در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مرورگر سافاری در iOS و OS X اپل با مشکل کرش روبرو شده است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای نرم افزارها از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :مشکل کرش مرورگر سافاری
/section>

براساس گزارش های مختلف منتشر شده توسط کاربران مرورگر سافاری در سراسر جهان، نسخه ی مخصوص موبایل و دسکتاپ این مرورگر از صبح امروز با مشکلاتی روبرو شده است. شنیده ها حکایت از این دارد وارد کردن کلمات برای جستجو در آدرس بار، منجر به هنگ کردن این مرورگر می شود. با زومیت همراه باشید.

بنا به گزارش آکاایران : براساس اطلاعات ارائه شده، مرورگر سافاری اپل از صبح امروز با مشکلاتی همراه شده است. کاربران هر دو نسخه ی موبایل و دسکتاپ این مرورگر گزارش داده اند که با وارد کردن کلمات برای جستجو در کادر جستجوی این مرورگر، سافاری هنگ می کند.

اطلاعات ارائه شده توسط استیون تراتون اسمیت که یک توسعه دهنده ی اپلیکیشن های iOS است، نشان از این دارد که این مساله به دلیل وجود مشکلاتی در پیشنهادات ارائه شده در زمان جستجو با استفاده از مرورگر سافاری است. با غیرفعال کردن این ویژگی در سافاری، دیگر مشکل کرش کردن مرورگر حادث نشده و می توان همچون گذشته سافاری را مورد استفاده قرار داد. همچنین استفاده از سافاری در حالت Private Browsing نیز می توانداین مشکل را حل کند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که تمام کاربرانی که از این مرورگر استفاده می کنند، با این مشکل روبرو نخواهند شد؛ چراکه احتمالا مرورگر آن ها از اطلاعات موجود در کش برای دریافت پیشنهاد استفاده کرده یا مرورگر قادر است به سرور های اپل دسترسی پیدا کند. اپل هنوز در مورد این مشکل واکنشی نشان نداده است.

چند ماه پیش نیز مشکلی مشابه، کاربران مک را مجبور کرده بود تا شماری از اپلیکیشن های مورد استفاده را دوباره روی سیستم های خود نصب کنند. این مشکل به دلیل مهاجرت اپل از استاندارد SHA-1 به استاندارد امنیتی SHA-2 رخ داده بود. با تعویض استاندارد امنیتی مورد نظر، شماری از کاربران گزارش کرده بودند که در زمان مورد نظر مجبور به نصب دوباره ی برخی از نرم افزار ها شده اند.

آیا شما نیز از کاربران مرورگر سافاری اپل هستید؟ در صورتی که از این سرویس استفاده می کنید، آیا با مشکل مورد نظر روبرو شده اید یا خیر؟

حسین خلیلی صفا

منبع :

مرورگر سافاری در iOS و OS X اپل با مشکل کرش روبرو شده است
مرورگر سافاری

مرورگر سافاری در iOS و OS X اپل با مشکل کرش روبرو شده است گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
تبلیغات