اپلیکیشن فیسبوک ۱۵ درصد سرعت دستگاه شما را کاهش می دهد -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اپلیکیشن فیسبوک ۱۵ درصد سرعت دستگاه شما را کاهش می دهد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :اپلیکیشن فیسبوک
/section>

برخی از اپلیکیشن های اندروید با این سیستم عامل هماهنگی زیادی ندارند و حافظه ی رم و باتری زیادی مصرف می کنند. اما اگر بتوان در دستگاه های اندرویدی میزان حافظه ی رم بیشتری در اختیار داشت، سرعت دستگاه نیز افزایش پیدا می کند. بر طبق آزمایش های جدید، فیسبوک ۱۵ درصد از سرعت یک گوشی هوشمند می کاهد. با زومیت همراه بمانید.

بنا به گزارش آکاایران : به تازگی آزمایشی درون گوشی های اندرویدی گرفته شده که نشان می دهد چگونه حذف اپلیکیشن فیسبوک می تواند به سرعت بیشتر دستگاه شما کمک کند. اما قبل از اینکه وارد جزییات بشویم، بگذارید مفهومی به نام Wakelock را توضیح دهم.

زمانی که دستگاه شما در حالت استراحت (Sleep) قرار دارد و یک اپلیکیشن برای نشان دادن اطلاع رسانی های خود آن را مجبور به بیدار شدن می کند، Wakelock اتفاق می افتد. در واقع زمانی که دستگاه شما در حالت خواب قرار دارد، به سختی انرژی باتری را مصرف می کند؛ اما زمانی که wakelock دائم دستگاه را روشن کند، مصرف انرژی باتری دستگاه چندین برابر خواهد شد.

فیسبوک یکی از استادان wakelock و اجبار دستگاه به روشن کردن برای نمایش اطلاعیه ها است و به صورت دائم با انجام اینکار میزان مصرف باتری شما را افزایش می دهد.

همچنین در زمینه ی مصرف حافظه ی رم نیز اپلیکیشن فیسبوک برای در اختیار گرفتن منابع زیاده روی می کند و با در اختیار گرفتن مقدار زیادی از حافظه ی رم، از سرعت دستگاه کم می کند. برخی از کاربران گفته اند که حتی زمانی که دستگاه آن ها به هیچ ارتباط اینترنتی متصل نیست، باز هم برنامه فیسبوک مقدار زیادی از حافظه رم آن ها را اشغال کرده است. اما همان کاربران عملکرد دستگاه را پس از حذف کردن برنامه نیز برآورد کرده اند. در نهایت این آزمایش نشان داده که سرعت دستگاه های اندرویدی پس از حذف برنامه فیسبوک تا ۱۵ درصد سریع تر شده است.

امین فیض پور

منبع :

اپلیکیشن فیسبوک ۱۵ درصد سرعت دستگاه شما را کاهش می دهد گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات