loading...

نکاتی برای جستجو در اینترنت - آکا

برداشتن موسیقی یک سایت


بله منهم چندین بار این وسوسه به سراغم آمده است. اما چطور می تواننکاتی برای جستجو در اینترنت - آکا


اگر رنگ نوشته های یک صفحه باعث ناخوانا شدن آن شده است چه کنیم؟


وقتی صفحه ای را باز کرید به view بروید و گزینه internet option را انتخاب کنید. در صفحه ای که باز می شود روی کلید colors در پایین صفحه کلیک کنید. به جعبه colors در این صفحه دقت کنید. علامت چک مارک را از کنار عبارت use windows colors بردارید و سپس رنگ نوشته ها (text) و زمینه (background) را مطابق نظر خود تغییر داده و OK بزنید. البته دقت کنید از پس همواره شما رنگ نوشته ها و زمینه را در تمام صفحات وب این طور خواهید دید، مگر باز گردید و دوباره کنار عبارت use windows colors علامت چک مارک را بگذارید.

نکاتی برای جستجو در اینترنت - آکا


خطوط را خرچنگ قورباغه می بینید؟ فرار نکنید.


بسیاری از افراد هنگام مواجهه با صفحات فارسی ای که در آنها به جای حروف درست فارسی اشکال عجیب غریب دیده می شوند، به سرعت سایت را ترک می کنند. البته این راهخ مناسبی برای تنبیه طراحان صفحات وب است که در صفحه وب خود این مشکل را دارند. ولی چنانچه بخواهید می توانید، احتمالا صفحه را درست کنید. کلیک راست موس را فشار دهید، از صفحه باز شده، گزینه encoding را انتخاب کنید. برای درست دیدن صفحات فارسی، یکی یکی گزینه های زیر را انتخاب کنید تا ببینید، کدامیک جواب می دهد:
Windows(Arabic) یا Windows(Western) UTF-8 یعنی ابتدا از گزینه، encoding، (windows Arabic) را انتخاب کنید، اگر صفحه درست شد که هیچ ولی اگر درست نشد، مجددا کلیک راست کرده encoding و سپس (wendows western) را انتخاب کنید، اگر صفحه درست شد که هیچ ولی اگر درست نشد، گزینه سوم یعنی (UTF-8) را امتحان کنید. اگر هیچکدام نشد، ببینید (احتمالا در صفحه اول سایت ) آ‎یا صفحه فارسی با قلم خاصی نوشته شده در نتیجه از شما خواهش شده که: "ابتدا قلم ما را نصب کنید"؟ در این صورت مجبورید آن فونت را به شکل زیر نصب کنید:
1. فونت را دانلود کنید.
2. در پنجره Control Panel روی fonts دوبار کلیک کنید تا پنجره مورد نظر باز شود.
3. گزینه Install new font را از منوی File همان پنجره Fonts انتخاب کنید.
4. مسیر فونت مورد نظر را از پنجره های لیست Folders، Drives همان پنجره مشخص کنید. سپس فونت شما در پنجره کوچک list of fonts ظاهر می شود.
5. حال آن را انتخاب و OK بزنید تا فونت مورد نظر روی سیستم نصب شود. پس از این با زدن refresh صفحه وب مورد نظر، می توانید آن را به راحتی بخوانید. ولی اگر باز مشکل داشتید، روی صفحه وب، کلیک راست کنید و در encoding گزینه User defined را انتخاب کنید. قاعدتا با refresh کردن باید بتوانید صفحه را بخوانید.

به جای عکس، یک مربع حاوی ضربدر قرمز رنگ می بینید.


اینهم از خطاهای طراح صفحه وب است ولی بد نیست این راه را امتحان کنید. شاید توانستید عکس را ببینید، ولی اگر جواب نداد دیگر کاری نمی شود کرد.
با موس، کرزر را روی عکس ببرید. کلیک راست موس کنید. روی properties رفته و کلید موس را رها کنید. در صفحه properties، آدرس جلوی URL را در جعبه آدرس مرورگرتان بنویسید (مثل حالت قبل) و enter کنید، اگر عکس آمد، که آمد اگر نه کاری نمی توان کرد.


گاهی به مقلاتی برمی خوریم که در چندین صفحه تقسیم شده اند.


خواندن، Save کردن و پرینت گرفتن چنین مقالاتی مشکل است، آیا راهی برای تسهیل کار وجود ندارد؟
گاهی راهی وجود دارد. البته ابتدا باید گفت هدف طراحان از تقسیم یک مقاله واحد در چندین صفحه، قرار دادن تبلیغات زیاد در هر صفحه است که خواننده مجبور باشد تمام آنها را بخواند. گاهی در صفحه اول و عموما در صفحه آخر این مقالات کلیدی وجود دارد به نام printer friendly یا عبارات مشابه، با زدن این کلید تمامی مقاله در یک صفحه ظاهر می شود و می توانید آن را به راحتی پرینت بگیرید یا Save کنید. بنابراین در برخورد با چنین مقالاتی ابتدا به صفحه اول و صفحه آخر مراجعه کنید و ببنید آیا چنین کلیدی وجود دارد یا نه، اگر وجود نداشت که مجبورید یکی یکی صفحات مقاله را دانلود کرده و آنها را بخوانید و Save کنید یا پرینت بگیرید.

loading...
تبلیغات