انتقال دوستان از فیسبوک به گوگل‌پلاس - آکا

کاربران و حتی شرکت‌های زیادی هستند که افراد بسیاری را در فهرست دوستان خود در فیسبوک اضافه کرده‌اند و با ورود سرویس جدید گوگل یعنی گوگل‌پلاس قصد دارند همان فهرست دوستان را به این سرویس جدید نیز منتقل کنند. تا این زمان که درحال آماده‌سازی این مطلب برای شما هستیم روش مستقیمی برای این کار در گوگل‌پلاس طراحی نشده اما انجام این کار غیرممکن نیست، چرا که با دراختیار داشتن یک کاربری در سرویس ایمیل یاهو براحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. روش انجام کار نیز به شرح زیر است:

1‌‌ـ‌ ابتدا به محیط کاربری خود در سرویس ایمیل یاهو وارد شده و تب Contacts را انتخاب کنید.

2‌‌ـ‌ در این بخش روی گزینه Import Contacts کلیک کرده و از میان گزینه‌های موجود، گزینه Facebook را انتخاب کنید.

3‌‌ـ‌ پس از انتخاب گزینه فوق، اطلاعات کاربری شما در فیسبوک و همچنین مجوز دسترسی به فیسبوک از طرف شما دریافت می‌شود و در صورت موفقیت‌آمیز بودن عملیات ورود و اتصال به کاربری شما، فهرست دوستان شما استخراج و به فهرست مخاطبان‌تان در یاهو اضافه می‌شود.

4‌‌ـ‌ پس از استخراج فهرست دوستان از فیسبوک مجددا به بخش مخاطبان در یاهو مراجعه کنید و با انتخاب گزینه Select All تمام مخاطبان خود را به‌حالت انتخاب درآورید. سپس روی گزینه Actions کلیک کرده و از منوی به‌نمایش درآمده گزینه Export ALL... را انتخاب کنید.

5‌‌ـ‌ در این مرحله از میان گزینه‌های موجود جهت ذخیره فهرست مخاطبین، گزینه Yahoo CSV را انتخاب و روی دکمه Export Now کلیک کنید.

6‌‌ـ‌ تا این مرحله فهرست دوستان شما از فیسبوک خارج و به وسیله یاهو نیز آنها را روی رایانه خود ذخیره کرده‌اید. در این مرحله باید وارد محیط کاربری خود در جی‌میل شوید و پس از ورود به بخش Contacts، روی گزینه More کلیک کرده و گزینه Import را انتخاب کنید.

7‌‌ـ‌ در پنجره به‌نمایش درآمده روی Choose File کلیک و مسیر فایل ذخیره شده روی رایانه خود را مشخص کنید.

8‌‌ـ‌ در نهایت با کلیک روی گزینه Import فهرست دوستان شما به فهرست مخاطبان شما در جی‌میل اضافه می‌شود که همین فهرست در سرویس گوگل‌پلاس شما نیز قابل مشاهده است.

با ورود به سرویس گوگل‌پلاس و مراجعه به بخش Circles و کلیک روی گزینه Find People می‌توانید فهرست دوستان خود را مشاهده کنید.

منبع:jamejamonline.ir


تبلیغات