تا بحال پیش آمده که شاهد از دست رفتن شارژ گوشی خود بخصوص بعد از بیدار شدن از خواب باشید آن هم در حالی که تمام مدت شب گوشی شما در حالت Standby بوده است؟ اگر این چنین است Servicely اپلیکیشنی مخصوص شماست که وظیفه دارد برنامه هایی را که در پس زمینه ی گوشی به فعالیت و مصرف باتری مشغولند متوقف کند. با زوم اپ همراه باشید.

همانطور که گفته شد دلیل این مصرف باتری ها باز بودن اپلیکیشن ها در پس زمینه ی گوشی است به طوری که حتی اگر صفحه ی گوشی را خاموش کنید، ممکن است تعدادی از برنامه ها همچنان به فعالیت خود در پس زمینه ادامه دهند. برای مثال وایبر یکی از این اپلیکیشن ها است و به همین دلیل نیز هر زمان که پیامی به شما برسد، این اپلیکیشن اجرا خواهد شد حتی اگر صفحه ی گوشی خاموش باشد. البته فعالیت داشتن اپلیکیشن هایی نظیر وایبر، جزو موارد ضروری هستند و Servicely تنها به دنبال اپلیکیشن های غیر ضروری و مضر برای باتری خواهد بود. شما با مشخص کردن اپلیکیشن هایی که نیازی به اجرای آن ها در پس زمینه و در زمان خاموش بودن گوشی ندارید، و با تعیین یک بازه ی زمانی برای بستن خودکار آن ها، Servicely را مسئول نظارت بر آن ها می کنید به این معنا که اگر فرضا بازه ی زمانی مشخص شده 5 دقیقه باشد، این اپلیکیشن در هر 5 دقیقه به صورت خودکار برنامه های درحال اجرا را چک می کند و در صورتی که اپلیکیشن های مشخص شده در لیست برنامه های در حال اجرا باشند به سرعت آن ها را متوقف خواهد کرد. هر چه این بازه ی زمانی کوتاه تر باشد، مصرف باتری توسط این اپلیکیشن ها نیز کمتر خواهد بود.

اجرای خودکار برنامه ها

البته Servicely به نحوی برنامه ریزی شده است که قادر به بستن برنامه های foreground (برنامه ای که در آن لحظه مشغول کار با آن هستید) نباشد. برای مثال فرض کنید اپلیکیشن Zapya را به لیست سیاه این اپلیکیشن اضافه کرده اید و بازه ی زمانی آن را نیز روی 60 ثانیه قرار داده اید. اگر چنین دستوری در Servicely وجود نداشت، زمانی که مشغول کار با Zapya بودید و 60 ثانیه به اتمام می رسید، اپلیکیشن مذکور به صورت خودکار بسته می شد و عملیات در حال انجام به شکل ناموفق به پایان می رسید. به همین دلیل Servicely اپلیکیشن های foreground را در لیست سفید خود قرار می دهد تا هیچ گونه مزاحمتی در کارکرد گوشی شما به وجود نیاید و تنها اپلیکیشن هایی که به آن ها نیاز نخواهید داشت متوقف شوند. برای دانلود این اپلیکیشن می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

توجه: برای استفاده از این اپلیکیشن نیاز به دسترسی روت خواهید داشت.

اجرای خودکار برنامه ها
اجرای خودکار برنامه ها
 
اپلیکیشن های محبوب خود را از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با ما در میان بگذارید.

حمید مالکی

منبع : zoomit.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نحوه پاسخ اتوماتیک به برخی ایمیلها

تبلیغات