه قرار دارد، تیک گزینه "Turn on fast startup” را پر نمایید.

بوت سریعتر ویندوز 10 با تغییر در تنظیمات - آکا

راههای افزایش سرعت اجرا شدن ویندوز  

همان طور که گفته شد، در صورت ویرایش نشدن سیستم عامل نصبی این گزینه به صورت پیش فرض فعال خواهد بود با این حال برای بررسی این موضوع بهتر است از روش بالا استفاده نمایید.لازم به ذکر است اگر مادربرد سیستم شما از معماری UFEI پشتیبانی می کند، راه اندازی سریع ویندوز، سریع تر خواهد بود.
منبع: farnet.ir 

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله بوت سریعتر ویندوز 10 با تغییر در تنظیمات شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

افزایش سرعت راه اندازی ویندوز 10 , تنظیمات بوت در ویندوز 10 , سریعتر کردن ویندوز 10 , بوت سریع ویندوز 10 , سرعت بوت ویندوز 10

بوت سریعتر ویندوز 10 با تغییر در تنظیمات گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
تبلیغات