اکنون می توانید در گوگل داکز به تایپ صوتی بپردازید -

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اکنون می توانید در گوگل داکز به تایپ صوتی بپردازید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکایران :مجموعه نرم افزارهای اداری گوگل
/section>

به مجموعه نرم افزار های اداری گوگل با نام داکز، شیتز و اسلایدز، پیش از شروع سال تحصیلی امکانات جدیدی افزوده شده است. این امکانات برای جذب هر چه بیشتر دانشجویان در نظر گرفته شده است. برای آشنایی بیشتر با امکانات افزوده شده، با زومیت همراه باشید.

بنا به گزارش آکاایران : مهم ترین قابلیت جدید این مجموعه، امکان تایپ با دستورات صوتی است که به گوگل داکز افزوده شده است. اکنون پس از سال ها توسعه تکنولوژی تشخیص و پردازش صدا توسط گوگل، قابلیت دیکته گفتن این شرکت به بلوغ خود رسیده است. برخلاف نمونه های دیگر، برای تایپ صوتی در داکز نیاز نیست ابتدا به نرم افزار آموزش دهید. فقط کافی است که با فعال کردن این گزینه از منوی ابزار در کروم و با استفاده از میکروفون اقدام به تایپ کنید. این قابلیت به نسخه های اندروید و آی او اس داکز نیز افزوده شده است.

اکنون می توانید در گوگل داکز به تایپ صوتی بپردازید
,گوگل,داکز, شیتز,ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار

آکاایران: اکنون می توانید در گوگل داکز به تایپ صوتی بپردازید

طبق نمایش نحوه عملکرد این قابلیت توسط گوگل، داکز به راحتی توانایی درک تفاوت متن و دستورات نگارشی مانند پاراگراف جدید، را داشت. قابلیت تایپ با استفاده از دستورات صوتی گوگل، از ۴۰ زبان مختلف پشتیبانی می کند و هم اکنون می توانید از آن بهره ببرید.

قابلیت دیگری که خاص اپلیکیشن اندروید این نرم افزار است، به بهبود چند وظیفگی کمک شایانی می کند. گوگل ابزاری به نام Research افزوده است که به کاربر اجازه می دهد از داخل محیط داکز مستقیما اقدام به جستجو در اینترنت کند و از متن، عکس و لینک های یافته در سند خود استفاده کند. به احتمال زیاد این قابلیت به زودی به نسخه های کروم و آی او اس داکز نیز افزوده خواهد شد.

ریچا رانجان، مدیر مجموعه نرم افزارهای اداری گوگل در این خصوص گفت:

تعداد دانشجویان استفاده کننده از اپلیکیشن های بهره وری موبایل ها روز به روز در حال افزایش است. اما تغییر بین اپلیکیشن ها در دستگاه های موبایل اغلب پروسه ای زمان گیر است.

وی هم چنین افزود:

مشکل اصلی زمانی است که می خواهید اطلاعات را از اپلیکیشنی دیگر استخراج کنید. به عنوان مثال برای جستجو و کپی کردن عکس به داخل سند، ۱۴ مرحله را باید سپری کنیم.

,گوگل,داکز, شیتز,ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار

اما برای کاربرانی که اقدام به ویرایش گروهی سند های خود می کنند، قابلیتی با نام مشاهده تغییرات جدید در داکز تعبیه شده است که با کلیک کردن روی آن تغییرات صورت پذیرفته از زمان آخرین مشاهده شما، با رنگ های مختلف نمایش داده می شوند و در کنار آن ها نام فردی که ویرایش را انجام داده است نیز ذکر می شود.

گزینه های دیگر افزوده شده عبارتند از قالب های آماده بیشتر برای داکز، شیتز و اسلایدز؛ رابط کاربری جدید برای نرم افزار فُرمز؛ و گزینه explore در نرم افزار شیتز که به صورت خودکار اقدام به رسم نمودار از اطلاعات می کند. هم چنین اساتیدی که از گوگل کلس روم استفاده می کنند، اکنون می توانند تنها با چند کلیک اقدام به اشتراک گذاری صفحات وب با دانشجویان بکنند.

محمد حسین جعفری

منبع :

اکنون می توانید در گوگل داکز به تایپ صوتی بپردازید گردآوری توسط بخش ترفند نرم افزار، آموزش نرم افزار، ترفندهای نرم افزار سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات