loading...
/section>

این روزها اپلیکشن های متعددی برای ثبت اطلاعات مربوط به فعالیت های ورزشی کاربران روی گوشی های هوشمند توسعه یافته و خود کمپانی های تولیدکننده نیز بصورت پیش فرض اپلیکیشن هایاختصاصی شان را روی محصولاتشان نصب و عرضه می کنند. S Health اپلیکیشنی است که سامسونگ روی گوشی های هوشمند خود عرضه می کند. در ادامه نگاهی به قابلیت های این اپلیکیشن خواهیم داشت.

S Health نام اپلیکیشن مخصوص کنترل وضعیت سلامتی و تندرستی کاربران در گوشی های هوشمند سامسونگ است که این کمپانی بصورت پیش فرض روی گوشی های هوشمندش ارائه می کند. اخیرا سامسونگ در ادامه ی سیاست انتقال اپلیکیشن های خود به گوگل پلی، S Health را نیز به این فروشگاه انتقال داده است. از این رو می توان در تمام گوشی های هوشمند سامسونگ آخرین نسخه از S Health را فارغ از سیستم عامل و ارائه ی بروزرسانی توسط سامسونگ در اختیار گرفت. در واقع هدف اصلی از قرار گرفتن S Health در گوگل پلی، قابلیت استفاده از آخرین نسخه ی این اپلیکیشن فارغ از گوشی و ارائه ی بروزرسانی از سوی کمپانی تولیدکننده است. با توجه به این نکته در حال حاضر دارندگان گوشی های هوشمند سامسونگ می توانند با دانلود آخرین نسخه از این اپلیکیشن، S Health را مورد استفاده قرار دهند که در گلکسی اس 6 و اس 6 اج نیز در دسترس کاربران قرار گرفته است.

S Health نه تنها میزان فعالیت های ورزشی کاربر را ثبت می کند، بلکه این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا با تعیین اهدافی برای خود، فعالیت های ورزشی خود را بصورت هدفدار انجام  دهند. در ادامه نگاهی به قابلیت های ارائه شده در آخرین نسخه ی S Health خواهیم داشت:

تحرک و تندرستی

اپلیکیشن S Health سامسونگ چه قابلیت هایی دارد؟ -

اپلیکیشن S Health را باید به عنوان مربی شخصی تناسب اندام پنداشت. با استفاده از این اپلیکیشن می توان با تعیین اهداف روزانه، فعالیت هر روز را ثبت کرده و از این طریق برنامه ی مشخصی را برای انجام فعالیت های ورزشی در پیش گرفت. وجود انواع نمودارها و نکات آموزشی که در خلال استفاده از اپلیکیشن نمایش داده می شود، کاربران را در مسیر رسیدن به اهداف ورزشی شان یاری خواهد کرد.

مدیریت وضعیت سلامتی

اپلیکیشن S Health سامسونگ چه قابلیت هایی دارد؟ -

با توجه به اینکه S Health خلاصه ای از فعالیت های ورزشی صورت گرفته را برای کاربران نمایش می دهد، می توان با نگاهی کوتاه به صفحه ی اصلی این اپلیکیشن، خلاصه ای از وضعیت کنونی را به دست آورد. ضمنا امکان شخصی سازی صفحه ی اصلی نیز برای کاربران وجود دارد و می توان اهداف، برنامه ها و دیاگرام های نمایش وضعیت فعالیت را به این صفحه ی اضافه کرد یا حذف کرد.

بهبود وضعیت جسمانی

S Health به گونه ای طراحی شده که فرقی نمی کند یک دونده ی حرفه ای از آن استفاده کند یا یک ورزشکار نوپا. با استفاده از برنامه های تمرینی دقیق تعیین شده در این برنامه که متناسب با فعالیت و وضعیت کاربر تعیین می شود، می توان سیر پیشرفت ورزشی و رسیدن به اهداف را سهل تر از گذشته در پیش گرفت.

کنترل سلامتی

اپلیکیشن S Health سامسونگ چه قابلیت هایی دارد؟ -

با استفاده از این قابلیت در S Health می توان هر فعالیت ورزشی یا غیر ورزشی را که در رابطه تندرستی و وضعیت جسمانی کاربر است، نظارت کرد. برای مثال یک پیاده روی ساده یا خوردن یک میان وعده نیز از چشمان S Health پوشیده نمی ماند و این اپلیکیشن توانایی رصد تمام فعالیت های کاربر در طول روز را دارا است. با وجود سنسورهایی نظیر سنسور ضربان سنج، SpO2 و سنسور سنجش اشعه ی ماورا بنفش در کنار سنجش میزان خواب کاربر، همه چیز برای داشتن دامنه ی اطلاعات بیشتر توسط اپلیکیشن جمع آوری و مدیریت می شود. این اطلاعات نه فقط از طریق گوشی بلکه از طریق گجت های پوشیدنی دیگر نیز قابل جمع آوری است.

سازگاری با ابزارهای پوشیدنی و اپلیکیشن های دیگر

اپلیکیشن S Health سامسونگ چه قابلیت هایی دارد؟ -

سامسونگ این امکان را ایجاد کرده تا کاربرانی که از سایر اپلیکیشن های سلامتی یا تندرستی استفاده می کنند، بتوانند در کنار S Health همچنان به استفاده از این اپلیکیشن ها ادامه دهند. برای مثال می توان Nike+Running و شمار بسیار زیادی از اپلیکیشن های دیگر اشاره کرد که قابلیت ارتباط با آن ها از طریق S Health ایجاد شده است.

در کنار ارتباط با اپلیکیشن ها، S Health را می توان علاوه بر گوشی های هوشمند در ارتباط با انواع ساعت های هوشمند تولیدی این کمپانی از قبیل تمامی نسل های ساعت هوشمند سامسونگ گیر و دست بند هوشمند این کمپانی به کار گرفت. همچنین بسیاری  از ابزارهای پزشکی مثل فشارسنج ها و دستگاه های آزمایش قند خون و... که امکان ارتباط با ابزارهای هوشمند را دارند نیز توسط این اپلیکیشن پشتیبانی می شوند.

نظر شما درباره این اپلیکیشن چیست؟ اگر اپلیکیشن های مختلف سلامتی را امتحان کرده اید تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

حسین خلیلی صفا

منبع : zoomit.ir

loading...
تبلیغات